Jak dbać o higienę podczas długich górskich wędrówek?

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Jak dbać o higienę podczas długich górskich wędrówek?

Postprzez fleksi » 14 mar 2012, o 12:09

Jak wiadomo różnie to bywa na szlaku. Macie jakieś patenty jak dbać o 'świeżość" podczas długiej wędrówki? Przetestowałam już wszelkie wody toaletowe damskie, które długo utrzymują przyjemny zapach. O chusteczkach nawilżających nie wspomnę bo to raczej standard. Ostatnio przekonałam się też do takiego specjalnego żelu antybakteryjnego, super sprawa jak się cierpi na chwilowy bądź dłuższy deficyt wody.
Ostatnio edytowano 17 mar 2012, o 08:01 przez Piotr_S, łącznie edytowano 2 razy
Powód: usunięto link "reklamowy"
fleksi
Stonka bieszczadzka

Re: Jak dbać o higienę podczas długich górskich wędrówek?

Postprzez Zygmunt Skibicki » 14 mar 2012, o 12:35

Tu bym poczytał...
I tu...
I tu trochę...
I jeszcze tu...
A ogólnie to nie ma cudów: trza się myć, a ciuchy prać i... tyle!
Byle chemik z marnym choćby pojęciem o mikrobiologii wie, że pic na wodę fotomontaż o "jonach srebra" to zwykła ściema wyłącznie dla zwiększenia sprzedaży tym, co to na szkołę... warczeli.
Jak nie ma ciepłej wody i prysznica, to choćby gąbką w potoku. Do prania Kokosal...
Jak się dawało tyle lat w "Piątce", gdzie były tylko dwa rodzaje wody: zimna i znacznie... zimniejsza - brrrrrr! - to się da i pod gołym niebem!
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez jan » 15 mar 2012, o 11:42

I tu się z Panem zgadzam. Trochę zimnej wody, bakterii zaraz nie zaszkodzi, a zahartuje. Nie to nas truje, ale cała ta chemia np.w chusteczkach. Jak to mówią "od brudu zaraz się nie umiera", a i pot po przejściu szlaku z zadowolenia nagle pachnie..........
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 15 mar 2012, o 11:56

bodaj tak to leciało: "częste mycie skraca życie" :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez samson_miodek » 16 mar 2012, o 22:11

bo "skóra się ściera i człowiek umiera" :D
- Dlaczego właściwie ruchome obrazki pana Dibblera zawsze mają w tle świat ogarnięty szaleństwem?
Soll zmrużył oczy.
- Ponieważ pan Dibbler - warknął - jest człowiekiem bardzo spostrzegawczym.
samson_miodek
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez fleksi » 19 mar 2012, o 21:52

"bo skóra się ściera i człowiek umiera". :mrgreen: - świetne! przekażę mężowi, to się na pewno uśmieje. pozdrawiam serdecznie bieszczadzkie (i inne) dobre duchy
fleksi
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 19 mar 2012, o 22:01

Nie zastąpiona jest butelka PET z wcześniej podziurkowaną zakrętką, grzejesz wodę na gazie lub na ognisku zalewasz butelkę z dodatkiem zimnej wody (wg upodobań) i masz całkiem przyzwoity prysznic jak na warunki polowe. W takiej butelce możesz zagrzać też wodę bezpośrednio w ognisku. Butelka musi być tylko napełniona na maxa i się nie stopi a woda się fajnie zagrzeje, pamiętaj tylko, żeby korka nie zakręcać na maksa, musi być ujście powietrza bo morze pieprznąć. My tak grzaliśmy wodę nawet w 5 litrowych PETach.
IraS
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 28 mar 2012, o 09:47

IraS napisał(a):Nie zastąpiona jest butelka PET z wcześniej podziurkowaną zakrętką, grzejesz wodę na gazie lub na ognisku zalewasz butelkę z dodatkiem zimnej wody (wg upodobań) i masz całkiem przyzwoity prysznic jak na warunki polowe. W takiej butelce możesz zagrzać też wodę bezpośrednio w ognisku. Butelka musi być tylko napełniona na maxa i się nie stopi a woda się fajnie zagrzeje, pamiętaj tylko, żeby korka nie zakręcać na maksa, musi być ujście powietrza bo morze pieprznąć. My tak grzaliśmy wodę nawet w 5 litrowych PETach.

Kupuję ten pomysł!
Urwał nać!
Że też człowiek całe życie się uczy, a pod koniec i tak... mądrzejszych spotyka!

A propos... wierszyków o myciu:
"Częste mycie skraca życie"
"Mycie nóg, to twój wróg!"
"Brudna szyja życiu sprzyja"
"Mówili starzy ludzie, że im ciepło było w brudzie"
Nie da się ukryć: kiedyś wędrownego turystę poznawało się po... zapachu!
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez oko1wita » 15 kwi 2012, o 11:19

Hehehe dobry wierszyk. Mycie w górach, wyjeździe wspinaczkowym lub pod namiotem jest problemem jeśli nie ma się bieżącej wody... Pamiętam jak zabrałem moją dziewczyną na tydzień w skały do Podzamcza. Oj działo się jak jej dałem do umycia się butlę 5 litrową z wodą.
oko1wita
Stonka bieszczadzka

Postprzez samson_miodek » 19 kwi 2012, o 00:06

A jakiś czas nie zaglądałem i przypomniało mi się - w militaria.pl sprzedają takie prysznice kempingowe które można zmieścić w worek wielkości kartki zeszytu (po złożeniu i skompresowaniu :P). Po co tachać butelkę - z drugiej strony po co tachać taki prysznic - mi strumyk wystarczy ;D
- Dlaczego właściwie ruchome obrazki pana Dibblera zawsze mają w tle świat ogarnięty szaleństwem?
Soll zmrużył oczy.
- Ponieważ pan Dibbler - warknął - jest człowiekiem bardzo spostrzegawczym.
samson_miodek
Niedzielny turysta bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Offtop