Grupy zorganizowane

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Grupy zorganizowane

Postprzez świętosława » 5 mar 2011, o 17:59

Barbara napisał(a):Proszę o radę: nigdy nie chodziłam po górach, nie mam żadnych znajomych którzy to lubią. Mam 40 lat , jestem sama, od paru lat coraz bardziej marzę o wyprawie w Bieszczady. Niestety wszystkie oferty o których czytam odpadają z oczywistych względów: 8 godzin marszu dziennie na obozach wędrownych to dla mnie za dużo, tak samo jak ilość kilogramów w plecaku również mnie deklasuje przez niedużą skoliozę. Drugi tych znalezionych wycieczek to z kolei autokarowe przejazdy dla emerytów, luksusowe i z jednym wejściem na Połoninę Wetlińską przez 6 dni, czyli naprawdę mogę popaść w rozpacz bo nie o to chodzi. Czy nie ma wersji pośredniej - na przykład cztery godziny marszu dziennie, bez żadnych autokarów, z noclegami w schroniskach, i z dołączeniem się do pilotowanej grupy osób do podobnych do mnie uwarunkowaniach fizycznych? Zaznaczam, że często na moje pytania padały odpowiedzi "weź plecak i idź gdzie cię oczy poniosą, to jest najlepsza recepta na poznawanie gór . W moim przypadku nie jest to możliwe: kompletnie nie znająca górskiej specyfiki, ani szlaków, sama i bez pojęcia o takiej włóczędze. Bardzo proszę pomóżcie, bo dziesiątki godzin spędziłam w Internecie na próżno szukając odpowiednich wypraw, minął kolejny rok, a moje marzenie o Bieszczadach wciąż nie może dojść do skutku. Czy są takie możliwości, żeby grupa zebrała się np. w jakimś dużym mieście, Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy jakimś innym i jechała razem?

Pozdrawiam, Barbara

PS. to samo napisałam też na forum.bieszczady.info.pl, żeby była większa szansa na odpowiedź

Chętnie dołączę do grupy. Mam 54 lata, niezłą kondycję i lubię wędrować po górach, bez ogromnego plecaka. Preferuję wypad z kwatery.
świętosława

Postprzez bogdan64 » 6 mar 2011, o 08:09

Mało jest takich miejsc gdzie można wychodzić z kwatery
Nie ma sensu przy jednodniowych wycieczkach mieszkać na kwaterze, chyba że wybieramy sie na wschód słońca.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 7 mar 2011, o 10:53

a slaczego nie ma sensu? Przecież zawsze można podjechac gdzieś busikiem, których pełno jeździ po całej obwodnicy
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi