GPS w telefonie

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

GPS w telefonie

Postprzez Log:in » 28 lut 2013, o 21:34

Ktoś korzysta z takiego urządzenia w telefonie? Bo mam możliwość kupna telefonu z taką opcją, lecz nie wiem czy jest sens...
Log:in
Stonka bieszczadzka

Re: GPS w telefonie

Postprzez lidkru » 1 mar 2013, o 06:17

w czarnogórze uratował nas , gps w nokii
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez IraS » 1 mar 2013, o 07:25

Upewnij się jeszcze przy zakupie co tam dostaniesz pod hasłem GPS. Często sprzedawca oferuje telefon który ma tylko moduł GPS, ale żadnej aplikacji do nawigacji i map. Jak dostajesz już jakąś aplikację do nawigacji to często jest ona w wersji testowej na jakiś określony czas, są też takie, które podczas nawigacji pobierają dane z internetu i jak go nie masz w abonamencie, to takie nawigowanie może cię trochę kosztować. Zdarzają się oferty, gdzie dostajesz normalną nawigację z zestawem map, ale to już coraz rzadziej. Oczywiście możesz sobie sam wgrać dowolną aplikację do nawigacji i zestaw map, ale to też dodatkowy koszt lub kombinacje z oprogramowaniem "legalnym inaczej".
IraS
Administrator

Postprzez bogdan64 » 1 mar 2013, o 20:26

Ja miałem w Noki GPS z mapami Ovi , po wyłączeniu a-GPS bardzo ładnie to chodziło zupełnie za darmo,do tego darmowe mapy praktycznie całego swiata,do tego miała fajne funkcje i znakomicie uzupełniała nawigację samochodową. niestety po przekroczeniu granicy juz nie chciało chodzic i aplikacja zamykała sie samoczynnie. Nic za darmo jak mawiał Szekspir
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez bieszczad » 5 cze 2013, o 09:32

Ja korzystam czasem z GPS w telefonie z androidem, aczkolwiek nie jestem do końca zadowolony z jego działania. Często się gubi.
Przez to korzystam z niego tylko w sytuacjach awaryjnych.
bieszczad
Stonka bieszczadzka

Postprzez Barnaba » 5 gru 2013, o 02:10

Ja w tej kwestii. Do androida jest masa aplikacji, dużo... jednak navi samochodowe to jedno (darmowo w zasadzie obsługują programy google`a), kumpel do turystyki doradził mi LOCUS FREE i podesłał mapy na teren wlkp. Faktycznie śmiga elegancko, jest mapa google`a, ale satelitarny obraz. Czy ktoś z tu obecnych ma tę mapę na obszarze Podkarpacia?
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez malinowafantazja » 18 maja 2015, o 09:32

Na telefonie zawsze jadę na gogle mapsach, ale zdarzyło mi się kilka razy testować "janosika". Niby fajne bo każdy kto ma "janosika" to klika jak np. stoi policja i wiadomo gdzie się ich spodziewać ale raz wywiódł mnie prosto na dróżkę przeciętą rzeką i musiałam wracać nadrabiając kilometrów ;)
malinowafantazja
Stonka bieszczadzka

Postprzez tomson5 » 20 maja 2015, o 13:55

W rowerowych wyprawach korzystam z aplikacji Oruxmaps. Ładuje do niej mapę offline wykonaną w programie Mobile atlas creator. Mam wtedy drogi, dróżki i ścieżki co pozwala na bezproblemowe poruszanie się po lasach. Trasę planuję w Bikemap i eksportuje do Oruxmaps. Można wtedy włączyć nawigację w tej aplikacji ale z tego już nie korzystam. Dodatkowo mam zewnętrzny odbiornik GPS. Czasami przy złej pogodzie i gęstym lesie ten wbudowany w telefon wysiada. Na koniec niezbędny powerbank. Mam własnej roboty co daje mi 5 dni bez potrzeby ładowania.
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 20 maja 2015, o 16:38

powerbank. Mam własnej roboty

pomysłowy Dobromirze, jaki masz patent? :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 21 maja 2015, o 10:18

Ja swój robiłem gdy na rynku jeszcze nie było takich rozwiązań.
Wykonałem przetwornicę step down i korzystam z pakietów li-pol modelarskich.
Dla nie oblatanych w elektronice można taką przetwornice "wydłubać" z ładowarki USB samochodowej podłączanej pod gniazdo zapalniczki. Koszt do 20zł. W tej chwili jest wysyp takich urządzeń a ich pojemności są co raz większe.
Tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Ktoś mógłby spytać po co "bawię" się w takie samoróbki?
Niestety ale to co podają producenci w opisie parametrów można sobie między bajki wsadzić.
Do pewnej półki cenowej mają zawyżoną pojemność. Często razy dwa a nawet więcej.
Trudno dopasować sobie taki bank jeżeli nie znamy realnej pojemności. Pozostaje nam sięgnąć na wyższą półkę.

P. S. Chciałbym dodać jeszcze dla zwolenników papierowych map. Ich producenci wychodzą na przeciw i mają również ich wersje elektroniczne. Ja osobiście swoją skanowałem i robiłem na pieszo taką wersję ale muszę przyznać jest to dość upierdliwe.
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Następna strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt