Halicz - Czertez - nieoznakowana ścieżka

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Halicz - Czertez - nieoznakowana ścieżka

Postprzez Magnus1992 » 31 mar 2016, o 13:35

Witam wszystkich!
Mam pytanie o kwestię dość drażliwą. Na mapie Sygnatury (mapa-turystyczna.pl) znalazłem ścieżkę łączącą Halicz z dawną osadą Czertez (na trasie z Tarnawy Niżnej do Bukowca). Zastanawiam się, czy technicznie możliwe jest przejście nią. Czy jest ona wystarczająco wyraźna w terenie? Wiem, że to na pewnym odcinku teren Parku Narodowego, a poza tym pogranicznicy lubią łapać dla zabawy poza szlakami turystycznymi, jestem tego świadom. Pytanie dodatkowe brzmi też, czy mocno uwzięli się na ten obszar i tylko wypatrują kolejnego, samotnego wędrowca, który szuka spokoju z dala od Tarnickich Schodów? :P
Pozdrawiam!
Magnus1992
Stonka bieszczadzka

Re: Halicz - Czertez - nieoznakowana ścieżka

Postprzez lidkru » 7 kwi 2016, o 05:09

akurat ten teren dość mocno jest pod lupą, nie dlatego, że park, ale że tuż przy granicy. A 2 lata temu ścieżki z Halicza nie wypatrzyłam ;)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez blady » 7 kwi 2016, o 06:23

mapa na trekbuddy w telefonie i przejdziesz . Trzeba się dobrze zmotywować ,to sa już dzikie tereny . I na 100% masz spotkanie ze straż graniczną .
blady
Stonka bieszczadzka

Postprzez hubertus » 7 kwi 2016, o 09:57

Dokładnie, trzeba wybadać teren :D Dla chcącego nic trudnego. powodzenia :)
hubertus

Postprzez travel » 7 kwi 2016, o 11:48

Magnus1992 napisał(a):Wiem, że to na pewnym odcinku teren Parku Narodowego, a poza tym pogranicznicy lubią łapać dla zabawy poza szlakami turystycznymi, jestem tego świadom.

To jaki jest sens pchać się w tym kierunku?
Rozmowy o Beskidach i nie tylko...
http://www.turystycznie-forum.pl
travel
Stonka bieszczadzka

Postprzez Magnus1992 » 10 kwi 2016, o 16:38

Bo więcej przyjemności daje chodzenie poza szlakami, eksploracja nieznanego, niż łażenie w kolejkach Wetlińską, na Śnieżkę, czy na Morskie Oko. ;) Już wróciłem, ale nie miałem okazji obadać terenu. Zaś pogranicznicy... 2 razy jednego dnia na trasie Muczne - Stuposiany mnie wylegitymowali. ;)
Magnus1992
Stonka bieszczadzka

Postprzez BikeOLO » 14 maja 2016, o 16:13

Witam.

Jeśli się nie pomyliłem, to obecnie ta zaznaczona na mapach droga w kierunku osady Czertez i dalej pod szczyt Halicza - wygląda tak z ujęcia leśnej "Drogi Zakładowej nr 19":

Obrazek

. . . jest to obecnie krótki łącznik leśnych/tymczasowych dróg do zwożenia wyrębu. W dalszym odcinku droga/ślad zanika. Teoretycznie pod szczyt Halicza można tam łatwo trafić, trzymając się zasady "cały czas do góry, nie schodzić w dół w doliny/wąwozy".

WOP akurat nie powinien się tam zapuszczać bez przyczyny - natomiast po przekroczeniu granicy parku narodowego - Straż Parku i Służby Leśne można napotkać. Pod samym Haliczem śladu ścieżki obecnie się nie znajdzie - wszystko zarosło.

Zapuszczanie się w takie rejony lasów jest niebezpieczne, gdyż można spotkać w tych rejonach "agresywną zwierzynę".
BikeOLO
Stonka bieszczadzka

Postprzez misha » 16 cze 2016, o 15:11

Szwędałem się kilka tygodni temu w tamtych klimatach. Schodziłem od Halicza w stronę Bukowca, ciężko znaleźć wejście w ścieżkę - pozostaje zejście "na pałę". Nikogo prócz turystów pod Haliczem nie spotkaliśmy.
misha
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi