Hodowla jelenia karpackiego

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Hodowla jelenia karpackiego

Postprzez kumak_gorski » 2 lut 2011, o 20:28

Niedawno "Nowiny" pisały o skandalicznych warunkach hodowli jeleni karpackich prowadzonej niedaleko Wołkowyi/Polańczyka. Byłem tam wczoraj (trafiłem tam "niechcący", przypadkiem właściwie, korzystając z korzystnych okoliczności przyrody jak pogoda np.)
Kilkuhektarowa zagroda znajduje się na szczycie Wierchów (635 m npm) nieopodal Polańczyka (prowadzi tam ładny i nieźle oznakowany szlak: żółty przez Horb (606 m npm), łączący się z niebieskim a nieopodal Woli Matjaszowej przechodzący w zielony i tożsamy z nim czerwony rowerowy (skądinąd polecam na jednodniowe wędrówki piesze bądź rowerowe), oba prowadzące na Wierchy a później przez Rybne do Wołkowyi.
Stado liczy jakieś 15 szt. Stan rzeczy chyba się poprawił po interwencji gazety. Niektóre osobniki okazały się dość towarzyskie i chętnie pozowały do zdjęć (czyli wszystkie dwie sztuki, ale zwłaszcza jedna pani Jeleniowa, jak sądzę;-)
Z samych Wierchów ładny widok na połoniny. A na biegówki okolice super (gdyby było więcej śniegu:-)
Załączam kilka fotek z Konzentrationslager Wierchy:

DSC_0740.JPG
DSC_0740.JPG (10.62 KiB) Przeglądane 568 razy

Załączniki
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: Hodowla jelenia karpackiego

Postprzez lucyna » 2 lut 2011, o 21:12

Piękne miejsce, lubię Wierchy o ile nie jest mokro. W ub. roku wiodłam tamtędy dzieciaki w czasie tych deszczy, dwojgu rozkleiły się buty i biedactwa szły mając jedną nogę bosą. Prawdę powiedziawszy nigdy jelenie do nas nie podchodziły. Może dlatego iż byliśmy stonogą. Zazdroszczę Ci , ja też chcę w góry.
lucyna
Zbanowany

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw