Kakao

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Kakao

Postprzez samson_miodek » 11 paź 2011, o 09:45

Спасиьа!

Co do odzieży to z kolei nie ma też ciśnienia żeby koniecznie mieć Gore na sobie. Spodnie w biesy wystarczą najzwyczajniejsze bojówki które można zawinąć jak gorąco, kurtkę z Gore wszyscy polecają i taką mam ale z.. demobilu za 50 zł (Bundeswhery), koszulki termoaktywne są fajne ale i bawełniane wystarczą, można iść w butach wojskowych, ale ja miałem szansę złapać Meindle na gore (:D) tanio, więc czemu nie, ale wystarczą i jakieś tańsze, byle były wygodne i nie obcierały. Jak kupowałem sprzęt siedziałem na forach i zastanawiałem się co wybrać - polar za 200 JW czy z HiMa, czy jakiś inny. I tak szczerze - warto poczytać co jest dobre a co nie, ale nie popadajmy w pogoń za super odzieżą, bo polarek w Decathlonu za 35zł w zupełności wystarczy. Ważne by nam się przyjemnie wędrowało, a nie każdy krok sprawiał ból bo coś obciera i radość wędrowania schodzi na dalszy plan. Cały ten wywód w sumie chciałem podsumować że...

...koszula flanelowa to mus konieczny :P
- Dlaczego właściwie ruchome obrazki pana Dibblera zawsze mają w tle świat ogarnięty szaleństwem?
Soll zmrużył oczy.
- Ponieważ pan Dibbler - warknął - jest człowiekiem bardzo spostrzegawczym.
samson_miodek
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 11 paź 2011, o 11:13

samson_miodek napisał(a):Buty /-/ byle były wygodne i nie obcierały.

I to jest właściwie jedyny rozsądny wymóg.
A co do reszty, to też rozsądek jest najważniejszy i... umiar, ale to we wszystkim.

Aha...!
I trzeba koniecznie dodać, że moim zdaniem, bo każdy może mieć swoje, całkiem odmienne.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez otrok » 11 paź 2011, o 15:24

to z tym śmierdzącym goretexem było w żartach, i mię rozbawiło, ale pod wiatą w Zatwarnicy było kilku miejscowych ubranych jak miejscowi, kilku turystów we flanelach jakisik i ja jedyny w moim ulubionym rowerowym oczojebnym windstoperze (gore, ale za 250zl).
Sam jak najbardziej korzystam ze zdobyczy cywilizacyjnych, ale do flaneli w górach mam sentyment.
A z moimi meindlami się nijak nie mogę dogadać..
a jeszcze inne buty z goretexem mi przeciekają :)
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 11 paź 2011, o 15:57

otrok napisał(a):A z moimi meindlami się nijak nie mogę dogadać..
a jeszcze inne buty z goretexem mi przeciekają :)

To może "przeskoczmy" z tymi problemami do pokoju "Sprzęt Turystyczny" i tam pogadajmy o szczegółach.
Proponuję założyć tam wątek "Buty"... po prostu.
Można i u mnie na forum, gdzie dawno wyjaśniliśmy, dlaczego buty z gore muszą przeciekać, ale chyba przyzwoiciej by było... tutaj.
Czekam zatem na wątek "Buty" i tam opisanie... na początek: jak to się objawia, że z Meindlami gadacie "innymi językami"?
Zygmunt Skibicki

Postprzez nemo7 » 19 paź 2011, o 20:24

zostawmy te "ubranka" i poczytajmy wspomnienie, bo TO już nie wróci :(
ps. a na Twojej stronie byłem i będę tam jeszcze nie raz wracał. Serdecznie pozdrawiam
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 19 paź 2011, o 20:53

Miło, miło...
Zygmunt Skibicki

Poprzednia strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw