Konto oszczędnościowe - jakie wybrać?

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Konto oszczędnościowe - jakie wybrać?

Postprzez wojts » 30 wrz 2010, o 14:48

Witam!
Właśnie zastanawiam się nad jakimś fajnym kontem oszczędnościowym, żeby w ciągu roku odkładać tam pieniądze na wakacyjne wyprawy. Czy ktoś może mi coś polecić? Ma ktoś może w Deutsche Bank? Ostatnio koleżanka coś o nim wspominała.
Z góry dziękuję! Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 6 gru 2012, o 20:28 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: link
wojts
Stonka bieszczadzka

Re: Konto oszczędnościowe - jakie wybrać?

Postprzez Markela » 30 sty 2011, o 18:30

Ja tam wole swoją wełnianą skarpetkę od konta
Markela
Niedzielny turysta bieszczadzki

Lokalizacja: Wolność słowa i wyznania (Konstytucja) I tego wymagam na każdym forum

Postprzez skazaniec » 16 mar 2011, o 11:29

bierz ING direct - zalety: wszystkie bankomaty bez prowizji (bardzo przydatne w czasie podróży - nie musisz się zastanawiać gdzie jest Twoja ściana płaczu), darmowe przelewy itd, itp, dodatkowo masz jeszcze konto oszczędnościowe obok zwykłego (oprocentowanie marne ok 3%, ale zawsze coś urośnie:)
wada: musisz wydać 100zl miesięcznie kartą inaczej opłata 7 zł (ale 100 kartą przy dzisiejszach cenach nie jest niczym trudnym)
Szczerze polecam tez mbank - chociaż nie ma darmowych wszystkich bankomatów to samo w sobie jest całkowicie darmowe, zatem można się pokusić by mieć je jako drugie awaryjne:)
Pozdrawiam
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez kiba » 31 maja 2011, o 14:22

Jeśli chodzi o kont oszczędniościowe to mam polbank, osobiste w mbanku - chyba nie ma lepszego na rynku. Natomiast db korzystałem z usług kredytowych, m.in te karty kredytowe i kredyt dla firm. Chociaż ogólnie nie lubię kredytów brać - lepiej oszczędzać niż pożyczać.
kiba

Postprzez Zielonka » 6 gru 2012, o 12:35

Mogę polecić mBank. Mam tam konto i jestem naprawdę zadowolona. Raczej nie zamienię go na inne...
Zielonka
Stonka bieszczadzka

Postprzez beura » 25 mar 2015, o 11:45

ja też mam w mbanku i jest ok, jest pewnie dużo równie dobrych, ale akurat tylko to znam:)
beura
Stonka bieszczadzka

Postprzez kroven » 31 mar 2015, o 17:29

W pko jest ciekawa opcja - co miesiąc z pensji przelewają na konto oszczędnościowe 50 zł. To dla tych co mają problem z oszczędzaniem
kroven
Stonka bieszczadzka

Postprzez borygo22 » 8 kwi 2015, o 13:04

Nie słyszałem o takiej opcji.
borygo22
Stonka bieszczadzka

Postprzez kafel » 4 lip 2015, o 08:31

Najlepiej wydawać od razu :mrgreen: nie polecam żadnych banków - naciągaczy, mogę natomiast polecić darmowe, pewne konto online: mam od lat - ING: zero za przelewy, wypłaty z innych bankomatów, a jak z karty korzystasz to też za nią zero, to pewny bank według stress testów: odradzam mbanki, aliory, getinbanki i inne wynalazki - net jest pełen informacji o tym jak działają... PKO, póki co też pewne /żona ma/.
kafel
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Pagoda » 1 paź 2015, o 07:05

skazaniec napisał(a):bierz ING direct - zalety: wszystkie bankomaty bez prowizji (bardzo przydatne w czasie podróży - nie musisz się zastanawiać gdzie jest Twoja ściana płaczu), darmowe przelewy itd, itp, dodatkowo masz jeszcze konto oszczędnościowe obok zwykłego (oprocentowanie marne ok 3%, ale zawsze coś urośnie:)
wada: musisz wydać 100zl miesięcznie kartą inaczej opłata 7 zł (ale 100 kartą przy dzisiejszach cenach nie jest niczym trudnym)
Szczerze polecam tez mbank - chociaż nie ma darmowych wszystkich bankomatów to samo w sobie jest całkowicie darmowe, zatem można się pokusić by mieć je jako drugie awaryjne:)
Pozdrawiam

Ja mam firmowe w ING i to całkiem fajna opcja, bo jest tam coś takiego jak skarbonka, gdzie mogę sobie przelewać kasę i jest to oprocentowane. to chyba ta opcja, o której piszesz z tym 3%, ale nie jestem pewna :)
Pagoda
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Offtop