"Kraina dolin" przewodnik po nieistniejących wsiach

Ludzie, miejscowości, zabytki, architektura sakralna - dyskusje oraz zdjęcia

"Kraina dolin" przewodnik po nieistniejących wsiach

Postprzez lucyna » 17 maja 2010, o 09:16

Na KIMBie zostałam koordynatorem działań "cmentarnych", nasi Koledzy z Bieszczadzkich For od lat zaangażowani są w ratowanie pamięci o wielowyznaniowej, wielonarodowej społeczności zamieszkującej niegdyś nasz teren. Sądzę, że w ten nurt pięknie wpisuje się pomysł Pastora. Nasz wielebny chce abyśmy stworzyli przewodnik po nieistniejących wsiach. Moim zdaniem jest to znakomity pomysł . Dawno temu, kiedy u nas pisał jeszcze Krzychu myśleliśmy o czymś podobnym. Pomysł na forum upadł , przewodnik jednak powstał. Napisał go Grzesiek Sitko, zdjęciami opatrzył Jacek Szarek. Myślę, że powinniśmy iść tym śladem. Stwórzmy coś ciekawego, niebanalnego, coś co mogłoby służyć nie tylko nam ale i ochronie dziedzictwa. Stwórzmy przewodnik połączony z dokumentacją fotograficzną. W prace musi włączyć się wiele osób, przede wszystkim fotograficy. Zainteresowani moim zdaniem powinni pójść w teren, obfotografować pozostałości po dawnych wsiach, zrobić zdjęcia ocalałym zabytkom, uwiecznić na zdjęciach stan dzisiejszy tego fenomenu przyrodniczo-historycznego jakim jest "kraina dolin". Gdy będziemy mieć gotową dokumentację fotograficzną to zabierzemy się do pracy i opracujemy każdą miejscowość. Bardzo chciałabym aby to było coś podobnego do kwerendy naukowej, spotykamy się z różnymi ludźmi, mamy swoje własne spostrzeżenia i wspomnienia, cześć z nas ma bieszczadzkie korzenie więc moglibyśmy wspólnie odwalić kawał dobrej roboty i zrobić coś niepowtarzalnego, coś co mogłoby służyć ludziom. Nie ukrywam też, że byłoby bardzo pomocne w planowaniu prac na cmentarzach czy robieniu prac interwencyjnych takich jak na kirkucie w Woli Michowej. Proszę przemyślcie to, zróbmy proszę burzę mózgów, popracujmy nad pomysłem Pastora.
lucyna
Zbanowany

Re: "Kraina dolin" przewodnik po nieistniejących wsiach

Postprzez Piotr_S » 17 maja 2010, o 15:53

Się zedytowałem, bo źle zrozumiałem, ale już wiem o co chodzi.
Piotr_S
Administrator

Powrót do Historia Bieszczadów