Koleje rosyjskie - internetowy zakup biletów

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Koleje rosyjskie - internetowy zakup biletów

Postprzez Zygmunt Skibicki » 6 wrz 2011, o 19:17

Michał Kochańczyk przysłał mi mailem taki tekst:

E-bilety na rosyjskie koleje – metoda Wojtka Dąbrowskiego

Niestety kupujący musi znać język rosyjski – na anglojęzycznej wersji strony rosyjskich kolei
póki co nie ma opcji zakupu biletu. Mnie się udało – w końcu wydrukowałem opłaconą rezerwację,
z paskiem kodowym, którą na stacji odjazdu w elektronicznym kiosku mam wymienić na właściwy bilet.
Zatem dla Was krok po kroku:

Wchodzimy na stronę www.rzd.ru wybieramy wersję rosyjską strony - tu trzeba się zarejestrować, ustalić login i hasło.
Login i hasło mogą być tylko z samych cyfr... (wygodniej)
W formularzu rejestracji portal akceptuje alfabet łaciński.
Potem dla zakupienia biletu logujemy się i wybieramy na lewej kolumnie "kupowanie biletu"
Bilet można kupić nie wcześniej niż 45 dni przed datą wyjazdu.
Nazwy stacji/miast trzeba wpisać cyrylicą - polecam kopiowanie/wklejanie nazw w cyrylicy np z wikipedii.
Z podstawionej listy dla konkretnej daty wybieramy dogodny dla nas pociąg (uwaga – w rozkładzie używają czasu moskiewskiego!)
Potem wybieramy wagon, klasę i położenie miejsca (górne miejsca w klasie "kupe" są tańsze od dolnych)
i wpisujemy już w naszym alfabecie nazwiska pasażerów oraz numery paszportów w opcji "inostrannyj dokumient".

Potem największy problem: płatność kartą – bo: portal akceptuje tylko karty z płatnościami potwierdzanymi
w systemie 3D secure.
Ale nie we wszystkich bankach to wychodzi – trzeba próbować:
Mnie udało się dopiero z użyciem karty BZ WBK i to nie za pierwszym razem.

Ku pożytkowi polskich podróżników!
Życzę i Wam powodzenia!
Wojtek Dąbrowski
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Powrót do Offtop