Kije

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Kije

Postprzez Zygmunt Skibicki » 23 lip 2011, o 20:20

lidkru napisał(a):córcia je po po paru km zarypała...

Zdolna betyja... sakramencko! :lol:
A mógłbym prosić o naukę...?
Jak ona tego dokonała na tak krótkim dystansie? :shock:
Ani myślę się nad nią znęcać - niech mnie szlag trafi, jeśli łżę! - ale może warto opowiedzieć innym, czego z kijkami robić nie należy...?
Zawszeć to trochę... szkoda.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez lidkru » 23 lip 2011, o 20:43

pisząc "zarypała" miałam na myśli, ze zabrała tatusiowi z rąk własnych
a wogóle, to fajnie to wyglądało, bo na początku nasza starsza pociecha lekko sie z ojca podśmiewała, ze z kijami to emeryci chadzają . Po pewnym czasie , gdy my juz czułyśmy zmęczenie, nasz "kijkowy emeryt" dalej dziarsko zasuwał , wiec dziewczynom zrzedły miny, a jak tylko dogoniły go na jakimś postoju, to juz musiał te kije oddać :) Ale zrobił to z premedytacją- zeby przekonać je do tego sprzętu. No i udało sie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 23 lip 2011, o 21:03

lidkru napisał(a):pisząc "zarypała" miałam na myśli, ze zabrała tatusiowi z rąk własnych

No toś mnie uspokoiła.
lidkru napisał(a):fajnie to wyglądało, bo na początku nasza starsza pociecha lekko sie z ojca podśmiewała, ze z kijami to emeryci chadzają . Po pewnym czasie , gdy my juz czułyśmy zmęczenie, nasz "kijkowy emeryt" dalej dziarsko zasuwał , wiec dziewczynom zrzedły miny, a jak tylko dogoniły go na jakimś postoju, to juz musiał te kije oddać :) Ale zrobił to z premedytacją- zeby przekonać je do tego sprzętu. No i udało sie :)

Toż to stara jak świat metoda "niemej" nauki niechętnych do przejmowania wiedzy - zwłaszcza od starszych!
No, ale czasem jakoś trzeba obejść opór... materii. Zresztą, sposób jest godzien naśladowania. Najważniejsze, że poskutkowało.
Zygmunt Skibicki

Postprzez kozaczek » 23 lip 2011, o 22:31

JA POLECAM KIJE Kohla Alpen Pro z miękką korkowa anatomiczną rękojeścią. Chodzę z nimi od 3 lata z plecakiem 23 kilogramowym i jestem z nich bardzo zadowolony.
kozaczek
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 24 lip 2011, o 12:36

a co powiecie na cos takiego?
http://www.centrumsportu.eu/product-pol-571-Plecak-kije-Trekkingowe-Fizan-Compact-Combi.html
bo musze kupić jeszcze jedne, heheh
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 25 lip 2011, o 08:12

kozaczek napisał(a):JA POLECAM KIJE Kohla Alpen Pro z miękką korkowa anatomiczną rękojeścią...

A jesteś pewien, że to jest korek?
Bo ja bym stawiał na "coś nieco podobnego do masy korkowej", ale całkowity syntetyk.
Z tym, że ja także bym je polecał, bo są po prostu dobre i solidne.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 25 lip 2011, o 08:36

lidkru napisał(a):a co powiecie na cos takiego?
http://www.centrumsportu.eu/product-pol-571-Plecak-kije-Trekkingowe-Fizan-Compact-Combi.html
bo musze kupić jeszcze jedne, heheh

Rozumiem, że decyduje kwestia cenowa...
Ja bym się niczego prawdziwie dobrego po takiej ofercie nie spodziewał.
Za to mam bodaj najlepszą od tej strony oceniając propozycję: pierwsze kije i tak z bardzo dużym prawdopodobieństwem się popsuje... no tak już najczęściej bywa. Ja bym sugerował wejść po prostu na jakikolwiek handlowy portal internetowy i kupić najtańsze. Dopiero drugie kije warto kupić solidniejsze. Oczywiście życzę, by jak najdłużej te pierwsze kije udało się zachować w dobrym stanie. Naprawdę znam osobę, która już 3 lata używa takich "najtańszych z allegro" i to nie tylko na urlopy w górach, ale także do intensywnego chodzenia rekreacyjnego 3 razy w tygodniu przez cały rok. Oceniam, że ponad tysiąc kilometrów te kije już "przeszły" i nadal są dobre.
Zupełnie poważnie zatem trzeba rozważyć kwestię opiniowania kijków w internecie: krytykowane kije są do bani zdaniem użytkowników, czy... jest na odwrót, ale kije "głosu nie mają"...?
Zygmunt Skibicki

Postprzez lidkru » 25 lip 2011, o 08:51

no to pokrywa sie z moim gdybaniem- lepiej dołożyć dychę i kupić leki :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kozaczek » 26 lip 2011, o 01:24

Jeśli musiałbym kupić najtańsze kijki to wybrałbym Leki Eagle
http://www.outdoorzy.pl/kije-nordic-wal ... eagle.html" target="_blank
kozaczek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 26 lip 2011, o 16:29