konkretne miejsce

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

konkretne miejsce

Postprzez akita055 » 26 mar 2009, o 16:07

witam wszystkich forumowiczów. Zacznę od tego, że w czerwcu planuje się wybrać w Bieszczady. Uwielbiam góry, a tych jeszcze nie odwiedziłam. Chciałabym, żebyście polecili mi jakąs miejscowość w której chciałabym się zatrzymać. Interesuje mnie czy Bieszczady mają swoje "zakopane" Chciałabym się zatrzymać w miejscowości gdzie dużo się dzieje i które jest świetna bazą wypadową. dziękuję za odpowiedż.
akita055

Re: konkretne miejsce

Postprzez karabin_bojowy » 26 mar 2009, o 16:19

yyyy co znaczy "dużo się dzieje"..... bo nie bardzo umiem sprecyzować, co Autor miał na myśli ;) ....?

generalnie takie "ludne" miejscowości to : Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne

a no i Solina 8-) ....

Aby podać Ci "konkretne miejsce" musisz troszkę bardziej określić zakres Twoich planów...

- tak ogólnie: pierwsze trzy miejscowości są niewątpliwie świetną bazą wypadową na zróżnicowane szlaki, zarówno pod względem długości, widokości, jak i ilości osób napotykanych...i poniekąd dużo się w nich dzieje.... no na pewno więcej niż w innych.....

Ale ja to tak ogólnie.... myśle, że inni forumowicze, bardziej nakreślą ci kierunek

pozdraviam
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez irekr » 26 mar 2009, o 16:24

Witaj w skromnych progach...
Na szczęście w Bieszczadach nie ma "Zakopanego" (niektórzy mawiają "zasyfionego - zimno, mokro i nie ma gdzie zaparkować..."
Żadna z "metropolii" od Łupkowa przez Wole Michowa, Maniów, Cisną, Dołżycę, Przysłup, Smerek, Wetlinę, Ustrzyki Górne, Procisne, Berezki, Stuposiany i to nie są wielkie kurorty a niewielkie osady.
Każda z miejscowości w Bieszczadach ma inna specyfikę. Jak ktoś lubi "tłumy" to jedzie do Górnych, Wetliny lub Cisnej, jak szuka spokoju to będzie je omijał.
Jako bazy wypadowe dla poznawania regionu każda z nich jest dobra. I wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od pobytu w Bieszczadach...
irekr
Stonka bieszczadzka

Postprzez akita055 » 27 mar 2009, o 12:03

Chodzi mi o miejscowość z której można się wybrać w dużo miejsc i jednocześnie gdzie wieczorem można iść coś zjeść, posiedzieć. to miałam na myśli:) To może zapytam inaczej: Czy Bieszczady mają swoją Krynicę;) (temu miejscu juz chyba nie mozna zarzucic brudu) A porównując do zakopanego miałam poprostu na mysli że jest ono świetna bazą wypadową i dodatkowo można troche poogladac, posiedziec wieczorem w knajpkach itp
akita055

Postprzez karabin_bojowy » 27 mar 2009, o 12:41

Bieszczady nie maja również Krynicy, ani Szczawnicy ani ani... Wszystkie miejscowości wymienione przez mnie powyżej spełniają Twoje kryteria... :mrgreen: Ale nie spodziewaj się parku zdrojowego, deptaka i innych takich :P .... Na szczęście to nie ten typ...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 27 mar 2009, o 12:56

Zanim wymienisz wszystkie kurorty tego świata, a karabin je zestrzeli, to po prostu weź pod uwage którąś z miejscowości juz wyżej poleconych.

"Węzłami szlaków" jest kilka miejscowości, wybór zależy o Twoich preferencji, długości pobytu, sposobu podróżowania...

Rzuć okiem na mapę, poczytaj o paru miejscach na portalach, które znajdziesz na dole strony głównej i pytaj dalej;)

Mapa:

www.bieszczady.pl/?catID=241

Fragmenty przewodnika:

http://books.google.pl/books?id=3XnX9Y9 ... er#PPP1,M1
http://books.google.pl/books?id=hVCZ4vL ... wN#PPP1,M1

Źródła informacji (w przypadkowej kolejności;)):

www.bieszczady.pl
www.bieszczady.net.pl
www.twojebieszczady.pl
www.solina.info.pl

Pozdrawiam:)
Ostatnio edytowano 27 mar 2009, o 13:00 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Linki i prośba o nieuzywanie "http://" tylko "www"
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 27 mar 2009, o 13:07

Myślałam, że Bukowinę polecisz :mrgreen: ale chyba wiosna idzie, bo nie :lol:

A kiedy się wybierasz w te góry? w sezonie czy poza sezonem?
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 27 mar 2009, o 13:43

Kryśka.... a wiesz co to czytanie ze zrozumieniem 8-) :mrgreen: ... toć napisała, że w czerwcu...
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krysia » 27 mar 2009, o 13:45

No szukałam info i nie widziałam :lol: serio
a pytałam, bo poza sezonem to nawet w Wetlinie idzie wytrzymać :mrgreen:
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Barbarka » 30 mar 2009, o 09:26

Proponuję żebyś kupiła sobie mapę z oznaczonymi szlakami i czasami przejść.Tam zobaczysz swoje Zakopane i Krynice, gdzie można zjeść,odpocząć i pogadać. Pooglądaj na forum fotki bieszczadzkie,poczytaj co bieszczadnicy gadają na forum.Inaczej to faktycznie nóż się w kieszeni otwiera na Twoje pytania. Jeśli kilkunastogodzinne wyprawy,bez możliwości odpoczynku,zjedzenia i wypicia -w schronisku- odpowiadają, to możesz jechać.W przeciwnym razie jedź w te górki,które już znasz.Bieszczady na pewno nie zbiednieją przez to. Pozdrowienia.
Barbarka

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi