IX KIMB. Piątek 14 maja. Wycieczka do Lwowa.

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

Re: IX KIMB. Piątek 14 maja. Wycieczka do Lwowa.

Postprzez Stały Bywalec » 8 maja 2010, o 19:19

I tak trzymać - na wschodzie bez zmian.
Spotykamy się w piątek rano o godz. 5:15. Proszę nie zapomnieć o paszporcie.

I pokażemy wszystkim Rosjankom we Lwowie, że Ukraina jest:
1) silna,
2) wielka
3) i niezależna.
:D

Zanim zaczniecie wydziwiać, poproście Marcowego lub Wojtka1121 o wytłumaczenie ww. tekstu.
:lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Stały Bywalec » 21 maja 2010, o 13:52

I słowo stało się ciałem - wycieczka odbyła się.
Z zapisanej powyżej (w tym wątku) 12-tki ostatecznie przybyło tylko 8 osób, przez co podskoczyła nam cena uczestnictwa: ze 120 zł/os. na 150 zł/os.
Samo życie, dalej tego komentował nie będę, nawet listy uczestników nie zamieszczę - aby tych zapisanych i nieobecnych nie urazić.

A wycieczka okazała się bardzo udana. W busiku było nas (poza kierowcą i przewodnikiem) łącznie 12 osób, gdyż czterech uczestników "Kraina Wilka" pozyskała we własnym zakresie.

Wyjechaliśmy i do Lwowa dotarliśmy w deszczu. Również pod parasolami zwiedzaliśmy cmentarze Łyczkowski i Orląt Lwowskich.
Ale później, gdy już przemieściliśmy się do centrum miasta, padać przestało, a tuż po godz. 14-tej (czasu polskiego) pokazało się słońce i zrobiło się wtedy ciepło i ładnie.
Cały program wycieczki skrupulatnie zaliczyliśmy - można go przeczytać na stronie "KW", link znajduje się w którymś z postów powyżej.

Przewodników, zarówno polskiego, jak i ukraińskiego, mieliśmy doskonałych. Iwan, a właściwie Jan, to prawdziwy erudyta - lwowski konserwator zabytków dorabiający sobie jako przewodnik. Opowiadał nam naprawdę bardzo interesująco, jedynie te lwowskie krasawice często rozpraszały uwagę męskiej części wycieczki. Raz się z Wojtusiem mało nie zgubiliśmy - polecieliśmy za jakimiś pięknościami w mini zamiast za przewodnikiem i całą grupą.

Nie bylibyśmy Polakami, gdybyśmy nie skorzystali z okazji i nie poczynili stosownych zakupów. Osobiście przywiozłem litr miodowej "niemirowki" i 8 litrowych butelek piwa. Można było tego kupić jeszcze więcej. Ukraińscy celnicy, co zrozumiałe, nas całkowicie zignorowali, a polscy szukali głównie ... papierosów. I tu się rozczarowali, gdyż z całej naszej grupy osobą palącą był chyba tylko pan kierowca.

Do Ustrzyk Grn. wróciliśmy już o godz. 21-szej, tak że mogliśmy jeszcze pójść do Zajazdu pod Caryńską i pogadać nt. jutrzejszego naszego plenarnego spotkania KIMB.

W tym miejscu chciałem jeszcze raz podziękować "Krainie Wilka" za sprawną organizację tej naszej wycieczki. Myślę, że nie po raz ostatni korzystamy z usług tej agencji turystycznej. Osobiście zamierzam we wrześniu powtórzyć podobną wyprawę do Lwowa.
A w maju przyszłego roku, podczas X KIMB, spróbujemy wybrać się z "KW" na Pikuj, tak wyśniony i wytęskniony przez Andrzeja627. :D Zdobył w tym roku Tarnicę, to i z niewiele wyższym Pikujem też sobie poradzi.

Bardzo dziękuję również Irasowi za wsparcie moich starań organizacyjnych i przygotowań tej naszej lwowskiej wycieczki. Jej skuteczna finalizacja, z powodu niewystarczającej frekwencji, nie była bowiem taka oczywista, jak to się mogło osobom postronnym wydawać.
:D :D :D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez IraS » 21 maja 2010, o 15:47

Dajcie jakieś zdjęcia ze Lwowa bo z KIMBu gdzie nie gdzie można już obejrzeć.
IraS
Administrator

Postprzez Stały Bywalec » 21 maja 2010, o 20:01

IraS napisał(a):Dajcie jakieś zdjęcia ze Lwowa bo z KIMBu gdzie nie gdzie można już obejrzeć.

W Wojtku1121 cała nadzieja. Obaj napstrykaliśmy sporo z Jego aparatu cyfrowego.

Podejrzewam jednak (obym się mylił), że w tej chwili Wojtuś ma co innego na głowie. Jego dom leży bowiem tuż za wiślanym wałem przeciwpowodziowym. Wprawdzie Wojtek dziś przed południem, gdy mnie na krótko odwiedził, cały ten problem zbagatelizował, ale sytuacja powodziowa zmienia się - jak to mówią w mediach - dynamicznie. :(

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Wojtek1121 » 23 maja 2010, o 09:51

Początek wycieczki bardzo nerwowy, kazano nam wypełnić druczki potrzebne do przekroczenia granicy w czasie szybkiej jazdy autokarem. Bez wielkich kłopotów przekroczyliśmy granicę i po wyboistej drodze dotarliśmy do Lwowa. Na początku deszcz utrudniał nam zwiedzanie, ale później wyjrzało słońce i szybkim tempie oblecieliśmy wiele zabytków. Osobiście jestem zadowolony ze zwiedzania jak również od strony organizacyjnej, przewodników jak i kierowcy któremu zawdzięczamy, że mieliśmy dużo czasu na oglądanie Lwowa.
Załączniki
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Wojtek1121 » 23 maja 2010, o 09:53

cd.
Załączniki
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Jaro » 23 maja 2010, o 19:16

Jaro
Stonka bieszczadzka

Postprzez Stały Bywalec » 26 maja 2010, o 07:00

No i jak się Wam podoba Lwów?

Pytam tych, którzy na tej wycieczce nie byli, a jedynie teraz obejrzeli wspaniałe zdjęcia Wojtka i Pawła.
Pytanie retoryczne. :(

Mogliście też pojechać. Informacja o wycieczce znajdowała się na forum już od 31 stycznia.
W busiku, którym podróżowaliśmy, było chyba 18 miejsc dla turystów. Ostatecznie pojechało 12 osób, z czego tylko 8 osób to KIMB-owicze.
A przecież wycieczka była organizowana tylko z myślą o nas. Owe dodatkowe 4 osoby "KW" załatwiła we własnym zakresie i w ostatniej chwili, na moją prośbę (wspartą przez Irasa), gdy już wszystko (z powodu niewystarczającej frekwencji) zdawało się walić, a wycieczka mogła w ogóle nie dojść do skutku.

Z powyższego wynika, że mogło nas być nawet o 10 osób więcej.

Oczywiście dla mieszkających w południowo-wschodniej Polsce to żadna strata. Na taką wycieczkę mogą się wybrać w każdej chwili.
Ale wśród uczestników IX KIMB było sporo osób z centralnej, zachodniej i północnej Polski. I im taka okazja - interesującej, jednodniowej wycieczki do Lwowa - przeszła koło nosa.
Takiego wyboru dokonali.
To niech się teraz, sami przed sobą, zastanowią, czy aby nie przegapili tej okazji. :lol:

Powyższe napisałem niejako "ku przestrodze". W przyszłym bowiem roku, jeśli Bóg pozwoli, zamierzam podjąć się załatwienia dla nas podobnej jednodniowej wyprawy na Ukrainę - na Pikuj.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez IraS » 26 maja 2010, o 07:47

Stały Bywalec napisał(a):Powyższe napisałem niejako "ku przestrodze". W przyszłym bowiem roku, jeśli Bóg pozwoli, zamierzam podjąć się załatwienia dla nas podobnej jednodniowej wyprawy na Ukrainę - na Pikuj.

Przy wycieczce z Krainą Wilka na Pikuj jest też fajna opcja w razie niepogody przejazdu koleją przez Przełęcz Użocką bardzo malowniczą trasą. Pociąg pokonuje 6 tuneli, 27 wiaduktów i 18 serpentyn. Na prawde robi wrażenie.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 26 maja 2010, o 12:56

Stały Bywalec napisał(a):W przyszłym bowiem roku, jeśli Bóg pozwoli, zamierzam podjąć się załatwienia dla nas podobnej jednodniowej wyprawy na Ukrainę - na Pikuj.

Możesz mnie z góry zapisać. Magda wolałaby raczej opcję, o której pisze Iras. Właściwie to ja też tym pociągiem chętnie bym się przejechał. Dawno temu jechałem na tej trasie nocnym pociągiem ze Lwowa do Użgorodu. Wspomnienia niezapomniane.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zloty i spotkania