Koszty wywozu nieczystości i śmieci

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Koszty wywozu nieczystości i śmieci

Postprzez lucyna » 2 sty 2012, o 10:32

Tu chyba rozmawialiśmy o ściekach i o cenach. Przed chwilą płaciłam, w gminie Olszanica koszt opróżnienia szamba w zależności od wielkości to 30-50 zł. Cena nie jest więc zaporowa, więc argument nie stać mnie na to odpada.
lucyna
Zbanowany

Re: Turyści omijają Bieszczady. Co zrobić, by wrócili?

Postprzez vm2301 » 2 sty 2012, o 16:31

lucyna napisał(a):Tu chyba rozmawialiśmy o ściekach i o cenach. Przed chwilą płaciłam, w gminie Olszanica koszt opróżnienia szamba w zależności od wielkości to 30-50 zł. Cena nie jest więc zaporowa, więc argument nie stać mnie na to odpada.

Choć nie sądzę, by roczny koszt opróżniania szamba był poza zasięgiem mieszkańców Bieszczadów, ale też i chyba taka cena jest ... wyjątkowo niska.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez DUCH P » 13 sty 2012, o 02:26

Przepraszam że, zaczynam w śmierdzącym temacie - ale gdzie szambowóz wyrzuca te ścieki? Chyba do najbliższego jarca, ewentualnie rowu. Ja za opróżnienie szamba o pojemności 10000 litrów płacę 220 złotych (jeden wóz asenizacyjny). Co prawda mieszkam na Mazowszu i ceny są wyższe. Ale cena którą podaje Lucyna jest po prostu śmieszna. W koszt wywozu wchodzi: cena paliwa, płaca kierowcy, amortyzacja szambowozu, cena przetworzenia ścieku (oczyszczalnia) i co najważniejsze podatek. Jak nic wychodzi około 100 złotych. Chyba że, gmina jest tak bogata iż, swoim mieszkańcom to wszystko sponsoruje. :mrgreen:

Pozdrawiam DUCH P
DUCH P
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 13 sty 2012, o 05:52

Cześć Duszku, kopę lat ... :)
Ścieżki są przewożone do małej oczyszczalni w sąsiedniej wsi (to jest chyba zakładowa oczyszczalnia). Nie narzekam na ceny w swojej gminie, za wywóz śmieci płacę 2 osoby rocznie coś z 70 zł, co dwa tygodnie, kontenery na segregowane śmieci, raz do roku wywóz wielkogabarytowych.
lucyna
Zbanowany

Postprzez DUCH P » 13 sty 2012, o 11:31

lucyna napisał(a):(...)
za wywóz śmieci płacę 2 osoby rocznie coś z 70 zł, co dwa tygodnie, kontenery na segregowane śmieci, raz do roku wywóz wielkogabarytowych.

No i mnie dobiłaś Droga Lucynko! Ja za śmieci miesięcznie 88 złotych. Co prawda śmieci są zabierane co tydzień. Ale jak ktoś mi teraz zacznie marudzić, że koszty życia w Bieszczadach są wysokie to mu zaśmieję się w twarz. Bo będę pewien że, mnie oszukuje.

Pozdrawiam DUCH P
DUCH P
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 13 sty 2012, o 13:07

Różnica w cenie może polegać na tym iż Ty korzystasz z usług dużej firmy, jakiegoś zakładu oczyszczania miasta, a ja z usług jednoosobowej firemki. Mniejsza pojemność szambowozu, to taki ciągnik z doczepioną beką. Firma zajmuje się różnego rodzaju usługami.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 13 sty 2012, o 13:12

wprawdzie turyści Bieszczadow nie omijją z powodu smieci w kontenerach i szamb, ale to co tutaj przeczytałem jakoś mi nie pasowalo do realiów zycia. Jak to juz ktos wyżej napisał, to byłby czysty sponsoring. i chyba trochę jest. Wywoz smieci rocznie w gminie Olszanica na dzis dzień kosztuje 36zl + 8%vat od kazdej osoby w gospodarstwie domowym. Jako ze trudno mi sobie takie ceny wyobrazić, prosiłbym mieszkancow gminy o opisanie na jakich zasadach sie to odbywa. Czy kazdy ma swój kontener kolo domu, czy sa jakies zbiorcze kontenery?
A co do Wywozu szamba- jak mnie poinformowala uprzejmie Pani w Urzędzie Gminy w Olszanicy na terenie gminy wywozem tzw nieczystości płynnych zajmuje się firma MPGK Ustrzyki Dolne z s. w Brzegach Dolnych 1. A tam poinformowano mnie, że koszt wywozu szamba z terenu gminy Olszanica wynosi 45.59zł za każdy m3. czyli za szmbiarkę 10m3 wychodzi okolo 450zł. czyli gdybym swoje szambo przeniósł do gmuny Olszanica płaciłbym jednorazowo 364zł. W tymze przedsiębiorstwie poinformowano mnie ze koszt wywozu szamba zależny jest od odleglości miejscowości od siedziby ich firmy- co zresztą zdaje się byc logiczne. mają cennik do 10 km, od 10 do 20 i od 20 do 30km. potem do uzgodnienia indywidualnego.
a jak pisze Lucyna, wywóz przez kogoś tam, to zastanawiam sie do kąd. Bo ja w zasadzie dam koleżce na flaszkę i mi szambowóz takowy traktorkowy pożyczy, sam sobie traktorkiem wywiozę, tylko dokąd? na pole, do rowa? może to i jest obniżenie kosztów. Ale mam pod nosem, jakieś 4 km od chalupy oczyszczalnię scieków i tam takowe nieczystości wywożą ode mnie.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Re: Koszty wywozu śmieci i nieczystości

Postprzez Piotr_S » 13 sty 2012, o 13:38

Wydzieliłem, ponieważ za bardzo odbiega to od tematu tamtego wątku.
Piotr_S
Administrator

Koszty ...

Postprzez Zygmunt Skibicki » 13 sty 2012, o 13:57

vm2301 napisał(a):...chyba taka cena jest ... wyjątkowo niska.

Coś mi to z daleka pachnie ustawami... "janosikowymi".
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Re: Koszty wywozu nieczystości i śmieci

Postprzez jerzumarian » 13 sty 2012, o 14:33

Zygmunt Skibicki napisał(a):Coś mi to z daleka pachnie ustawami... "janosikowymi".

Nie wiem czym Panu pachnie, Panie Zygmuncie, ale gówno jest jakie jest każdy widzi. Sprawa jest prosta- mieszkasz na wichurze, nie masz kanalizacji w chałupie, takiej zbiorczej, to musisz miec szambo. a to trzeba oprożniać. Bo sie gównem zapełni i bedzie wybijać, Praw Fizyki Pan nie zmienisz... A żeby je oprożnic, to albo nielegalnie- podobnie jak z tym wejściem do Parku bez biletu, albo na gape w PKP, albo na waleta w gospodzie- i siup do rowa, albo do Oczyszczalni scieków, zgodnie z cennikiem... i umowami podpisanymi przez gmine. U mnie na wsi też tak jest i jeżdzi firma Com-d, wypompowuje szamba i wywozi do oczyszczalni. koszt to 35 zl od metra3 "nieczystości plynnych". ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy