Jezioro Solinskie zagrozone

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Jezioro Solinskie zagrozone

Postprzez vm2301 » 28 sie 2010, o 13:52

IraS napisał(a):Problem śmieci świetnie załatwiła Gmina Baligród. Nie ma tam czegoś takiego jak własne pojemniki tylko rozstawione są ogólnodostępne kontenery. Nie wiem jak jest z opłatami ale pewnie wszyscy mieszkańcy płacą za śmieci opłatę zryczałtowaną.

Dokładnie, gmina wystawia rachunek każdemu właścicielowi nieruchomości...obecnie 5 dych z groszami.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 28 sie 2010, o 16:01

"Niski poziom wody, a miejscami jej całkowity brak praktycznie odsłonił dno Jeziora Solińskiego.
Dno widać dosłownie i... w przenośni."

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /259917912
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 28 sie 2010, o 16:39

Zryczałtowany system opłat za odpady komunalne chyba jest najrozsądniejszy, jeśli chodzi o gminy turystyczne. Problem jednak tkwi w tym, co dalej się z nimi dzieje. Wysypiska w końcu się zapełnią. Nowe trudno będzie otwierać (normy unijne). Dopóki nie powstanie cały system segregacji i neutralizacji odpadów, dopóty będzie to nadal "śmierdzący" problem.
Parę lat temu z naszej "chatki" nad jez. Międzybrodzkim jechaliśmy prosto do Pragi. Z wiadomych przyczyn musieliśmy zabrać ze soba śmieci (mały woreczek). Wyobraźcie sobie, że dopiero przed samą granicą wrzuciliśmy do przydrożnego kosza, bo po drodze żadnego kontenera. Kiedy wjechaliśmy na teren Słowacji - dosłownie co krok przy drodze stały kontenery.
Mam nadzieję, że jednak uda się pokonać naszą polską mentalność i w tym zakresie. Wszak od dawna już w naszym kraju nie ma problemu z papierem toaletowym ;)
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez vm2301 » 28 sie 2010, o 21:11

Nie wiem jak wygląda sytuacja w całej baligrodzkiej gminie, ale w pobliżu mojej noclegowni mam 3 kontenery: ogólny, na plastik i na szkło.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Barnaba » 2 mar 2011, o 12:29

z Tymi szambami to też tak nie do końca. Byłem na studiach, to się uczyłem (nawet egzekwowano ode mnie wiedzę) o oczyszczalniach. Że są takie, przydomowe, małe, które po przefermentowaniu, po opadnięciu osadu... to co zostaje można puścić do rowu. Kwestia jest taka, ze kiedy buduje się oczyszczalnie dla domu w którym mieszka rodzina 3 osobowa, nie ma szans się taka oczyszczalnia sprawdzić, w momencie kiedy taki dom staje się niemalże hotelem, tak czy owak liczone ilości ścieków na projektowaną przydomową oczyszczalnie są wielokrotnie przekroczone.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 13 cze 2011, o 19:25

Dużo rok temu mówiło się na ten temat. Fekalia wpływały do jeziora (podobnie jak w latach poprzednich), turyści dowiedzieli się o tym na koniec sezonu.

Pytanie jest takie: czy zostały podjęte jakieś działania w tym temacie? Nie chodzi mi o to co mówiono że należy zrobić (a mówiono choćby w prasie sporo), tylko co konkretnie zostało zrobione, aby w tym roku turyści nie pływali w g...? Czy w tym sezonie fekalia również w takiej skali będą wpływać do jeziora (bo że będą to akurat jest jasne).
Piotr_S
Administrator

Postprzez skazaniec » 14 cze 2011, o 04:36

Piotrze analizując poczynania władz samorządowych w Polsce mogę zaryzykować stwierdzenie, że nic. W zeszłym roku wrzawa była spowodowana w dużej mierze przez wybory samorządowe, a takim pływającym g... łatwo obrzucić. Cóż, może to, że zbliżają się wybory parlamentarne wpłynie na ożywienie dyskusji. Szczerze wątpięby coś się zmieniło. Obym się mylił :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kumak_gorski » 15 cze 2011, o 15:57

Piotr_S napisał(a):Dużo rok temu mówiło się na ten temat. Fekalia wpływały do jeziora (podobnie jak w latach poprzednich), turyści dowiedzieli się o tym na koniec sezonu.

Pytanie jest takie: czy zostały podjęte jakieś działania w tym temacie? Nie chodzi mi o to co mówiono że należy zrobić (a mówiono choćby w prasie sporo), tylko co konkretnie zostało zrobione, aby w tym roku turyści nie pływali w g...? Czy w tym sezonie fekalia również w takiej skali będą wpływać do jeziora (bo że będą to akurat jest jasne).

Piotrek a teraz na tym forum to Ty jako dziennikarz informacji szukasz czy jako kto? Od kogo? Od ludzi z Dolnego Śląska albo Lubelszczyzny, z całym szacunkiem?
I czy to jest szukanie informacji?
Pytałeś na przykład tam?
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez kumak_gorski » 15 cze 2011, o 16:05

skazaniec napisał(a):Piotrze analizując poczynania władz samorządowych w Polsce
(...)
Chętnie się zapoznam z wynikami i metodologią, wrzuć proszę na forum.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 15 cze 2011, o 17:15

kumak_gorski napisał(a):Piotrek a teraz na tym forum to Ty jako dziennikarz informacji szukasz czy jako kto?

Jako turysta?
kumak_gorski napisał(a):Od ludzi z Dolnego Śląska albo Lubelszczyzny, z całym szacunkiem?

Nie, raczej od ludzi zorientowanych w temacie a nie wątpię, że tacy forum czytają.
kumak_gorski napisał(a):I czy to jest szukanie informacji?
Pytałeś na przykład tam?

Nie pytałem w UG, bo jakby każdy turysta miał się pytać o coś w UG albo CIT to forum byłoby zbędne. Temat jak widzę niewygodny. Lepiej, żeby sprawa przyschła, turyści niech się dalej kąpią w ścieku a wspomni się im o tym znowu pod koniec sezonu. Liczę na to, że dziennikarze tym razem zapytają o to na łamach swoich serwisów/gazet właśnie teraz a nie we wrześniu, choć zdaję sobie sprawę, że moje nadzieje są płonne.
Póki co: http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 30&bih=599 tego się z Googla wymazać nie da, problem istnieje i to Ty / Wy tam na miejscu powinniście pytać wójta a nie ja. Bo to jest w interesie wszystkich żyjących z tego zbiornika.
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy