Kalibracja Map

Nawigacja GPS - porady, dyskusje, wymiana doświadczeń

Re: Kalibracja Map

Postprzez GPS Maniak » 22 mar 2010, o 22:09

Można. Dzisiaj praktycznie wszystkie programy potrafią obsłużyć standard GPX, zatem wymiennośc danych bez dodatkowych konwersji (chociaż i to nie problem) jest jak najbardziej możliwa. Kliaksz w ozim ślad, zapisujesz jako GPX, w MapSource dajesz: otwórz GPX i po sprawie.

Tylko ...... co dalej? Nie bardzo czuję bluesa, co chciałbyś z tym zrobić? Wysłać to do NUVI 205? Chyba nie tędy droga.
EDIT: widzę, że też to odkryłeś.

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby po wyklikaniu takich śladów, przekonwertować je na transparentną niezależną mapkę w formacie Garmin, którą mógłbyś wyświetlać w NUVI-205 jako nakładkę na RO.AD. Teoretycznie trudne to nie jest, tyle że trzeba poświęcić ze dwa wieczory na poczytanie tego czy owego.
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 22 mar 2010, o 22:15

Chyba najprościej jednak będzie zainwestować w jakiegoś Colorado :( miałem 60CS ale zgubiłem na Ukrainie podczas pomiarów do nowej mapy i zostałem tylko z Nuvi :)
IraS
Administrator

Postprzez GPS Maniak » 22 mar 2010, o 22:18

I to jest męska decyzja :idea:
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 22 mar 2010, o 23:04

GPS Maniak napisał(a):Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby po wyklikaniu takich śladów, przekonwertować je na transparentną niezależną mapkę w formacie Garmin, którą mógłbyś wyświetlać w NUVI-205 jako nakładkę na RO.AD. Teoretycznie trudne to nie jest, tyle że trzeba poświęcić ze dwa wieczory na poczytanie tego czy owego.

Lechu, proponujesz rozwiązanie najlepsze pod względem technicznym, ale wymagające pewnej wiedzy, której Iras jeszcze nie ma. Nie prościej byłoby, gdyby zaczął on od wyklikania w Ozim paru waypointów, które wstawiłby do MapSource'a a następnie do GPSu i które mógłby wykorzystywać do nawigacji.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez GPS Maniak » 22 mar 2010, o 23:20

Jeżeli waypointy wystarczą, to oczywiście można. Można też, aby nie blokować pamięci Ulubionych, wgrać te punkty jako POI (tak jak fotoradary), ale to znów wymaga nieco rozeznania w temacie. Tyle, że tu stosowne zagęszczenie punktów POI mogłoby przypominać coś na kształt "śladu" widocznego przy odpowiednim zoomie mapy.

Mimo wszystko uważam to za mało efektywne półśrodki. Zakup ręczniaka, w sposób dość kosztowny, problem rozwiązuje profesjonalnie :P
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 6 kwi 2010, o 17:50

GPS Maniak napisał(a):Widzę, że mamy ten sam modelik Garmina do samochodu .......

O to mam przy okazji takie pytanko szukałem w ustawieniach ale nie znalazłem żadnej opcji. Chodzi o to, że mimo że mam ustawioną najszybszą trasę to Garmin ciągnie mnie przez centra miast choć często są wygodne i szybsze obwodnice. Nie wiem czy to zależy od urządzenia i jego ustawień czy danej mapy bo problem dostrzegłem przy mapie RO A.D 2008 (Rumunia) i NaviGuide 5,1 NT (Węgry).
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 6 kwi 2010, o 19:58

IraS napisał(a):mimo że mam ustawioną najszybszą trasę to Garmin ciągnie mnie przez centra miast choć często są wygodne i szybsze obwodnice.

Czy te miasta są punktami pośrednimi trasy? Jeżeli tak, to jest to normalne.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 6 kwi 2010, o 20:13

Nie są, jest punkt startu i meta a przez większe miasta po drodze ciągnie mnie przez ścisłe centrum.
IraS
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do GPS - porady, wskazówki, traki, waypointy, sprzęt