Kije

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Kije

Postprzez skazaniec » 3 kwi 2011, o 20:29

Nie wiem czy kupiłaś już te kije, właśnie natknąłem się na wiadomości lidlowe, w promocji maja sie pojawić artykuły trekkingowe wszelkiej maści, również kije. Co do jakości, czytałem kiedyś test na ngt.pl kijów zakupionych w lidlu i był on bardzo przychylny. Nie wiem tylko czy to nie była redukcja dysonansu postzakupowego :D Przejść się można i zobaczyć :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 4 kwi 2011, o 06:42

o kijach z lidla naczytałam się co nieco na innych forach . Ludzie wracali jak bumerangi do sklepu po pierwszej wycieczce w góry. Wychodzi na to, ze one nie wytrzymują zbyt dużego obciążenia i się albo wyginały, albo samoczynnie skracały. A ja mam już upatrzone 2 modele , zbieram kasę i czycham na jakies promocje :) Mój małżonek do najlżejszych osób nie należy, do tego plecak ,więc musi to byc wytrzymałe i solidne.
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 4 kwi 2011, o 07:47

Czyli opinia z ngt.pl była tak jak nieśmiało myślałem przykładowym sposobem na redukcję dysonansu postdecyzyjnego...
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 4 kwi 2011, o 11:00

Nie chcę rzucać słów na wiatr, ale słyszałam, że ngt już nie jest takie całkiem niezależne
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 4 kwi 2011, o 15:36

nie wiem tego...nie udzielam się tam. Szukam tam tylko opinii, które wydają się sensowane - w szczególności te z recenzji. No i znajdują potwierdzenie w rzeczywistości i na innych forach (patrz wędrujące wkładki w LaSportiva Nevada).
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 9 kwi 2011, o 15:24

Dziś udałem się do Lidla w celu sprawdzenia ichniej oferty kijów. Kije są. Wyglądają dosyć solidnie - teleskopowe, trzyczęściowe. Końcówka z widii, zatem ścierać się nie powinny. dodatkowo talerzyk do śniegu i końcówka "asfaltowa". Całość jest wyposażona w system antishock, którego niestety nie da się wyłączyć (przynajmniej tyle wykazały moje oględziny. Rękojeść to miks gumy i korka, zaopatrzona w regulowana taśmę do zarzucenia na nadgarstek (zapomniałem jak się toto nazywa fachowo). Cena 69 zl...Jako, że były zlepione folią nie dało się rozłożyć i potestować - wydają się jednak nie odbiegać od konkurencyjnych produktów (w tym przedziale cenowym - do 100zl) oferowanych na alledrogo. Coś mi w nich jednak przeszkadzało i nie kupiłem :(
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 10 kwi 2011, o 06:37

zgodnie z sugestią Lucyny popatrzyłam na Leki. Wszyscy mają o nich dobre zdanie. Najtańsze nie są , fakt. Te, które mi się podobają to ponad 200 zł. Ale zgodnie z innym wątkiem naszego forum- tym o skąpstwie- będę mądrzejsza przed szkodą :) i kupię sprawdzoną markę
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 10 kwi 2011, o 12:24

wiem, wiem, sam się zresztą w owym wątku mocno udzielałem...ja jednak spróbuję kupić coś tańszego...nie jestem pewien czy będę chodził z kijami więc wydatek rzędu 200 złotych nie jest dla mnie w tym wypadku do zaakceptowania :) to w końcu kilka dobrych branżowych książek :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez bertrand236 » 12 kwi 2011, o 19:38

Barnaba napisał(a):Mój ojciec fanatycznie kije kupuje w markiecie i jest zadowolony. Wykasza nimi pokrzywy- jak się kij zegnie na mocniejszym pędzie (np młoda brzózka) to mu nie szkoda. To też pewien aspekt. Lidkru czy wiesz na pewno że właśnie trekkingowe chcesz?

Kiedyś Pastor sprezentował mi ciupaskę. Drewno chlasło, zrobiłem nowe i przyznam ze jest super. Zdecydowanie lepsze niż jakiekolwiek kije w biesach.

:D Nie przesadzaj z tym fanatyzmem Synu. Tam są tanie. Odkąd chodzę z kijami, to NAPRAWDĘ zapomniałem o bólu kolan. I to jest najważniejsze.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

bertrand236

www.lesneoko.pl
bertrand236
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 13 kwi 2011, o 08:45

no i zamówiłam. Kieszeń drży z zimna, taka pusta ;). Leki retro. Nazwa mnie po prostu zachwyciła, bo my to też tacy turyści retro :), co to jeszcze blaszane kubki ...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny