Jaki namiot?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Jaki namiot?

Postprzez Misza » 18 maja 2011, o 17:40

Witam!

W tegoroczne wakacje wybieram się z kolegami na podróż po Bieszczadach. Nikt z nas tam nie był, ale mamy dużo zapału zaplanować wszystko i wyruszyć przed siebie w drogę. Zaczynamy od kupna namiotu i tu pojawiają się pytania.

Czy polna namiotowe mają jakieś wymogi co do ich wielkości?

Wygodniej kupić kilka jednoosobowych czy jeden na kilka osób?

Czy w Bieszczadach jest dosyć pół namiotowych by tylko na ich terenie nocować po każdym dniu wędrówki, w sensie czy są gęsto dosyć rozsiane ? ( ze względu na koszty wolimy wybierać pola namiotowe )

Pięknie proszę o wszelakie uwagi i dzielenie się doświadczeniem.
Misza

Re: Jaki namiot?

Postprzez lucyna » 18 maja 2011, o 17:44

W niektórych gminach w ogóle nie ma pól namiotowych np. Ustrzyki D., Olszanica.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 18 maja 2011, o 17:58

w kupie rażniej. :ugeek: to zależy czy kupno namiotu to jednorazowy wybryk czy na wieki wieków amen. ja korzystam z 3 -os marki Husky (czech republik) . jestem zadowolony z tych namiotów ( mam jeszcze inne tejze firmy) i jakosc jest ekstra.

Co do pól namiotowych- jest ich opór, a w sezonie nie ma najmniejszego problemu z biwakowaniem. mozna nawet gratisowo w wielu miejscach. ja czesto biwakowalem w pszczelinach, berezkach, w Berehach górnych w nasicznem w dwerniku w zatwarnicy koło sklepu. i sa tez pola płatne z "wygodami" np w ustrzykach górnych, wetlinie cisnej itd. w wołosatem tez. polecam taki sposób na Bieszczady. ja latem czesto nosze domek na grzbiecie i rzadko kiedy wydaje złotówke na noclegi. biwakuje na szlakach na uroczyskach (polecam tworylne, terke , studene, pasmo otrytu. mozna biwakowac kolo chaty socjologa (chyba za dyche) itp itd mógłbym długo wymieniac ale nie mam czasu. w balnicy k. przystanku u wojtka judy tez. w łopience na studenckiej bazie mozna sie rozbic. w rabem k. przeł żebrak........ i wiele wiele wiele innych :D
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 18 maja 2011, o 20:10

U Wojtka Judy polecam z całego serca. Moje ulubione schronisko, tam ocalały Bieszczady z moich młodych lat. To miejsce jest magiczne.
Niestety, nie jest aż tak różowo. Na ternie gminy Solina można rozbijać się tylko w wyznaczonych miejscach. I jest to przestrzegane. Powoli turystyka namiotowa odchodzi do lamusa. Szkoda. ;(
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 19 maja 2011, o 11:06

Wygodniej kupić kilka jednoosobowych czy jeden na kilka osób?

jeśli będziecie z tymi namiotami wędrować, to im lżej tym lepiej, nieprawdaż? Ja bym optowała z namiotami 2-osobowymi. Są małe i poręczne, a trzy osoby na upartego tez się zmieszczą. Bo jeśli zamierzacie postawić namiot w jednym miejscu i tam wracać codziennie, to można sie zastanowić nad opcją 4-osobową z przedsionkiem. Sama mam taki, ale nie nosze go ze sobą, bo waży z 5 kg ( a ja nie lubię dźwigać), tylko jedzie z nami w bagazniku :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez laszlo » 6 cze 2011, o 19:08

lucyna napisał(a): Na ternie gminy Solina można rozbijać się tylko w wyznaczonych miejscach. I jest to przestrzegane

przez kogo?
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 6 cze 2011, o 19:22

a może chodzi o czarne punkty... takie wyznaczone miejsca do rozbijania sie.... :ugeek:

też nie slyszałem o jakichś egzekutorach, ale rzadko bywam nad jeziorkiem. ale jak sie melinowałem za zawozie i werlasie (to chyba gm solina z s. w Polańczyku :lol: ) to nikt mnie nie scigał. ani w bukowcu ani w Górzance, tzn przy drodze za wolą górzanską.... ale może jakiś gorliwy azor lata w sezonie po solinie, kto wie... ;)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 6 cze 2011, o 19:44

swoją drogą wyobraziłem sobie takiego egzekutora - wielki kark wywaracający namioty :D

trochę kontroli powinno być, bo namnożyło by się ludzi - i wyobraźcie sobie (wiem, że mało adekwatny przykład) upstrzoną namiotami Połoninę Wetlińską - niezbyt piękne wyobrażenie...
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 6 cze 2011, o 19:58

tam akurat (BdPN) jest paru gorliwych... :ugeek:
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 6 cze 2011, o 20:06

wiem - miałem nawet kontrolę biletów :D