IX KIMB. Piątek 14 maja. Wycieczka do Lwowa.

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

IX KIMB. Piątek 14 maja. Wycieczka do Lwowa.

Postprzez Stały Bywalec » 31 sty 2010, o 15:59

Proponuję, abyśmy z jakimś bieszczadzkim biurem podróży wybrali się na jednodniową wycieczkę do Lwowa. Cena takiej wycieczki to chyba sto kilkadziesiąt zł od osoby, wliczając w to transport w obie strony i usługę pilota - przewodnika.
Ktoś może zaraz napisać, że indywidualnie wyszłoby taniej. Pewnie tak. Ale osobiście uważam, że taka wyprawa z doświadczonym i profesjonalnym organizatorem uchroni nas przed ew. przykrymi niespodziankami na granicy.

Proszę o rozwijanie niniejszego tematu - wstępne deklarowanie uczestnictwa, a przede wszystkim o wskazanie wiarygodnego organizatora takiej wycieczki. Gdy już go poznamy, każdy indywidualnie wpłaci na jego konto sumę odpowiadającą cenie tej usługi turystycznej.

Osobiście bym przestrzegał przed kierowaniem się (przy wyborze organizatora) wyłącznie najniższą ceną. Tak się bowiem w życiu składa, że "najtańszy" nie znaczy "dobry", a poza tym owa taniość okazuje się często tylko chwytem marketingowym.

Serdecznie pozdrawiam
Stały Bywalec
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Re: IX KIMB. Piątek 14 maja. Wycieczka do Lwowa.

Postprzez IraS » 31 sty 2010, o 16:31

Ja jak w zeszłym roku proponował bym skorzystanie z usług Daniela "Kraina Wilka". Lwów robi najdłużej i ma chyba największe doświadczenie i dobre opinie. W zależności ile osób będzie chętnych to być może będzie istniała możliwość dostosowania wyjazdu typowo pod KIMB. Ja nie chcę tu pośredniczyć bo w tej chwili nie wiem czy będę na kimbie (małe problemy rodzinne) Ale jeżeli chciał byś wstępnie pogadać z Danielem służę na pw bezpośrednim telefonem, oczywiście możesz też powołać się na mnie. W zeszłym roku wspominał o jakiś niespodziankach dla uczestników KIMB jeżeli skorzystali byśmy z jego usług. Masz rację, że nie ma sensu kombinować jakiejś partyzantki na własną rękę bo koniec końców mogła by wyjść dużo drożej niż normalna wycieczka.
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 31 sty 2010, o 17:42

IraS napisał(a):W zależności ile osób będzie chętnych to być może będzie istniała możliwość dostosowania wyjazdu typowo pod KIMB.

A więc wyjazd spod Zajazdu Pod Caryńską i powrót w to samo miejsce?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 31 sty 2010, o 19:10

To pewnie będzie zależało od ilości chętnych osób. Jak się uzbiera spora ekipa to na pewno. Ale ja tylko doradzam, konkrety trzeba już z organizatorem trzeba uzgadniać. Zawsze można wcześniej zadzwonić i się zorientować co zaoferuje organizator przy szacunkowej ilości chętnych.
IraS
Administrator

Postprzez Tarnina » 1 lut 2010, o 17:39

Uważam,że najlepiej jest wziąć przewodnika miejscowego po Lwowie, ale takie tamaty trzeba załatwiać już, bo terminy mają napięte, mam nawet dwa telefony do takich przewodników z którymi osobiście zwiedzałam Lwów.Ceny za jeden dzień nie potrafięe powiedzieć, za dwa dni oprowadzania bierze 50 euro.
Tarnina

Postprzez lucyna » 1 lut 2010, o 17:48

W ofercie Daniela jest przewodnik lwowiak. Może nawet sama Irenka zgodziłaby się poprowadzić.
Oferta obejmuje:
autokar/bus
pilot
ubezpieczenie
przewodnik po Lwowie
opłaty nieformalne na granicy
parkingi
co do wstępów to musicie się dogadać.
lucyna
Zbanowany

Postprzez karabin_bojowy » 1 lut 2010, o 18:03

Co prawda się osobiście nie wybiorę na tą wyprawę, ale pozwolę sobie skrobnąć z uwagi na małe rozeznanie w branży ;). Na moje oko, wyjazd do Lwowa przy większej liczbie osób chętnych, lepiej jest powierzyć organizatorowi zewnętrznemu, czyli w tym wypadku jakieś biuro podróży. Jest według mnie kilka argumentów za, a mianowicie :

- przy większej liczbie uczestników istotny byłby jedne środek transportu; oszczędzi to uczestnikom stresów związanych z ewentualnymi opóźnieniami w trasie oraz ewentualności zagubienia się w samym Lwowie już... Jest to specyficzne miasto, jeżeli idzie o jazdę samochodem po nim i ktoś kto pierwszy raz miałby ta przyjemność :-D, mógłby dostać swoistej traumy ;)....

- w związku z powyższym odnalezienie wszystkich obiektów, które byłyby w planie zwiedzania również mogłoby zostać utrudnione i powodowałoby napięcia i stresy....

- w przypadku wyjazdu zorganizowanego, oprócz przewodnika na miejscu, biuro zapewnia pilota najczęściej, więc wszelkie formalności są poza wami...

- przekazując pilotowi i przewodnikowi pieczę nad realizacją programu, można w pełni korzystać z relaksu i zająć się chłonięciem piękna tego miasta....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale oczywiście, jeżeli ktoś poczuje się na siłach dopiąć całą imprezę osobiście to tez jest wykonalne, rzecz jasna. Jaka by decyzja nie zapadła, pozostaje życzyć udanego wypadu :D

pozdrawiam

kb
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 1 lut 2010, o 20:14

KB, wyważasz otwarte drzwi.

Musi być zapewniony transport na trasie UG-Lwów-UG bez żadnych kombinacji. Inaczej wspólny wyjazd nie dojdzie do skutku.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 1 lut 2010, o 20:18

Możliwe, że dla Ciebie było to oczywiste, ale ja już widziałam oczyma wyobraźni, uczestników w konwoju kilku aut, trafiających na zmasowany atak ruchu ulicznego Lwowa ;).... No co... otwarte łatwiej wyważyć :D... Z zasady jestem leń...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 1 lut 2010, o 21:52

A ja oczami wyobraźni widzę już autokar, który przyjeżdża z rana pod Zjazd Pod Caryńską, wiezie nas do Lwowa, a wieczorem przywozi z powrotem w to samo miejsce, skąd wyruszyliśmy.

Wyobrażam sobie też inną wersję, w której KIMBowicze nie zapełniają całego autokaru. W takiej sytuacji, Daniel, czy inny organizator wycieczki, wysyła po nas do Ustrzyk Górnych mikrobus, którym jedziemy do Ustrzyk Dolnych, gdzie przesiadamy się do autokaru jadącego do Lwowa. Po powrocie z Lwowa, w Ustrzykach Dolnych przesiadamy się znowu do mikrobusu i wesoło wracamy do Ustrzyk Górnych.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Zloty i spotkania