KOMARY? Przewodnik? Info

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

KOMARY? Przewodnik? Info

Postprzez sebidinek » 9 lip 2010, o 09:11

Witam wszystkich! :D

Jeszcze dwa tygodnie i będę nad Soliną :)

Mam takie pytanie jak wygląda w Bieszczadach sprawa komarów? Zaopatrzyć się przed wyjazdem w różne specyfiki na komarzyska czy nie? Ja jestem z północnej WLKP to jest normalnie nie do wytrzymania z tymi stworami.

Mam jeszcze pytanko może ma ktoś na sprzedaż jakiś nie drogi przewodnik po Bieszczadach? Chętnie odkupie :D

pozdrawiam,
sebidinek

Re: KOMARY? Przewodnik? Info

Postprzez J.Beck » 10 lip 2010, o 22:23

Ja na szlakach komarów ku mojemu zdziwieniu nie spotkałem ,
a przewodnik z mapa tras bez problemu kupisz na miejscu.
J.Beck

Postprzez lucyna » 11 lip 2010, o 06:18

Na bieszczadzkich szlakach komarów nie ma, ale w dolinach Gór sanocko-Turczańskich i na pogórzach jest ich sporo. Być może trochę więcej niż w ubiegłym roku. Trochę więcej nie oznacza plagi :mrgreen:
Godny polecenia jest przewodnik po Bieszczadach wydawnictwa Rewasz i Bosz. pozostałe możesz omijać szerokim łukiem, szczególnie Pascala.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Erynie » 12 lip 2010, o 19:59

rzeczywiście Bosz jest ok, ale dlaczego Pascal bee? Dają znać chyba twoje udziały w wydawnictwie! ja polecam Pascala jak najbardziej :D
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 12 lip 2010, o 21:07

nie karmię trolla, troll nie karmiony zdycha
lucyna
Zbanowany

Postprzez Erynie » 13 lip 2010, o 08:43

hi hi, oryginalność godna "przewodnika" bieszczadzkiego
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez dre36 » 19 lip 2010, o 22:40

Przewodniki Pascala (i podobne) zazwyczaj traktują wszystko tak strasznie po łebkach że po ich przeczytaniu nic nie wiesz.
Szkoda pieniędzy.
dre36
Stonka bieszczadzka

Postprzez vm2301 » 22 lip 2010, o 08:44

Czy kupując pierwszy samochód warto kupić fiacinę, czy od razu trzeba wsiadac w jakiegoś rollsa?

Wielu osobom i Pascal wystarczy.

@Sebidinku

Tu masz bardzo obszerne fragmenty Rewasza:

http://books.google.pl/books?id=3XnX9Y9 ... &q&f=false
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez browar » 22 lip 2010, o 16:02

Rewasz jest oczywiście najlepszy ale Pascala napisał Marek Motak, i mimo że to Pascal (bardziej nastawiony na turystę "komercyjnego"-hotele,pensjonaty,restauracje itp) to zawiera masę ciekawostek (takich wstawek-w Rewaszu są drobniejszym drukiem,w Pascalu są w ramkach) i śmiem twierdzić że się doskonale z Rewaszem dopełniają.Na dodatek w Pascalu są omówione Góry Bukowskie (słowackie Bieszczady) oraz część pogórza.
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 24 lip 2010, o 16:04

Czytałam przewodnik Pascala i czytałam np. recenzję tego przewodnika autorstwa Andrzeja Potockiego. :mrgreen: Mówiąc wprost nie zostawił wiele suchych nitek na wiedzy pana Motaka. Jako uzupełnienie polecam przewodnik Tomasza Darmochwała "Bieszczady Bukovske vrchy" wydany Agencję D, ja mam wydanie III rozszerzone. Lektura obowiązkowa, zarówno ten jak i ten poświęcony Beskidowi Niskiemu polskiemu i słowackiemu, przed egzaminem przewodnickim, ja kułam beskidzki. Opis wszystkich szlaków pieszych polskich i słowackich, części ścieżek plus przewodnik po wszystkich drogach głównych i bocznych naszego regionu. Ponad to kilka panoram, masę ciekawostek itd.
A komary jak zwariowane tną na Górze Sobień.
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi