Karpaty Czeskie i Austriackie - plany wyjazdu

Karpaty Czeskie i Austriackie - plany wyjazdu

Postprzez IraS » 13 sty 2010, o 12:15

Zrodził się taki pomysł by je trochę spenetrować. Jakiś krótki wyjazd 4 dni start po pracy w dniu poprzedzającym te cztery dni. A to po to by dojechać jak najbliżej czeskiej granicy i nie tracić wolnego dnia na dojazdy. Gdzieś w Wiśle, Ustroniu czy Istebnej nocleg ew zbiórka z innymi uczestnikami. Rano wjazd na terytorium Czech. Dwa dni w Czechach i dwa w Austrii z tym ze 4 dzień koło południa powrót do kraju. Termin jeszcze do ustalenia ale raczej bliżej lata. Jakieś bardziej szczegółowe plany przedstawię tu niebawem. A na razie mam pytanie czy miał ktoś jakieś doświadczenia z biwakowaniem na dziko w tych krajach. Z tego co wiem ani w Czechach ani w Austrii legalnie nie można. O ile w Czechach, jeżeli się nie rozrabia i nikomu nie przeszkadza, nie rozbija się w jakiś szczególnych miejscach - to nikt się nie czepia, za to w Austrii podobno trzeba uważać. Słyszałem, że często nawet miejscowa ludność donosi Policji jak ktoś się gdzieś rozbije. Faktem jest że będziemy w mało atrakcyjnym turystycznie regionie Austrii bo tamtejsze Karpaty to raczej pagórki niż góry i może w takich miejscach aż tak bardzo nie ścigają za dzikie biwaki jak gdzieś w Alpach. Ciekawi mnie też jakie są konsekwencję w przypadku dzikiego biwaku i namierzeniu przez policję. Zawsze można też próbować uzyskać zgodę właściciela terenu i rozbić się na skraju jakiejś winnicy bo taki krajobraz tam przeważa. Czekam na wasze opinie i doświadczenia i może ktoś będzie chciał dołączyć.
IraS
Administrator

Re: Karpaty Czeskie i Austriackie - plany wyjazdu

Postprzez zbyszekj » 14 sty 2010, o 21:19

Witam, pytanie co chcesz robić w Austrii, rejon niewielki i to raczej w rejonie Dunaju na wysokości Słowacji, mnie uczono ze Karpaty sięgają do Dunaju, ale za Dunaj sięga tz. Pieniński Pas skałkowy więc trzeba by tą granicę przesunąć. Co chcesz robić w Czechach, co Cię interesuje, od przełęczy Jabłonkowskiej jest sporo rożnych ciekawych miejsc. Określ jaki rejon Czech Cię interesuje. Co do biwakowania to w Czechach trzeba też uważać, ale można jakoś przekimać, natomiast w Austrii mieliśmy problemy, pogonili nas z parkingu jak spaliśmy w nocy. Pozdrowy.
zbyszekj
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 14 sty 2010, o 21:47

Karpaty traktuje wg podziału Kondradzkiego więc Austria się chyba łapie. Co chce robić? Taki rekonesans z ciekawości, to tylko 4 dni na Czechy i Austrie, więc raczej dolinowo. Jeśli chodzi o Czechy to: Slezské Beskydy, Beskid Morawsko-Śląski, Góry Hostyńsko-Wsetyńskie, Góry Wizowickie, Białe Karpaty.
IraS
Administrator

Postprzez zbyszekj » 15 sty 2010, o 00:10

Obszar ten ma około 12 km dł, i 7/8 km szerokości tyle jest na terenie Austrii , jest to jakby przedłużenie Małych Karpat i rejon sąsiaduje z Słowacja. Dlatego myślę że jak poświęcisz na Austrię 1 dzionek to wystarczy zupełnie. Rejon przepiękny ale dość długi. A przy okazji przepiękne stare miasta: Brno , Ołomuniec, Kromierz, Stramberg , i wiele innych.Niedaleko od Brna Morawski Kras z przepaścią Macocha i jaskinią Punkiewny. Rejon Znojma to winnice, przy granicy jeden z rejonów nazywa się Słowacko, robią tam doskonałe wina. Warto wyjść na Łysą Górę, mozna podjechać na Pustewny i podejść na Radhost zobaczyć przepiękną kaplicę Cyryla i Metodego a po drodze pomnik Radegasta. U podnóża w Rożnowie przepiękny skansen z młyńską dolina. Ale nie będę zaśmiecał wątku, tu trzeba usiąść nad mapą i zastanowić się co jet najciekawsze. Pozdrawiam Zbyszek.
zbyszekj
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 16 sty 2010, o 10:36

Masz racje z tą Austrią pewnie wystarczy tam wjechać rano i wieczorem wyjechać i problem biwaku tam odpadnie. Co do Czech to zwiedzanie miast tym razem pewnie odpuścimy a skupimy się bardziej na górach.
IraS
Administrator

Postprzez zbyszekj » 16 sty 2010, o 16:28

Co do gór to służę pomocą, trochę je poznałem wędrując po nich, Pozdrawiam.
zbyszekj
Stonka bieszczadzka

Powrót do Inne góry