Jura i Dolina Pilicy

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Re: Jura i Dolina Pilicy

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 07:22

Za Olsztynem pohasałem trochę po górze Biakło najeżonej skałkami. Każda z nich ma nawet swoją nazwę: Sfinks, Okręt, Mnich i Grab.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 07:49

Następnym celem był Złoty Potok, zwiedziłem tutaj Pałac Raczyńskich i Dwór Krasińskich. Potem przejazd doliną stawów z pstrągami do jaskini i ruin zamku Ostrężnik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 08:12

Łutowiec to mała wioska porozrzucana wśród wapiennych ostańców, niektóre domki nawet są do nich przyklejone. Z Łutowca udałem się do Mirowa, zwiedziłem tutejsze ruiny zamczyska i w karczmie oczekiwałem na Corfini z naszego forum, umówiliśmy się tu na kawę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 08:39

Corfini na spotkanie przybyła z mężem, synkiem i trzema małymi pieskami ;). Zrobiliśmy sobie razem wycieczkę do zamku w Bobolicach i z powrotem wokół Mirowskich Skał i jaskini Sucha Szafa. Po powrocie do Mirowa posiedzieliśmy jeszcze troszkę w barze i udałem się na poszukiwania miejsca na biwak. Idealne miejsce znalazłem na wzgórzu nad Bobolicami. Widoki miałem na oba zamki i nawet nie brzydki zachód słońca się trafił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 18:21

Jura, dzień 2 16.06.2012

Rano nie było kawy, bo kupiłem piwo, cole, ale o wodzie zapomniałem, nawet miałem zrobić eksperyment i zagrzać cole i wsypać do niej kawę 3 w 1, ale wolałem nie ryzykować, sraka może skutecznie utrudniać zwiedzanie. Na orzeźwienie za to miałem stadko krów, które przewaliło się przez moje obozowisko i szalonego traktorzystę który od rana zaczął kosić łąkę na której biwakowałem. Są jeszcze w Polsce porządni ludzie, spytałem się czy przeszkadzam a on na to, żebym sobie siedział on w innym miejscu sobie pokosi i wróci w moje jak odjadę. Dzisiaj na pierwszy ogień poszedł Rez. Góra Zborów, bardzo urokliwe miejsce i gdyby nie napięty plan, to bym zabawił tam dłużej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 18:50

Tuż obok Rez. Góra Zborów jest jeszcze jedno fane miejsce - Skały Rzędkowickie, których też nie omieszkałem odwiedzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 19:16

Następne miejsce jakie odwiedziłem to Morsko i Zamek Bąkowiec. Z Morska już powoli kierowałem się w stronę Ogrodzieńca, ale po drodze w Skarżycach wypatrzyłem nawet ciekawy kościółek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 19:42

Następne skałki na mojej trasie to Okiennik Wielki, też fajne miejsce i bardzo oblepione ludzikami na linach ;).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 20:05

Tuż przed zamczyskiem Ogrodzieniec warto wpaść do Grodziska Birów, pierwotne pochodziło z XIII w a teraz jest częściowo odrestaurowane i udostępnione do zwiedzania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pochwal się swoją okolicą