Jakie szkło w góry

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Re: Jakie szkło w góry

Postprzez Misieg » 24 mar 2009, o 10:30

A ja myślałem,że chodzi o napoje wyskokowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja jadę na Panasonic Lumix DMC - FZ7 - na moje potrzeby, daje radę ;)
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez biedluk » 28 mar 2009, o 21:26

witam wszystkich na forum :) mam zamiar w niedalekiej przyszłości zakupić obiektyw sigma 10-20 i stąd moje pytanie czy warto, bo widzę że są użytkowinicy tego szkła ? pozdrawiam
biedluk
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 28 mar 2009, o 21:44

Ja jestem bardzo zadowolony, trochę zniekształca ale przy takim koncie to nie ma co wybrzydzać. Nie wiem jak ze zwykłymi filtrami czy nie przysłaniają ja kupiłem od razu slimy i jest ok.
IraS
Administrator

Postprzez biedluk » 28 mar 2009, o 21:55

dzięki za informację. brakuje mi właśnie szerokiego kąta i myślę, że ta sigma będize dobrym wyborem - nie ma rzeczy idealej a tym bardziej za rozsądne pieniądze ;)
biedluk
Stonka bieszczadzka

Postprzez krysia » 28 mar 2009, o 22:10

Jest bardzo fajne, ale...za szerokie często dla mnie. Tzn często musze je zmieniać na inne i dlatego chciałabym tego 18-105, żeby nie zmieniać na żadne już;-)
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez biedluk » 28 mar 2009, o 22:35

Póki co ob. 10-20 mm będzie mi przydatny do architektury a czy w górach będzie potrzebny to nie wiem.
biedluk
Stonka bieszczadzka

Postprzez krysia » 28 mar 2009, o 22:49

do architektury to zniekształca i to ostro.
Mi taka wizja domów pasuje, ale tych fachmanów od tego to by bolało.
Tu masz kilka zrobionych tym obiektywem własnie budynków
http://picasaweb.google.pl/orsini111/ZapomnianeMiasta
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez biedluk » 29 mar 2009, o 12:19

dzięki za linka. piękne portfolio:) to co w takim razie polecilibyście do fotografowania architektury? póki co dysponuje jedynie 28-28, a tu niestety brakuje szerokiego kąta :(
biedluk
Stonka bieszczadzka

Postprzez bmiller » 29 mar 2009, o 16:57

Coś szerokiego. Czy to będzie S10-12 czy T12-24 to sprawa nierozstrzygnięta (dyskusja trwa już 144 lata ;) - strony jak na dziś zgodziły się, że lepszy jest kosztujący majątek N10-20), ale bez szerokiego kąta będzie trudno. Zdjęcia trzeba robić tak, aby zniekształcenia były jak najmniejsze (np. perspektywa żaby jest niewskazana) a wyniki poprawiać korygując perspektywę w komputerze. Jak miejsca jest mało a budynek do sfotografowania jest wysoki to zamiast zadzierać oczy (i obiektyw) do góry trzeba poszukać jakiegoś wyżej położonego miejsca (np. kamienica po drugiej stronie ulicy, czy górka po drugiej stronie potoku :-D) i strzelać stamtąd.

Oczywiście można zostawiać zniekształcenia (a nawet je celowo potęgować) ale na dłuższą metę przy fotografii architektury to może być dla widza męczące.
bmiller
Stonka bieszczadzka

Postprzez Elka » 19 maja 2011, o 19:51

Ja też mam to szkiełko i mogę z czystym sercem polecić. Wg mnie to na dzień dzisiejszy chyba najlepszy szeroki kąt w tej cenie.
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografia