Konkurs Forumowy Wiedzy o Bieszczadach i nie tylko

Konkursy fotograficzne, wiedzowe i wszelkie inne zabawy związane z Bieszczadami

Konkurs Forumowy Wiedzy o Bieszczadach i nie tylko

Postprzez lucyna » 22 lut 2011, o 12:39

Pytanie konkursowe.
1. Podaj imię i nazwisko naukowca-archeologa zajmującego się m.in. etnosem i archeologią, kierownika misji archeologicznej w Bachórzu.
2. Czy Sanok miał "prawo miecza"?
3. Kto był strażnikiem łowieckim i opiekunem naszego pierwszego stada żubrów - tego z okolicy potoku Zwór?
4. Czy "Łęg pod Turnicą" jest rezerwatem geologicznym?
5. Czy na terenie Bieszczadów występuje orlik grubodzioby?
6. Dokładnie w którym miejscu rozpoczyna się szlak kajakowy "Błękitny San".
7. Czy Barnaba pracował w hotelu "Orlik"?
8. Czy na obszarze BdPN występuje dzwonek piłkowany?
9. Czy na terenie doliny Sanu można spotkać melanistyczne odmiany barwne zaskrońca?
10. Co to jest maczanka krakowska?
Odpowiedzi na pytania należy wysyłać na pw na adres Admina Piotra_S do 15 marca.
Przewidziane są nagrody.
Przyjemnej zabawy!
lucyna
Zbanowany

Re: Konkurs Forumowy Wiedzy o Bieszczadach i nie tylko

Postprzez lidkru » 23 lut 2011, o 10:28

mam nadzieję, że po zakończeniu każdego konkursu na forum pojawią się prawidłowe odpowiedzi :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 23 lut 2011, o 10:39

Oczywiście, że tak. Wbrew pozorom pytania są łatwe.
Będzie też lista nagrodzonych, moim zdaniem te drobiażdżki" "Żubr oprowadza po Bieszczadach" mapa, "Jezioro Solińskie" mapa, obie Ruthenusa, "Rymanów Rymanów Zdrój i okolice przewodnik" są ciekawe. Zakładam, że może być więcej prawidłowych odpowiedzi więc w tym wypadku zasób nagród powiększy się. Dla 3 osób mam wszystkie mapy, mały problem na razie mam tylko 2 przewodniki po Rymanowie. Gdyby było więcej niż 3 to może pojawić się problem, będą inne publikacje. Przy 10 być może dogrywka. To na razie pierwsza odsłona naszej zabawy. Zobaczymy jak konkurs będzie przebiegał, moim zdaniem to na razie tylko pierwsze koty za płoty. Potem zobaczymy jak to będzie wyglądać.
lucyna
Zbanowany

Postprzez wiechuu51 » 25 lut 2011, o 10:49

Droga Lucynko toż to niemalże zbiór tematów do pracy magisterskiej !!
wiechuu51
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 25 lut 2011, o 11:20

wiechuu51 napisał(a):Droga Lucynko toż to niemalże zbiór tematów do pracy magisterskiej !!

:)
Przez cały czas mam cichą nadzieję, że nasz konkurs wypali. Przed chwilą dostałam znakomite wydawnictwa z LP w Krośnie wśród nich jest i świetna mapa przyrodniczo-turystyczna "Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie", oprócz tego do puli trafią mapy ciekawostki "Obarzym wioska szlaków", "Gmina Dydnia", "Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego". Jola Harna też coś załatwi. To już na przyszły miesiąc.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lidkru » 25 lut 2011, o 11:38

rany! coraz bardziej mi zależy, żeby załapać się na jakąś nagrodę :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez wiechuu51 » 25 lut 2011, o 12:08

lucyna napisał(a):
wiechuu51 napisał(a):Droga Lucynko toż to niemalże zbiór tematów do pracy magisterskiej !!

:)
Przez cały czas mam cichą nadzieję, że nasz konkurs wypali. Przed chwilą dostałam znakomite wydawnictwa z LP w Krośnie wśród nich jest i świetna mapa przyrodniczo-turystyczna "Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie", oprócz tego do puli trafią mapy ciekawostki "Obarzym wioska szlaków", "Gmina Dydnia", "Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego". Jola Harna też coś załatwi. To już na przyszły miesiąc.

Czy móglbym poza konkursem kupić u Ciebie taka mapę "Regionalna Dyr.L.P."Jak nie to podpowiedz gdzie to można nabyć?
wiechuu51
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 25 lut 2011, o 13:06

Ona jest nie do kupienia. Zdobyć ją można bardzo łatwo. Należy w tym celu zadzwonić do regionalnej dyrekcji LP w Krośnie i poprosić o nią Panią Leśnik zajmującą się także edukacją. Pani Leśnik jest bardzo sympatyczna i zawsze stara się pomóc. LP mają same wspaniałości np. filmy "Bieszczadzka Kolejka Leśna podróż sentymentalna".
lucyna
Zbanowany

Postprzez wiechuu51 » 25 lut 2011, o 19:09

lucyna napisał(a):Ona jest nie do kupienia. Zdobyć ją można bardzo łatwo. Należy w tym celu zadzwonić do regionalnej dyrekcji LP w Krośnie i poprosić o nią Panią Leśnik zajmującą się także edukacją. Pani Leśnik jest bardzo sympatyczna i zawsze stara się pomóc. LP mają same wspaniałości np. filmy "Bieszczadzka Kolejka Leśna podróż sentymentalna".

serdecznie Ci dziękuję.
wiechuu51
Stonka bieszczadzka

Postprzez Markela » 25 lut 2011, o 22:15

lidkru napisał(a):mam nadzieję, że po zakończeniu każdego konkursu na forum pojawią się prawidłowe odpowiedzi :)

Tak na siódme pytanie chciałbym znać odpowiedź - czy to ma związek z Biblijnym jego mościem ?
-
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Następna strona

Powrót do Konkursy