Konie w Beskidzie

Konie w Beskidzie

Postprzez Stajnia Dołżyca » 3 mar 2010, o 12:26

Wszystkich miłośników koni zapraszamy do malowniczej wsi Dołżyca pod Komańczą, leżącą na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów. To właśnie tutaj wraz z grupą ludzi kochających konie postanowiliśmy założyć stajnie przyjazną dla koni i jeźdźców. Jesteśmy otwarci zarówno na doświadczonych jeźdźców, jak i tych którzy swoją przygodę w siodle dopiero rozpoczynają. Z racji swojego położenia oferujemy niesamowite przejażdżki i rajdy konne zapewniające niezapomniane galopady w terenie. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w majowym rajdzie z Krzywego do Dołżycy, który organizujemy z zaprzyjaźnioną stajnią CARPATICA. Trasa tego rajdu łączy Górski koński trekking ze swobodną jazdą po łąkach na granicy Bieszczadów i Beskidu Niskiego. Przebiega z Krzywego przez Liszną, Maniów, Smolnik, Łupków, Komańczę do Dołżycy i z powrotem.
Więcej informacji na temat rajdów i oferty znaleźć można na naszych stronach www.beskidian.pl i www.carpatica.pl
Zapraszamy serdecznie do ich odwiedzenia.

Stajnia Dołżyca
Załączniki
Stajnia Dołżyca

Re: Konie w Beskidzie

Postprzez lucyna » 3 mar 2010, o 18:50

Ciekawa imprezy ale mnie interesuje coś innego. Po lasach są wytyczone szlaki konne(takie maziaki, bardzo niedbale zresztą wykonane -kropka pomarańczowa rzucana po drzewach). Czy to są oficjalne trasy konne? Nie mogę znaleźć o nich informacji. Mam tylko zaprzeszłą mapę szlaków konnych Beskid Niski-Bieszczady i dużą widokówkę. I jeszcze jedno mnie nurtuje. Jak te szlaki mają się do prawa, do lasów nie można wjeżdżać konno. Będę wdzięczna za odpowiedź na moje pytania. :)
lucyna
Zbanowany

Postprzez zbyszekj » 3 mar 2010, o 19:31

Lucynko zapodaj przepis który mówi o zakazie wjazdu do lasu koniom- mechanicznym to wiem a tak sam jestem ciekawy czy jest taki przepis. Pozdrowy.
zbyszekj
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 3 mar 2010, o 19:36

Ja nie znam ale zna Marcin. On mi o tym mówił o owym przepisie z lat 50-tych.
lucyna
Zbanowany

Postprzez karabin_bojowy » 3 mar 2010, o 19:51

taki mały wyciąg....

...Art. 29 (ruch w lesie) Ustawa o Lasach z dnia 28 września 1991

1a. Jazda konna w lesie dopuszczalna jest tylko drogami leśnymi wyznaczonymi przez nadleśniczego. ...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 3 mar 2010, o 20:08

karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 3 mar 2010, o 20:17

Dziękuję :)
Tak oznakowanych szlaków konnych u nas nie widziałam. Na terenie BdPN, gdzie trasa jest dobrze wytyczona pomarańczowa kropka jest na białym tle, wygląda jak flaga Japonii. Na drodze zaś, na asfalcie są duże białe kropy wpisane w prostokąt.
W lasach przeważnie ktoś, chyba nawet nie schodząc z konia coś tam maznął po drzewach i tyle.
lucyna
Zbanowany

Postprzez karabin_bojowy » 3 mar 2010, o 20:26

No ja jeździłam trochę po Bieszczadach konno, ale raczej mało szlakami specjalnymi...
Wiem, że generalnie nie wolno poruszać się tam pieszo, ale to tylko z uwagi na zdrowie pieszego... Taka trasa jest też w Wetlinie, mniej więcej pod Hnatowym Berdem, a potem idzie równolegle z żółtym szlakiem kawałek ... po śladach widać mocno uczęszczana była wówczas, a oznakowanie całkiem porządne, łącznie z ostrzeżeniem przed wejściem na taki szlak.

W Beskidzie Niskim jeszcze nie miałam tej przyjemności, ale może kto wie... z uwagi na charakter terenu może być bardzo przyjemnie i ciekawie. Jeżeli byłby jakiś schemat tras konnych chętnie bym się również z nim zapoznała. :)
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez paszczak » 3 mar 2010, o 21:18

karabin_bojowy napisał(a):Jeżeli byłby jakiś schemat tras konnych chętnie bym się również z nim zapoznała. :)

Będąc tam ostatnio zauważyłem w terenie (w necie jeszcze informacji nie szukałem) duże i dość liczne tablice z mapkami, informacjami o ciekawostkach i polecanych stanicach końskich.
Firmowane hasłem "Beskid Niski koniom bliski" przedstawiają propozycje tras do turystyki konnej.

PS. http://www.malopolskie.pl/Pliki/2008/malopolska_goscinna2008.pdf
Nawet solidne dofinansowanie program otrzymał...może i mapki leżą w jakimś urzędzie 8-)
<kubaaa> co robisz ?
<kambys> nic
<kambys> w pracy jestem

paszczak
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lucyna » 4 mar 2010, o 13:25

Być może. Od stajni Dołżyca nie dowiemy się. To tylko spamer poszukujący klientów.
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Beskid Niski