Jaka dziś pogoda ?

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Jaka dziś pogoda ?

Postprzez IraS » 25 cze 2009, o 07:49

Jak w temacie, wrzucajcie tu info o pogodzie jak akurat jesteście w Bieszczadach

O 8:48 nad Soliną z rana było mglisto ale już pojawiło się się słońce i zapowiada się piękny, pogodny dzień.
IraS
Administrator

Re: Jaka dziś pogoda ?

Postprzez lucyna » 25 cze 2009, o 17:29

Taa cudna była, szczególnie na Rawkach. Gwałtowne załamanie pogody, grad, deszcz i piekielne pioruny wstrząsające górami. Uciekłam przed deszczem w Beskid Niski, było bardzo parnie ale przez cały czas słonecznie. W Zagórzu dopadła nas burza.
Wczoraj przeżyłam piekło. Nie wytrzymały membrany, w ciągu kilku minut przemokły gore texy, spodnie i kurtka zbite gradem wielkości orzechów włoskich chyba nadają się do wyrzucenia. Mam posiniaczone nogi (grad padał pod skosem), przemokła mi ekologiczna torba na zakupy, która rozpadłą mi się. Drogą płynęła rzeka niosąca na powierzchni lód.
Region podtopiony, okolice Rakowej sąsiadującej przez góry z moją miejscowością to obraz nędzy i rozpaczy. Poszły duże osuwiska, Tyrawka podmyła most. Ponoć w okolicy Trepczy szła tak potężna fala powodziowa na Sanie, że przewyższała tę z 1980 r. (rekordowo wysoki przepływ w Solinie 1200 m3 sekundę.).
lucyna

Postprzez IraS » 25 cze 2009, o 18:16

E przesadzasz po prostu mamy w Bieszczadach klimat podzwrotnikowy do południa upał, po południu burze, które właśnie przeszły. Dziś dupczyło nieźle piorunami. Ale już niebieskie niebo i resztki słońca.
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 26 cze 2009, o 05:39

W takim razie dalsza część przesady :P.
Dziś rano mamy żarówę przy 97 % wilgotoności powietrza. Obstawiam nawałnicę, mogę wziąść pod uwagę także oberwanie chmur. ;)
lucyna

Postprzez IraS » 26 cze 2009, o 05:58

U mnie w Wołkowyi bezchmurne niebo i 17,5 stopnia o 7 rano oj będzie dziś gorąco.
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 28 cze 2009, o 09:01

Dziś bez chmurne niebo i upał od rana. Choć już zaczyna się drugi tydzień wakacji ruch turystyczny bardzo mały, ludziska chyba się wystraszyły powodzi na Podkarpaciu.

Wczoraj pogoda też była super ale tradycyjnie wieczorem szalała burza, na fotce burzowy zachód słońca nad Soliną.
Załączniki
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 29 cze 2009, o 05:34

Kolejny piękny dzień się zapowiada. Wczoraj po południu nad jeziorem przetoczyły się aż 3 burze. Od tygodnia scenariusz jest taki sam od rana gdzieś do 16stej super pogoda a potem burze.
IraS
Administrator

Postprzez Bieszczaders » 29 cze 2009, o 10:09

okazuje się, że nawet na forum pogoda to temat - a ile można o niej powiedzieć codziennie coś innego:)

http://www.przewodnik-beskidzki.za.pl
Bieszczaders
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 1 lip 2009, o 19:30

Dziś upał niemiłosierny ale pierwszy dzień bez burzy.
IraS
Administrator

Postprzez Cirilla » 14 wrz 2009, o 13:31

a jaka dziś pogoda? czy przymrozki już się zdarzają? I pytanie nieastromoniczne- zaczęło się rykowisko?
Born to be wild
Cirilla
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy