Jura i Dolina Pilicy

Każdy gdzieś mieszka i ma w swojej okolicy miejsca godne odwiedzenia, pochwalcie się nimi a nie ciągle tylko o Bieszczadach... ; )

Jura i Dolina Pilicy

Postprzez IraS » 14 cze 2012, o 07:06

Prawdopodobnie jutro rano zrobię sobie wycieczkę ale tym razem nie do Rumunii, tylko taki wypad za swoją miedzę. Najpierw szybki przelot "gierkówką" do Częstochowy, potem kawałek Jury i od źródeł Pilicy, wzdłuż rzeki będę kierował się z powrotem do Spały. Jadę systemem biwakowym, bo na Jurze czy nad Pilicą nie brakuje fajnych miejsc na nocleg. Na całą trasę zakładam 5-6 dni i około 600 km. Tradycyjnie będę na bieżąco zamieszczał małą fotorelację z trasy a jak znacie jakieś ciekawe miejsca (oprócz tych ogólnie znanych) to czekam na propozycje. Poniżej zamieszczam schematyczną mapkę mojej trasy, schematyczną, bo będę z niej odbijał w różne ciekawe zakątki. Po powrocie jeszcze w czerwcu mam w planach odbyć podobną wycieczkę wzdłuż górnej Pilicy od Spały aż do delty nad Wisłą.

https://mapy.google.pl/maps?saddr=Spa%C ... 19&t=p&z=9
IraS
Administrator

Re: Jura i Dolina Pilicy

Postprzez corofini » 14 cze 2012, o 09:50

Bedac w Zarkach tutaj jest Sanktuarium Leśniów , mysle ze warto je odwiedzic http://www.lesniow.pl/ , w Mirowie i Bobolicach masz stare zamki http://www.zamekbobolice.pl/ , mozesz jeszcze zajechac na Gore Zborów w Podlesicach i na skałki Rzędkowickie w Rzędkowicach :P , jak lubisz pstragi to polecam http://janow.pl/index.php?s=s&t=1&i=22 tylko tu musialbys w Żarkach pojechac na Janow a nie na Kroczyce. Jadąc do tej pstragarni w Ostrężniku zaczyna sie " Szlak Ku Źródłom" ktory konczy sie w Złotym Potoku, fajne miejsce na spacer z rodzinkom czy psiakiem :)Jadac od Czestochowy mozesz pojechac przez Olsztyn i tu masz super ruiny zamku http://www.zamekolsztyn.pl/ , pozniej jak juz wyjedziesz z tego terenu masz Ogrodzieniec gdzie tez jest zamek...ale to pewnie juz wiesz , zreszta jest to jeden z zamkow na Szlaku Orlich Gniazd....
Jak cos to pisz, znam troche te okolice ;)
corofini
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 14 cze 2012, o 10:14

Dzięki za podpowiedzi, będzie mnie można śledzić online, więc liczę po drodze na wskazówki ;). Co prawda Jura to teraz taki mały rekonesans bo dokładniejszą penetrację planuje w miesiącach wakacyjnych. Główny mój cel to teraz głównie Dolina Pilicy - muszę pozyskać materiał do pewnego projektu.
IraS
Administrator

Postprzez corofini » 14 cze 2012, o 10:33

Jak cos to polecam sie na przyszlosc ;)
corofini
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 15 cze 2012, o 19:55

Corfini dziękuje wam za miły spacerek po zamczyskach:) Zaczynam zgrywać zdjęcia pewnie będą późno bo tu nie Rumunia i żyjemy nadal w epoce GPRSu :evil:
IraS
Administrator

Postprzez corofini » 15 cze 2012, o 20:58

Nie masz za co dziękowac, jak tylko bedziesz w okolicy to dzwon a zawsze bardzo chetnie sie spotkamy :)
A co do zdjec to cos czulam ze bedziesz mial problem... ;)
corofini
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 15 cze 2012, o 21:04

Jura, dzień 1 15.06.2012

I kto by pomyślał, że ze Spały w Jurę mam tylko godzinę jazdy, nawet przy poprawianiu dzieła Gierka na trasie katowickiej. Pierwsze miejsce, które odwiedziłem to miasteczko Mstów, już z daleka widać tutaj klasztor warowny. Gdy już się odpowiednio uduchowiłem to zaliczyłem ścieżkę zdrowia na wzgórze Kamień - taki przedsmak Jury. Kierując się na Olsztyn zajechałem jeszcze nad jeziorko krasowe w Kusiętach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to będzie chyba tyle na dzisiaj, bo po GPRS to można znaczki pocztowe wysyłać nie zdjęcia. Co za kraj, próbują już LTE wciskać ludziom a są na poziomie GPRSu. :evil:
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 15 cze 2012, o 21:47

Olsztyn przywitał mnie nieboszczykami, tak to jest jak się na siłę pozyskuje fundusze z UE, rozkopie się uliczkę a pod spodem wojownicy z XV wieku. Pewnie próbowali zdobyć zamczysko, nie wyszło, więc po bitwie ich pozbierali i zakopali na deptaku. Skąd mogli wtedy wiedzieć, że akurat za 500 lat pobudują tutaj knajpeczki i sklepiki. Mimo to lody na kurhanie były wyśmienite. Zamczysko też się nieźle prezentuje od ostatniej mojej wizyty w tym miejscu kupę lat temu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I chyba tracę cierpliwość, więc reszta dzisiejszego dnia jutro gdzieś na wi fi
IraS
Administrator

Postprzez krzyś » 15 cze 2012, o 22:30

IraS, nie wiem jak daleko zajedziesz, ale radzę pod Kraków i polecam dolinę Będkowską i sasiednią Kobylańską. Znam te doliny jak "własną kieszeń" i ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń. Możesz także zajrzeć do Jaskini Nietoperzowej, która leży niedaleko drogi Kraków -Olkusz.
Życzę mnóstwa wrażeń i polecam zwiedzanie nie tylko kościołów...
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Agnieszka » 16 cze 2012, o 07:14

Fajna ta Jura...... :D
Agnieszka
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Pochwal się swoją okolicą