Jaskinie w Nasicznem

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Jaskinie w Nasicznem

Postprzez kresowiak » 8 maja 2012, o 09:51

Mam pytanie do tych ktorzy byli w jaskiniach o dokladny namiar na wejscie do nich. Przez dwa dni obszedlem gore z wszystkich mozliwych stron tj. od Bazy w Nasicznem ,od strony Dwernika i od drogi przy szlaku rowerowym przy potoku Nasiczanskim. Wydaje mi sie ze bylem na skalach, ktore sa sklepieniem owych jaskin, lecz nie znalazlem wejscia do nich. Jestem co prawda umowiony z miejscowym czlowiekiem na wyprawe do jaskin , lecz ciekawi mnie bardzo czy ktos z Was byl tam i moglby mi przyblizyc nieco namiary na wejscie do owych jaskin. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow Kresowiak.
kresowiak
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Jaskinie w Nasicznem

Postprzez Wojtek1121 » 8 maja 2012, o 14:25

Założyłem tam skrzynkę geocach podaję namiary na stronę są tam namiary na dolną i górną jaskinię http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2539 Jakbyś się nie posługiwał gpsem to postaram się wytłumaczyć jak trafić.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez kresowiak » 9 maja 2012, o 07:26

Wielkie dzieki za odpowiedz.Co prawda nie posluguje sie gpsem,ale co nieco przyblizyly mi zdjecia.Mysle ze przechodzilem kilkaktrotnie obok tych wejsc,lecz niestety moje wyobrazenie o nich bylo inne , bardziej skupialem sie na szukaniu wejsc w skalach.Bede tam w czerwcu , mam obiecana wyprawe z miejscowym czlowiekiem,gdyby jednak nie poszedl ze mna, to wybiore sie sam.Nie wiem czy "opisowo" da sie wytlumaczyc namiary, jesli nie to i tak nie odpuszcze. Gdybys dorzucil kilka pomocnych wskazowek bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam.
kresowiak

Postprzez Wojtek1121 » 9 maja 2012, o 21:14

Mapka jak najlepiej wystartować do jaskiń.
Załączniki
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez partyzant » 17 maja 2012, o 13:54

Byłem w jaskiniach prawie dwadzieścia lat temu. Popełniłem wtedy ten sam błąd bo rozglądałem się po skałach za jakimś otworem. Tam trzeba patrzeć pod nogi tak jakbyś zbierał grzyby.Pierwsze podejście spaliłem a za drugim pomógł mi Darek z Nasicznego, który wiedział że tam będę i postanowił tamtędy wracać do domu po pracy na wypale.Teraz to z Nasicznego szedłbym przez ZHP na siodło i w dół do drogi, dalej w lewo jak na wypał do obelisku po lewej( ustawiony chyba przez wojsko)a za nim pod górę prawie do końca, tam szukać grzybów.Pozdrawiam.
partyzant
Stonka bieszczadzka

Postprzez kresowiak » 18 maja 2012, o 07:07

Dzieki.Namiary i zdjecia od Wojtka plus szczegoly od Ciebie skladaja sie w logiczna calosc.Mam nadzieje ze trafie bez pudla,choc roznie to bywa.Jak znajde,to napisze, jak nie, to tez sie pochwale. Pozdrawiam.
kresowiak

Postprzez Sonka » 4 cze 2012, o 11:25

Nasi przewodnicy postanowili uporać się z tym zagadnienie, Mirek Piela przeszedł dwukrotnie trasę. Rano wrzuciłam tekst na naszą stronę. Jest jeszcze przed zredagowaniem, dziś po południu powinna jedna z przewodniczek zająć się nim. Zapraszam do działu przewodnik, opis jest bardzo dokładny. Mirek dołączył pełną dokumentację fotograficzną, ale nie mam do niej dostępu. Jest u informatyka lub na poczcie Lucy. Dziś wieczorem jedno z nich wklei zdjęcia.
Sonka
Zbanowany

Postprzez lucyna » 5 cze 2012, o 07:16

Ze względu na dobro przyrody tekst o jaskiniach został zdjęty. Ochroniarze proszą o niezamieszczanie namiarów i opisów. Przepraszam za zamieszanie.
lucyna
Zbanowany

Postprzez vm2301 » 5 cze 2012, o 19:12

Lucy napisał(a):Ze względu na dobro przyrody tekst o jaskiniach został zdjęty. Ochroniarze proszą o niezamieszczanie namiarów i opisów. Przepraszam za zamieszanie.

A cóż w tych dziurkach takiego wyjątkowego, że "ochroniarze" chcą je ukryć? Siedlisko endemitów i zagrożonych gatunków? ;) Jest sto tysięcy miejsc potrzebujących ochrony znacznie bardziej.
Usunęłaś tekst o jaskiniach i co z tego?
Tyle ludzi ile ich szukało tyle będzie ich szukać.

A ochroniarze? No cóż... zrównoważony rozwój wymusi na nich jeszcze prowadzenie tam grup ;)

Nie dorabiajmy legendy do prozaicznych spraw ... tym bardziej, że wspomniani "ochroniarze" bronią dziurek przed kilkunastoma maniakami rocznie ;) .

Lubisz Lucynko budować napięcie jak mistrzowie suspensu ;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez partyzant » 6 cze 2012, o 17:58

No właśnie o co chodzi z tą ochroną ? A jaskinie to nie takie zwyczajne dziurki, trochę fantazji i będzie o czym myśleć. Dawno temu Tuptuś ( kto wie co z nim?)trochę za dużo wypił i wygadał się, że z jaskiń są inne wyjścia tylko pozostałe pomieszczenia są niedostępne, poprostu zamaskowane (jedno zasypane wybuchem?). Dlaczego ekipy badające je chyba w 70-tych latach uciekały stamtąd szybciej niż weszły. Dlaczego w pobliżu jednej z nich leżał kawałek betonowej płyty ? Czy to prawda ? Prawda jest taka, że wielu z was lubi przygodę i szuka jej w Bieszczadach. My wiemy co to jest erozja a ona może spowodowac odkrycie niespodzianki i to wcale nie tam gdzie są jaskinie o których trochę już wiecie.Nie szukajcie tego na mapie, lepiej posiedżcie z nami przy sklepie a nie jednego się dowiecie.
partyzant
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi