Krzemieniec

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Krzemieniec

Postprzez zawka21 » 7 sty 2013, o 23:04

Witam wszystkich serdecznie.
Zapewne powielam któryś z wątków ale jestem całkowitym żółtodziobem jeśli chodzi o Bieszczady. Mam za sobą kilka przygód w Tatrach, ale Bieszczady są dla mnie nowością. Na najbliższą majówkę planuję spędzić tam kilka dni, ok.5. Koniecznie chciałabym wejść na Krzemieniec, więc w tamtych okolicach chciałabym się osiedlić na te 5 dni. Czy możecie mi podpowiedzieć jakieś ciekawe kwatery w tych okolicach (tak na kieszeń studentów)? Może jakieś wskazówki, co powinien zobaczyć ktoś kto w Bieszczadach jeszcze nie był? Kondycje mamy dobrą. Jedyny nasz mankament to taki, że chyba średnio jesteśmy przekonani do noclegów w schroniskach i pod namiotem. Oczywiście jeśli taka będzie potrzeba i w ten sposób przytniemy komara. Bardzo proszę o pomocne wskazówki i z góry dziękuje.
Pozdrawiam
Karolina ;)
zawka21
Stonka bieszczadzka

Re: Krzemieniec

Postprzez creamcheese » 7 sty 2013, o 23:19

A jaka to jest studencka kieszeń?...ile za nocleg?
Baza wypadowa najpewniej w Ustrzykach Górnych, a w nich Hotelik Biały, chyba na studencką kieszeń...stamtąd i na Krzemieniec i na Caryńską i na Tarnicę blisko.
Pamietaj, że w weekend majowy (chyba to miałaś na myśli pisząc o majówce) mogą tam być tłumy więc dużo wcześniej trzeba zrobić rezerwację
A teraz mapa w garść i planuj! ;)
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez zawka21 » 7 sty 2013, o 23:53

Dzięki za szybką pomoc :) Studencka kieszeń tak ok. 30 - 35zł ;) Więc trafione w punkt
zawka21
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 8 sty 2013, o 09:54

Zawka - w tej cenie noclegów znajdziesz sporo. Na pierwszy wypad w Bieszczady polecam UG jako bazę wypadową. Noclegi od 8 (stodoła) do 90 (hotel górski) zł. Wejdź na któryś z forumowych portali (np. http://www.bieszczady.net.pl/noclegi/oferty.php) i po prostu podzwoń. Sugerowałbym już zacząć to robić. Weekend majowy ( jak i wszystkie weekendy długaśne) to w Bieszczadach całkiem niezłe obłożenie.
Co zobaczyć?
Na początek to ja bym polecał bieszczadzkie klasyki - Połoniny. Niezmiennie polecam też Bukowe Berdo, które to piękne jest. Mapa w dłoń i do planów. Na forum znajdziesz też kilka wątków, w których są propozycje tras i sporo ciekawych i pomocnych uwag (np 9-dniowa-wycieczka-t916.html - że podlinkuję podobne moje pytanie z początku bytności na forum). Są też przewodniki - o nich też sporo na forum
Krótko mówiąc - poczytaj, przygotuj się do wyjazdu, przejrzyj relacje z wyjazdów (są zdjęcia) i wybierz to co Ci będzie odpowiadało.
Co do schronisk - różne są, taka np. Koliba ma całkiem niezłe warunki. Ja na siłę nikogo do niczego nie nakłaniam. Chętnie pomogę w miarę możliwości:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 8 sty 2013, o 10:31

To jak Bukowe to i Halicz z Rozsypańcem, i Caryńska z Bereżek przez Kolibę (zahaczając o Magurę Stuposiańską) i Rawki przy okazji Kremenarosu...Jak na pierwszy raz i jeden długi weekend to chyba wystarczająco propozycji. Każda z tras (a widać je jak na dłoni na mapach turystycznych) jest do przejścia spokojnie, w ciągu jednego dnia...
Pozdrawiam, życzę pogody i powrotów w Bieszczady :)
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 8 sty 2013, o 12:30

A można zrobić sobie fajny Rajd - rozpocząć w Wołosatym (Wołosatem?) - Halicz - Krzemień - Bukowe - Pszczeliny i niebieskim Koliba (spanko)(ok 10h) - Caryńska - Przełęcz Wyżniańska - Rawki - Krzemieniec - UG. Tyle, że to waria(n)t schroniskowy, aczkolwiek niewygody gwarantuje, że będą zrekompensowane widokami:). Ogólnie rzecz biorąc nie ma co teoretyzować - mapa w rękę!
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez zawka21 » 8 sty 2013, o 16:31

A co powiecie o noclegu w Zwierzyńcu? Lokalizacja jest ok?
zawka21
Stonka bieszczadzka

Postprzez zawka21 » 8 sty 2013, o 16:52

Pomyliłam wszystko. Chodziło mi o Zwierzyń (chyba), ale z tego co się zorientowałam to ponad 60 km o Ustrzyk G., więc odpada.
zawka21
Stonka bieszczadzka

Postprzez łazik » 8 sty 2013, o 17:02

Harcerska baza w Nasicznem
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 8 sty 2013, o 21:04

Zawka Zwierzyniec też piękny jest :) Jeśli nie byliście to polecam popasik tamże zrobić - w końcu Roztocze to takie małe Bieszczady :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi