Jak teraz do Komańczy?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Jak teraz do Komańczy?

Postprzez Sheaker » 19 cze 2013, o 21:23

Witam serdecznie. Wiem że wcześniej jeździła tam taka mała kolejka ale teraz niestety chyba ją zlikwidowali. Jak proponujecie dostać się do Komańczy? Wszystko wskazuje na to że dotrę do Zagórza o godzinie 6:10. Stamtąd wiem że kiedyś jeździły prywatne busy ale czy jest tak dalej? Może jakieś inne sposoby?
Pozdrawiam!
Sheaker
Stonka bieszczadzka

Re: Jak teraz do Komańczy?

Postprzez Piotr_S » 20 cze 2013, o 05:27

Sheaker napisał(a):Wiem że wcześniej jeździła tam taka mała kolejka ale teraz niestety chyba ją zlikwidowali.

Pociąg jeździł, mały nie był - raczej normalny :)
Sheaker napisał(a):Stamtąd wiem że kiedyś jeździły prywatne busy ale czy jest tak dalej? Może jakieś inne sposoby?

Jeżdżą busy, jeździ komunikacja liniowa (Veolia). Największym problemem jest to, że cała ta droga jest rozkopana i kilka punktów z ruchem wahadłowym. Dojazd z Zagórza do Komańczy to masakra teraz - mając pecha można jechać ponad 2 godziny te 30km. Najlepszą opcją jest w ogóle tamtędy nie jechać, no ale to trzeba mieć samochód - i wówczas Dukla - Tylawa - Jaśliska - Komańcza.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Sheaker » 20 cze 2013, o 06:44

Dzięki za szybką odpowiedź.
Kolejka wydawała mi się mała skoro wyglądała jak ledwo nieco większy tramwaj:) Toż to raptem dwa wagony były.

No i niestety ale MUSI być to Komańcza i niestety ale jako że jedziemy na obóz wędrowny to nie będzie tam auta.
Jak mówicie że dojechać można to nawet jak by to było 4 godziny to ok. Jak pierwszy raz jechałem to podróż zajęła 21 godzin:D A teraz po 6 ląduję już w Zagórzu.

No to chyba tyle. Dojechać można więc nic więcej nam nie potrzeba. Dzięki!
Pozdrawiam!
Sheaker
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 20 cze 2013, o 07:52

JEST JESZCZE INNY WARIANT DOJAZDU do Komańczy . Otóz można wysiąść z pociągu w Krośnie. Z krosna podjechać PKSem do Moszczańca, a stamtąd do Komańczy. Kiedys tak jechałem. Z krosna autobus jest o 6.20, w Moszczańcu o 7.30.Z Moszczańca wtedy np na stopa- 12 km do Komańczy, albo autobus o 8.45, w Komańczy ok 9.10.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 20 cze 2013, o 09:53

A jeśli ktoś jedzie autem to wariant dojazdu przez Rymanów- Jaśliska-Wisłok, jest chyba najwygodniejszy. Dla jadących od wschodu i pn-wschodu np Ustrzyki Dolne- Olszanica- Polańczyk- Wołkowyja- Baligród- Cisna- Komańcza, a dla lubiacych atrakcje- Baligród- Żebrak- Mików- Duszatyn- Prełuki- Komańcza.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 20 cze 2013, o 10:10

jerzumarian napisał(a):A jeśli ktoś jedzie autem to wariant dojazdu przez Rymanów- Jaśliska-Wisłok

Zależy skąd i w sumie kwestia gustu. Jadąc od Pilzna na Jasło, można skręcić w Jaśle na Krosno - Rymanów a można w drugą stronę. Osobiście bardzo nie lubię jeździć właśnie przez Krosno na Rymanów i Sanok, bo duży ruch, droga do kitu, itd. Z Jasła na Nowy Żmigród i Duklę jedzie się dużo przyjemniej, ładne widoki i chyba szybciej. Ale co kto woli :) Podobno ostatnio trochę połatali odcinek Tylawa - Komańcza.

PS - na Żebrak zakaz wjazdu obecnie z każdej strony. Od Woli Michowej i Mikowa stoja od dawna, natomiast od Rabego też już lipa - zaraz za kruszarkami stoi zakaz, do niedawna na Żebrak można było tędy wyjechać.
Piotr_S
Administrator

Postprzez creamcheese » 20 cze 2013, o 10:16

jerzumarian napisał(a): a dla lubiacych atrakcje- Baligród- Żebrak- Mików- Duszatyn- Prełuki- Komańcza.

Jakie atrakcje masz na myśli? Z tego co wiem i pamiętam, to droga do Żebraka jest zamknięta zakazem ruchu ze wszystkich stron: z Woli Michowej, Mikowa i Rabego
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 24 cze 2013, o 21:43

Nie wiedziałem że od Baligrodu stoi zakaz. Ostatnio jechałem legalnie w ub roku ta drogą. Kiedyś juz uzewnętrzniłem swoje zamiłowanie do lesnych dróg i pewna pani mnie ostro strofowala. więc teraz oficjalnie nie lubie lesnych dróg i publicznie się wyrzekam ich użytkowania.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi