Książki, które polecamy

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Książki, które polecamy

Postprzez creamcheese » 1 lut 2014, o 15:00

To jesteśmy jerzu w tym samym miejscu na drodze...właśnie zaczynam "jadąc do..." :D
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 1 lut 2014, o 18:04

Pierwszy rozdział (Ten lęk) mnie rozwalił.
Środek lat siedemdziesiątych, a może początek osiemdziesiątych. Te tysiące kilometrów przejechane stopem w czasie wakacji...wśród skrzynek z gwoździami i na pace z nierogacizną....śpi się po dworcach nieprzyjaznych (mandat za przebywanie na dworcu bez warznego biletu) i tych przyjacielskich, gdzie dobrzy ludzie budzą mnie przed odjazdem każdego pociągu bym się przypadkiem nie spóźnił na swój.
Z plecakiem pustym bo tylko koc, chleb nadjedzony i słoi truskawkowego dżemu (bo najtańszy)...a od Sopotu to jeszcze z pierwszą płytą SBB.
Zasypiałem nocą w ciemnym lesie a budziłem się na opuszczonym cmentarzu albo na poligonie w Ostródzie.
I tak tygodniami jadę wolny przez umęczoną ojczyznę.
Pierwszy rozdział złapał mnie za twarde wydawałoby się serducho i wycisnął z niego wspomnienia i łzy.
Pozdrawiam Andrzeja S.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lidkru » 1 lut 2014, o 19:04

za twarde wydawałoby się serducho

bo uwierzę :roll: :roll:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez PiotrekF » 2 lut 2014, o 18:05

jerzumarian napisał(a):... DLACZEGO TWOIM ZDANIEM WARTO PO DANY TYTUŁ SIĘGNĄĆ,a prosze nie pisac o pozycjach, które nie sa godne polecenia ...

Obrazek
... symultanicznie czytam w/w książki ... jerzumarian domagał się .... : pierwsza choćby ze względu na autora no i ''bohatera głównego'' nie wspominając o 'podtytule'. Druga ;) .... bo to taki kawałek historii ,szerzej raczej nie znany , a mnie dość interesuje ... sporo słów zapomnianych , pojęć nieznanych, czynności dawnych bartników - oraz praw jakimi się 'kierowali'.
;) Oczywiście uważam iż są to ''pozycje godne polecenia''

PF
.... ponieważ tutaj jeszcze fotografi nie było , więc .... ;) ;) ;) :lol:
PiotrekF
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 2 lut 2014, o 18:11

W ramach książkowych wykopków odkryłam : "Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła" Michał Kruszona - ma tę zaletę, że poza świetnym tekstem są i fajne zdjęcia :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 2 lut 2014, o 18:40

lidkru napisał(a):"Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła" Michał Kruszona

... znam, czytałem i przeglądałem...
Gorąco polecam!!!
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez krzyś » 6 lut 2014, o 12:49

jerzumarian napisał(a):Kilka dni temu skończyłem czytać "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach", Andrzeja Stasiuka.

... a ja zaczynam, w końcu nabyłem drogą kupna, :) bo w bibliotece pięciu oczekujących na ten tytuł :x
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 6 lut 2014, o 12:59

z dotychczasowych stasiukowych ta podoba mi się najbardziej :)
a na razie powróciłam do Gogola :) , cienkie, poręczne, idealne do torebki jak się czeka w przychodni... :mrgreen:
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 6 lut 2014, o 20:45

skończyłem Babadag. Rewe, Kilka słów po łejkndzie
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 7 lut 2014, o 13:58

Poleca książkę:

Obrazek

Przyznam, że podszedłem do niej sceptycznie. Początkowo nie wciągnęła mnie, lecz z czasem poczułem sposób narracji Jackowskiej. Obrazy miejsc przez nią odwiedzanych i jakże subiektywne na nie spojrzenie samotnej drobnej blondyneczki z siodełka wypasionego GSa.
Pewnie jej innych książek podróżniczych nie przeczytam, gdyż inne miejsca, które odwiedzała mniej mnie interesują.

Jeśli ktoś z Was przeczytał tę książkę, zapraszam do opisania swoich spostrzeżeń po jej lekturze.
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtop