Jezioro Solinskie zagrozone

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Jezioro Solinskie zagrozone

Postprzez kumak_gorski » 15 cze 2011, o 18:26

Piotr_S napisał(a):Bo to jest w interesie wszystkich żyjących z tego zbiornika.

Masz rację, Piotr, Twoich reklamodawców.
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez otrok » 15 cze 2011, o 22:10

jaja kotu rysta, czytając ten wątek, jak sobie przypomnę, że w zeszłym roku w Zawozie pływałem razporaz, to misię odechciewa..
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 16 cze 2011, o 06:48

Kumaku wnioskuję, że mieszkasz w Bieszczadach - super, ja nie mam takiego szczęścia, ale czy to, że jestem z Lubelszczyzny dyskwalifikuje moje zdanie? A może w ogóle nie mam prawa go wyrażać? Wybacz, ale idąc tropem Twojej logiki nie będę mógł wyrazić swojej opinii o gitarach firmy Gibson bo nie mieszkam w Nashville, i nie pracuję przy ich produkcji.

Wyniki? Metodologia? Cóż nie prowadzę badań naukowych na ten temat - nie moja to działka (choć bliska). Bardziej działa to na zasadzie obserwacji w równie prostej metodologii (skoro już chcesz metodologicznie i naukowo) - program wyborczy - analiza haseł - po wyborach - analiza wyników (czyli test - retest z kontrolą zmiennej ubocznej - czas realizacji).

Podam kilka przykładów z samorządu mojego pięknego miejsca zamieszkania - analogia trafna bo ekologia powinna się zaczynać od samorządów, które najlepiej ( z założenia) znają specyfikę swych regionów

Program wyborczy wójta (2010)
darmowy internet bezprzewodowy na terenie "stolicy" gminy
oczyszczalnia ścieków i kanalizacja
remonty dróg
minimalizacja zachowań dysfunkcjonalnych młodzieży

Realizacja (2010-2011)
internet brak - teoretycznie jest hotspot, który nie działa, bo kierownictwo Biblioteki publicznej oszczędza prąd i nie włącza zasilania antenki
oczyszczalnia ścieków - zero informacji, zero działań
minimalizowanie zach. ryzykownych - nie ma żadnego programu profilaktycznego na terenie gminy i szkoły
remonty dróg - w tym roku naprawiono to co zniszczono poprzez wprowadzenie objazdów (inwestycja powiatu - nie gminy)

Program w poprzednich wyborach był jeszcze bardziej kosmiczny - pamiętam, że stawiano na infrastrukturę, głównie remonty dróg
wynik powstało 4 (słownie cztery) kilometry dróg - połatano 40 (nota bene znowu pasowałoby je łatać) - większość inwestycji (w tym nowe drogi) powstały od końca 2008 i 2009)

To z własnego podwórka - tu mieszkam.

A z areny ogólnonarodowej. Pozwól, że postawię jedno retoryczne pytanie - Jak idą przygotowania do Euro 2012 i ile z obietnic i wizji polityków zostało spełnionych?

To tyle. Przepraszam za OT, ale jakiś taki atak poczułem...chyba personalny ;)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kumak_gorski » 16 cze 2011, o 09:12

skazaniec napisał(a):Kumaku wnioskuję, że mieszkasz w Bieszczadach - super, ja nie mam takiego szczęścia, ale czy to, że jestem z Lubelszczyzny dyskwalifikuje moje zdanie? A może w ogóle nie mam prawa go wyrażać? Wybacz, ale idąc tropem Twojej logiki nie będę mógł wyrazić swojej opinii o gitarach firmy Gibson bo nie mieszkam w Nashville, i nie pracuję przy ich produkcji.

Ależ naturalnie że masz prawo, możesz wyrażać etc. A ja mam prawo wskazać na fakt, iż nie dysponujesz zweryfikowanymi informacjami na ten temat, gdyż obserwujesz (jeśli obserwujesz) sprawę z pewnego oddalenia. A jeśli dysponujesz, przytocz je, choćby po to, by uniknąć kompromitacji. Jasne, że nie musisz jechać do Nashville, by opiniować gitary Gibsona, ale wypadałoby posłuchać, jak grają lub - dysponując talentem - samemu na nich pograć. W związku z czym jakiś bezpośredni kontakt i rzetelna wiedza na temat danego procesu, sprawy, wydarzenia jest w jakimś sensie nieodzowna.

skazaniec napisał(a):Bardziej działa to na zasadzie obserwacji w równie prostej metodologii (skoro już chcesz metodologicznie i naukowo) - program wyborczy - analiza haseł - po wyborach - analiza wyników (czyli test - retest z kontrolą zmiennej ubocznej - czas realizacji).

Aby ocenić sytuację w gminie Solina, zapoznaj się z programem wyborczym ludzi, którzy ostatnim razem wygrali wybory w gminie Solina i co dotychczas zrobili w gminie Solina. Dowiedz się również, jaki proces mający miejsce w gminie Solina od lat doprowadził do takiego stanu rzeczy, z jakim mamy obecnie do czynienia. To, że w gminie A nie zbudowano jakiejś drogi, nie musi oznaczać, że nie uczyniono czegoś analogicznego w gminie B.
Do dalszych dyskusji i informacji polecam ten wątek.

PS. To nie jest atak personalny, lecz najzwyczajniejsza w świecie dyskusja. Nie mogę się doczekać, kiedy się dogadamy;-)
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 16 cze 2011, o 10:10

przeniosłem się tamże z dyskusją :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy