grecy

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: grecy

Postprzez luna19 » 14 sie 2012, o 14:11

OOO Grecja!! Przesiedzialam tam pół roku i bardzo sobie chwalę , ogólnie wspaniały kraj. Ludzie są mili, uczynni i nic złego o nich nie powiem. Wróciłabym tam chętnie ale oststnimi czasy nie ma po co... marne u nich zarobki :P

a o czym konkretnie chcesz sie dowiedziec?
luna19
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 14 sie 2012, o 15:43

Potomek osadników greckich - Nikos, sprzedawał sery za Górną Wetlinką.

Ponoć teraz można sobie niedrogo wynająć Greka. Będzie za ciebie pił kawę, odpoczywał, chodził na kolację i jeździł na urlopy. My wtedy będziemy mieli więcej czasu na pracę :mrgreen:
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 14 sie 2012, o 16:54

grek-zorba napisał(a):zamieszczam link do tekstu poświęconego Bieszczadom.

Nie jestem jakimś granicznym ortodoksem, artykuł sam w sobie ciekawy choć skrótowy - ale nie można było tego umieścić geograficznie tak, jak należy? Chyba, że chodzi o to, że jak się da tytuł z Bieszczadami w nazwie to jest on bardziej "klikalny" - wtedy rozumiem, ale wówczas można w treści choć napomknąć, że istnieje taka kraina jak G. S-T i tam właśnie owi Grecy trafili. Pewnie się czepiam, ale jak mamy potem się dziwić ludziom, którzy mówią np. o Łańcucie czy Przemyślu w Bieszczadach - są w tym w utwierdzani w podobny sposób :)
Piotr_S
Administrator

Postprzez zeus » 24 lis 2012, o 13:19

W Grecji byłem kilka razy, na lądzie i na wyspach. Bardzo mili i przyjaźni ludzie. Zawsze wakacje wspominałem bardzo dobrze. Obecnie mam kontakt z kilkoma Grekami, ale nie znam nikogo, kto mieszka w Polsce. Choć z tego co wiem, w szczególności starsze pokolenie zamieszkiwało dość licznie Wrocław i okolice. Potwierdza się na wikipedii:
Ostatnia duża fala migracji miała miejsce w 1949. Po tzw. drugiej bitwie o góry Grammos, czyli po ostatnim starciu wojny domowej w Grecji, Polska przyjęła ok. 14 000 (12 300[2]) Greków i Macedończyków
zeus

Postprzez łazik » 24 lis 2012, o 16:14

Spora grupa Greków zamieszkiwała przez jakiś czas salę rycerską na zamku Czocha.O ile dobrze pamiętam to jakas zwierzyna na tejże sali mieszkała razem z nimi.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez browar » 25 lis 2012, o 22:19

Miałem kumpla Greka w Komańczy,Zenek go wołali,ogromny,potężny,swój chłop.Niestety poległ od noża we Wrocławiu,stamtąd pochodził...
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez ddst1gs » 22 sie 2013, o 19:02

pamiętam tych greków to dzisiaj... sporo ich tam mieszkało.. a jakie zamieszanie narobili to głowa boli.
ddst1gs
Stonka bieszczadzka

Postprzez stasiuvino » 24 wrz 2013, o 22:07

Mam dobrego kolegę Greka, a mieszka on w Ustrzykach na Jasieniu.
stasiuvino
Stonka bieszczadzka

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy