Grupy zorganizowane

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Grupy zorganizowane

Postprzez Barbara » 17 sty 2011, o 22:30

Proszę o radę: nigdy nie chodziłam po górach, nie mam żadnych znajomych którzy to lubią. Mam 40 lat , jestem sama, od paru lat coraz bardziej marzę o wyprawie w Bieszczady. Niestety wszystkie oferty o których czytam odpadają z oczywistych względów: 8 godzin marszu dziennie na obozach wędrownych to dla mnie za dużo, tak samo jak ilość kilogramów w plecaku również mnie deklasuje przez niedużą skoliozę. Drugi tych znalezionych wycieczek to z kolei autokarowe przejazdy dla emerytów, luksusowe i z jednym wejściem na Połoninę Wetlińską przez 6 dni, czyli naprawdę mogę popaść w rozpacz bo nie o to chodzi. Czy nie ma wersji pośredniej - na przykład cztery godziny marszu dziennie, bez żadnych autokarów, z noclegami w schroniskach, i z dołączeniem się do pilotowanej grupy osób do podobnych do mnie uwarunkowaniach fizycznych? Zaznaczam, że często na moje pytania padały odpowiedzi "weź plecak i idź gdzie cię oczy poniosą, to jest najlepsza recepta na poznawanie gór . W moim przypadku nie jest to możliwe: kompletnie nie znająca górskiej specyfiki, ani szlaków, sama i bez pojęcia o takiej włóczędze. Bardzo proszę pomóżcie, bo dziesiątki godzin spędziłam w Internecie na próżno szukając odpowiednich wypraw, minął kolejny rok, a moje marzenie o Bieszczadach wciąż nie może dojść do skutku. Czy są takie możliwości, żeby grupa zebrała się np. w jakimś dużym mieście, Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy jakimś innym i jechała razem?

Pozdrawiam, Barbara

PS. to samo napisałam też na forum.bieszczady.info.pl, żeby była większa szansa na odpowiedź
Barbara

Re: Grupy zorganizowane

Postprzez bogdan64 » 17 sty 2011, o 23:37

Trudno bedzie Ci znaleśc taka grupę. Musi to być koniecznie samochód lub busik. Tylko 4 godziny marszu po bieszczadach to też niewiele.Muszą to być trasy z powrotem w to samo miejsce. Ja myśle skorzystac ze zorganizowanej wycieczki ale na Gorgany, samemu trudno nieść plecak z namiotem
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 18 sty 2011, o 10:04

Pani Barbaro, jestem dość dobrze zorientowana w temacie ale niestety nie mogę pomóc. Na rynku bieszczadzkim nie ma takiej oferty. Proszę pytać się w PTTK Rzeszów, w Krakowie, może tam coś Pani znajdzie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 23 sty 2011, o 15:49

Pani Barbaro

Jeśli chodzi o sezon letni (lipiec - sierpień), często ośrodki wypoczynkowe organizują takie jednodniowe wyprawy z przewodnikiem dla swoich gości. Proszę popytać w takich ośrodkach i podłączyć się pod grupę. Pewnie jest jeszcze za wcześnie, ale myślę, że w czerwcu już będzie mniej więcej wiadomo, kiedy można będzie się wybrać.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 23 sty 2011, o 16:17

Barbaro, jesteś młoda kobietą, zakładam, że sprawną na ciele i umyśle. Jeśli weźmiesz do jednej reki przewodnik, a do drugiej mapę, to dasz sobie radę bez pomocy przewodnika, grupy itp.

Tu poczytaj coś na początek:

http://books.google.pl/books?id=8yLtNZK ... &q&f=false

Tu skonfrontuj z mapą, a potem pytaj o szczegóły:

http://www.bieszczady.pl/?catID=241
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez sefer » 2 lut 2011, o 14:04

Sądzę, że będę mógł pomóc- co roku organizuję z BORT PTTK Kraków imprezy pod hasłem "wycieczki dla każdego"- w tym roku także w Biesy- niebawem będę miał już gotowe programy.
Zapraszam na swoją stronę www.fijak.pl.
sefer

Postprzez Markela » 3 lut 2011, o 11:02

sefer napisał(a):Sądzę, że będę mógł pomóc- co roku organizuję z BORT PTTK Kraków imprezy pod hasłem "wycieczki dla każdego"- w tym roku także w Biesy- niebawem będę miał już gotowe programy.
Zapraszam na swoją stronę http://www.fijak.pl" target="_blank.

wypad do Gruzji mi się z relacji bardzo podobał gdyby w przyszłości był organizowany to chciałbym o tym się dowiedzieć.
Dzięki
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez biolog1 » 3 lut 2011, o 16:17

Baska to jest nas 2 jatez jestem sama ale poznalam osobe ktora pokaze mi te gory,kwestia dojazdu nikomu nie chce sie tzlka ruszzc,mieszkam w lublinie.odezwij sie jestem na fb poznalam fajnzch ludzi chodzaczch po gorach no i jest nisza duzo jest osb samotnych tylko trzeba sie skrzyknac
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez Markela » 4 lut 2011, o 08:39

biolog1 napisał(a):Baska to jest nas 2 jatez jestem sama ale poznalam osobe ktora pokaze mi te gory,kwestia dojazdu nikomu nie chce sie tzlka ruszzc,mieszkam w lublinie.odezwij sie jestem na fb poznalam fajnzch ludzi chodzaczch po gorach no i jest nisza duzo jest osb samotnych tylko trzeba sie skrzyknac

Prawda na wycieczkach w góry można poznać nowych znajomych ,zaprzyjaźnić sie -ja tak miałem.
Na początek jak byś nie zgromadziła ekipy do wędrowania- co wątpię ( na tym forum z pewnością znajdą sie zapaleńcy i towarzysze ),
tro można skorzystać z jakiegoś rajdu organizowanego przez PTTK.
Pozdrawiam Serdecznie
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez bogdan64 » 4 lut 2011, o 09:55

Lepiej jednak zrobic wyjazd w kilka osób, wycieczka znacznie ciekawsza od organizowanej przez PTTK
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi