Gruzja i Turcja śladami Wojtka ;-)

Gruzja i Turcja śladami Wojtka ;-)

Postprzez krysia » 26 lip 2009, o 12:31

Czy byłby ktoś zainteresowany?
Wyjazd na cały sierpień (2010) dwa warianty, z czego
a) tańszy autostop
b) szybszy i więcej można zwiedzić samolot, ale z 1000zł drożej
W planach o ile Ruskie nie wejdą, a mam nadzieję, że nie wejdą to trasa podobna do Wojtkowej, z czego ja bym poszła do bazy meteo pod Kazbekiem (oni nie szli), za to zrezygnowała z raftingu. Reszta w sumie mi się baaaardzo podoba.
Spanie jak najwięcej w namiotach. Albo w Kapadocji w skalnych domkach.
Tu link do trasy i zdjęć Wojtka:
http://rygielski.net/zdjecia/2007-08-01
Na zachętę jeszcze może legenda o Gruzji:
kiedy Bóg rozdawał ziemię narodom, Gruzini widząc ogromną kolejkę postanowili przeczekać całe zamieszanie pod drzewem pijąc wino i śpiewając. Ani się spostrzegli, kiedy nastał już wieczór. Zmęczony Bóg miał już udać się na zasłużony odpoczynek, aż nagle spostrzegł rozśpiewanych Gruzinów. Urzeczony ich postawą miał wówczas powiedzieć: "Kiedy inni kłócili się i walczyli między sobą o miejsce na ziemi wy spokojnie siedzieliście pod drzewem i biesiadowaliście. Podzieliłem już cały świat, ale został mi jeszcze mały, piękny zakątek, który planowałem zostawić sobie. Jednak tak mi się spodobaliście, że oddam go wam".

Skolei ta Turcja mi się włączyła dopiero jak zobaczyłam ją na zdjęciach, które i tak nie oddają piękna tamtejszych gór.
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Inne góry