Książki, które polecamy

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Książki, które polecamy

Postprzez jerzumarian » 7 lut 2014, o 15:02

Słyszalem o tej ksiązce, była polecana w |Trójcy, ale jakoś nie byłem zachecony. Teraz zakupię i poczytam. Teraz czekam na Brudne |Serca- p;olecana przez Nogasia w trojkowym znaku jakości. Zobaczymy
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Maria z Pogórza » 8 lut 2014, o 00:21

Przeczytałam książkę St. Krycińskiego "Gdzie diabły, hucuły i ukraińce", jej promocja odbyła się w grudniu, w Ursa Maior w Uhercach Mineralnych
Sporo o Pogórzu Przemyskim, co mnie bardzo interesuje, okolice Dobrej Szlacheckiej, Mrzygłodu, Ulucza, okolice nadsańskie, a to wszystko wspominki w ramach obozów Nadsanie, polecam.
Maria z Pogórza
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 13 lut 2014, o 18:45

"Brudne Serca" Anny Kłyś napoczęte. Juz pierwsze zdanie mnie zabrało. Czytamy . I juz polecamy Nie ma jak Trójkowy Znak jakości
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 25 lut 2014, o 17:49

Zjadłem Marco Polo - Sambora. Polecam . zaczyna sie czytać. Nie mogę się zabrać do recenzji "Brudnych Serc", ale jednym zdaniem- książka może wywrócic do gory nogami, albo do góry dnem pogląd na bohaterów. Mojego nie wywróciła bo mam zbieżny, ale akurat mój pogląd jest rozbieżny z poglądami ogółu w stopniu znacznym. Polecam.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 lut 2014, o 16:16

"Kiedys o tym miejscu napiszę" - Binyavanga Wainaiana, wyd. Karakter.
Fascynująca książka pokazująca oblicze Afryki o jakiej nie przeczytasz u Fiedlera, Kapuscińskiego... Obraz malowany piorem rdzennego afrykańczyka z plemienuia Kinjata, obraz kontynentu widziany przez pryzmat wlasnych przeżyc, tych gorolotnych i tych z pozoru blachych, ale mających wpływ na rozwój czlowieka. Jesli chcesz udac się w podróż przez emocje i doswiadczenia, kup bilet na kenijski autobus lub zapakowany po sufit pociąg z NAIROBI i pojedź z Binyavangą w swiat jego przeżyć.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 4 mar 2014, o 20:06

"Transyberyjska. Droga żelazną przez Rosje i dalej" Piotra Milewskiego dotarła do dom. Czas na kolejne miłe podróże z ksiazka w dłoni. Ale jeszcze pare stroniczek afrykańskich zostało....
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 4 mar 2014, o 22:38

Wpadła mi w ręce ta oto książka. Jak skończę - to ją polecę (lub nie ;) )
Obrazek
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez jerzumarian » 12 mar 2014, o 19:42

Dzis odebrałem antologię reportażu polskiego w XX wieku pod redakcja Mariusza Szczygła. Dwa opasle tomy. Mniam mniam
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 13 mar 2014, o 19:56

Dzis skończyłem czytac książkę " Zjadlem Marco Polo" Krzysztofa Samborskiego. Dziwne uczucie... kończyc czytac i miec wrażenie, ze dopiero co sie zaczęło czytac... nie chciec kończyc czytać... Ksiażka napisana z pasją. Ksiązka czlowieka , który spełnia swoje marzenia. Człowieka, który obserwuje swiat, wyciąga wnioski. Oto kilka z nich z Posłowia:

' Rózne sa miary szczęscia. Jesteśmy ludźmi zachodu, dziećmi cywilizacji, która z wyscigu, kto umrze bogatszy, uczyniła nową religię. Bogaceniu się poświęcamy najwiekszą częśc naszego zycia, nie zauwazając,ze pieniądze staja się celem, a nie srodkiem do niego prowadzącym."

"To ze niemal każdy obywatel opisywanych tu krajówchętnie zamienilby sie na życie z przeciętnym Europejczykiem, nie ma wiekszego znaczenia. Byłby bogatszy, ale nie byłby szczęśliwszy".

"Jesteśmy dziecmi cywilizacji, która musi kupować, TRAWIĆ i wyrzucać. Inaczej wszystko się zawali".

Bez komentarza.

A dzis zaczynam " Beksińscy - portret podwójny" Magdaleny Grzebałkowskiej. Początek fascynujący. Całośc pewnie równie dobra.

Jerz
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 22 mar 2014, o 18:54

Minęlo kilka dni i Beksińskich portret podwójny został zjedzony i przetrawiony przez Jerza. Bardzo intymna książka. Bardzo intrygująca i pelna zaskakujących informacji. Z jednej strony to studium życia dwóch facetów wychowywanych, żyjących w dwóch róznych epokach... a mimo wszystko w jednej epoce. Kontrowersyjnych osobowości i charakterów. Czytając te ksiązke upewnialem sie w przekonaniu,że na zycie ludzi w maksymalnym stopniu maja wpływ otoczenie , wychowanie, rodzina, wydar\zenia na swiecie ... Emocje ktore sie wtedy budza rozwijają... ale tez giną i blakną... Postawy Tomka Beksińskiego i jego Ojca zbiezne i rozne zarazem. Wpływ kasy, cywilizacji, na życie tych ludzi ogromny. I jednoczesne poczucie pustki, odrzucenia... Poszukiwanie mil.ości, bliskości... Szacunek do najbliższych lub jego brak... Poruszające opisy i fragmenty listów, audycji Tomka... Polecam te historie ludzi z korzeniami w Sanoku.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtop