Jura i Dolina Pilicy

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Re: Jura i Dolina Pilicy

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 20:55

Tuż obok zamku jest godny odwiedzenia Park Miniatur. Zgromadzono tu pomniejszone repliki wszystkich zamków Jury a nawet klasztoru jasnogórskiego. Zmęczony już trochę zwiedzaniem postanowiłem wrzucić coś na ruszt i w podzamkowym barze wypatrzyłem rumuński akcent :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 21:09

Tak jeździłem, że w końcu wylądowałem na pustyni, Pustyni błędowskiej. Najpierw część piaszczysta od Chechła a potem zakrzaczona od Kluczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 16 cze 2012, o 21:35

Na pustyni nawet znalazłem fajne miejsce na biwak, ale jak to na pustyni wiało i nie było cienia. Oddaliłem się kilka kilometrów od Kluczy w okolice Podlasu i u stóp Januszkowej Góry znalazłem odpowiednią miejscówkę. Po upalnym dniu trzeba było uskutecznić gruntowną kąpiel, przynajmniej wody nie trzeba było grzać bo w samochodzie nabrała odpowiedniej temperatury. Miejscówka może była i odpowiednia, ale internet ujowo działał, więc szybko wrzuciłem wszystko do auta i wyjechałem wyżej. Drugie miejsce też bardzo fajne, na przeciw ambony, więc może nad ranem jakiś zwierz się pojawi - jurajski niedźwiedź jaskiniowy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez Agnieszka » 16 cze 2012, o 21:53

Mnie się osobiście bardzo podoba 8-)
Agnieszka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 17 cze 2012, o 16:42

Jura i Dolina Pilicy, dzień 3 17.06.2012

Rano słońce nie dało pospać, 6:30 musiałem już się ewakuować z samochodu. Kawa, śniadanie i dalej w drogę. Na Zamku Rabsztyn zjawiłem się trochę za wcześniej i był jeszcze zamknięty, ale w sumie to ruiny więc wewnątrz pewnie szału nie ma. Wczoraj dostałem zaproszenie na kawę od kolegi z forum Dacia Klub, bo zobaczył, że biwakuje kilka kilometrów od jego domu. Zajechałem więc do Olkusza wypiliśmy kawę przy rozmowach na motoryzacyjne tematy i ruszyłem dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 17 cze 2012, o 17:01

Z Olkusza już rzut beretem do Pieskowej Skały i Ojcowa. Ojców był najdalej wysuniętym punktem na południe podczas tej wycieczki. Była niedziela ładna pogoda i jak dla mnie było tu za tłoczno, więc nie zabawiłem długo w Ojcowie i ruszyłem z powrotem na północ.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 17 cze 2012, o 17:13

Zamek Bydlin a raczej to co z niego zostało. Tuż u stóp ruin ładna kamienna kaplica XVIII w.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 17 cze 2012, o 17:35

Ostatnie jurajskie zamczysko na mojej trasie to Zamek Smoleń, trochę zaniedbany ale fajny. Kawałek dalej za ruinami Zegarowe Skały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 17 cze 2012, o 17:55

Powoli opuszczam Jurę i wkraczam w Dolinę Pilicy. W miasteczku Pilica ładny, ale w fatalnym stanie pałac. Po zwiedzeniu miasteczka ruszam na poszukiwania źródeł Pilicy, niestety nie rzucają na kolana, mała kałuża a chwilę potem strumyczek zarośnięty liśćmi łopianu. Ciekawe ile napełniali Zalew Pilica takim lichym źródełkiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 17 cze 2012, o 18:15

W Szczekocinach Pilica nabiera już trochę rozmachu, ale jak by się dobrze rozpędzić to da się ją przeskoczyć. W miasteczku ciekawy pałac z 1777 roku, chyba jest remontowany, więc kiedyś będzie ładną wizytówką tego miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pochwal się swoją okolicą