Kto za kim przylazł i inne przepychanki

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Bieszczadzkie chamstwo

Postprzez Fanjamnika » 31 gru 2011, o 20:18

:o Wszedłem na forum aby Wszystkim złożyć Noworoczne Zyczenia zdrowia, szczęścia i niniejszym to czynię. Więcej życzliwości , mniej zajadłości. Witajmy się uśmiechem a będzie nam łatwiej żyć.
Fanjamnika
Stonka bieszczadzka

Postprzez nemo7 » 2 sty 2012, o 06:36

Co prawda życzenia składamy gdzie indziej ale popieram Poprzednika :!: Przyda się tu dobre słowo...
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: Kto za kim przylazł i inne przepychanki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 2 sty 2012, o 18:04

lucyna napisał(a):Forum 321 gory padło więc tu mamy atrakcje a'la wyliczanka.

Jak kogoś to interesuje, to - http://www.jakiestam321.pl/phpBB2/index.php
To tak... informacyjnie.
A co do tamtejszych atrakcji przed i po dacie 12-go kwietnia 2011, to już trzeba samemu sprawdzić.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Re: Kto za kim przylazł i inne przepychanki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 2 sty 2012, o 19:15

Ktoś tu coś kombinuje przy wstawianych linkach?
Róbta co... chceta!
Fakty rzeczywiste są od tego niezależne - zawsze można wejść przez Google.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Karpatia » 2 sty 2012, o 22:03

Słyszysz Zygmunt! 'Dobre słowo

السلام عليكم
Karpatia
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 2 sty 2012, o 23:03

Karpatia napisał(a):Słyszysz Zygmunt! 'Dobre słowo
السلام عليكم

Tak się zastanawiam: co jest przyczyną, jaka cecha ludzka - mam nadzieję, że... ludzka! - powoduje, że jeden Polak zwraca się do drugiego Polaka słowami, których w oryginalnym zapisie sam napisać zapewne nie potrafi oraz - podejrzewam - w ogóle nie rozumie, a tamten z olbrzymim prawdopodobieństwem musi zaangażować tłumacza?
I po jaką ciężką cholerę tak ów "nadawca" się puszy?
Jak jaskrawo farbowanym ogonem chce się zasłonić?
Co chce tym udowodnić i... komu?
Zwłaszcza, że jedno już udowodnił... wszystkim...
..............
Chcesz Karpatio powiedzieć dobre słowo?
Chcesz je skierować do mnie?
No, to przestań się stroić na bardzo wykształconą poliglotkę, bo razem z tą Twoją "uzasadnioną ksenofobią" pasuje Ci to jak... mniejsza z tym. Ty mi to powiedz po polsku!
Wstydzisz się tego języka?
Czy wstydzisz się powiedzieć publicznie drugiemu człowiekowi zrozumiałe dla wszystkich dobre słowo?
Jeśli choćby na jedno z powyższych pytań miała byś odpowiedzieć pozytywnie, lub z jakiegoś powodu skłamać, to lepiej zamilknij...

A tak przy okazji...
Szalom alechem, to myśmy zamiast "dzień dobry" mówili w liceum kolegom Żydom i koleżankom Żydówkom w czerwcu roku 1967-ego, gdy ich "wielcy rodacy" wszczęli wojnę na Bliskim Wschodzie, bo to hebrajskie powitanie hamowało ksenofobiczne naszych kolegów widzenie świata. Znaczy... walnęłaś tym teraz jak słoń o goły beton. No i znów coś konkretnego udowodniłaś... innym. Chyba jednak komunikacja międzyludzka, zwłaszcza dobra nie jest mocną stroną... Twoją.
Zygmunt Skibicki

Postprzez lucyna » 3 sty 2012, o 07:01

Miałam sen, iż pijąc poranną kawę wejdę na forum i rozpocznę lekturę postów poświęconych Bieszczadom. Miałam sen w którym w wirtualnym świecie nie było ataków personalnych, tępienia nowych, bluzgów, wymądrzania się, ględzenia co ślina na język przyniesie. Miałam sen, w którym Karpatia i inni użytkownicy mogli bez problemu wyrażać swoje opinie nie narażając się na nieuzasadnione oskarżenia, wyssane z palca zarzuty, celowe przekręcanie słów. Miałam sen...
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 3 sty 2012, o 10:09

Jeśli "atakami personalnymi, tępieniem nowych, bluzgami, wymądrzaniem się, ględzeniem co ślina na język przyniesie" jest jasny i zdecydowany (fakt!) sprzeciw przeciwko "uzasadnionej ksenofobii" a później "zasypywaniu" tak groźnego problemu pieprzeniem głupot z ni w kij ni w drewno hebrajskimi cytatami, to ja gratuluję... odbicia w lustrze!
I to niezależnie: przed snem, czy po.
A wystarczyło tuż po pierwszym naszym wypunktowaniu groźnego dla otoczenia, ale i samych "nosicielek" problemu po prostu przyznać się do zagalopowania, czy zwykłego nie przemyślenia swych słów...
A teraz jest najzwyczajniej za późno!

Już chyba absolutnie nikt by tu nie uwierzył, że cokolwiek rozsądnego, kiedykolwiek zaświta w tak... "rycerskich głowach".
No, to trzeba zastosować jedyne kołtuńskie wyjście z impasu, które przynajmniej głupków przekona - na którym kolejnym forum już je w tym wykonaniu obserwuję...?
Najpierw wmówić wszystkim, a głównie Adminom, że oto na "lelije złamane z pól rodzimych" nastąpił atak personalny...
Mniejsza z tym, że jest akurat odwrotnie: prowokacja za prowokacją - patrz: "nic ci się nie podoba', a po chwili "dobre słowo"! - ważne, by to choćby troszkę wyglądało na obronę "czci miejscowych"!
Zakutym łbem bóść! atakować! wmawiać wszystkim wokół, że oto krucjata w obronie "jedynie słusznych dla regionu idei" jest ośmieszana, pomiatana wręcz!
A przecież "nasza ksenofobia jest uzasadniona"...! Zwierajmy szeregi! Dajmy należny odpór najeźdźcom...! Jak nie rogami, to kopytami, a jak się nie da, to choćby... gównem...!
Ręce opadają na takie przejawy zwykłego myślowego... szalbierstwa.

Weźcie Admini i zróbcie z tym porządek, albo wyjaśnijcie mi wreszcie raz, porządnie i ludzkim głosem, o co tu tak naprawdę chodzi?
Bo, że o turystykę bieszczadzką, to nie uwierzę...!
Zygmunt Skibicki

Postprzez lidkru » 3 sty 2012, o 10:49

chyba już wystarczy
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 3 sty 2012, o 10:58

Jasne, że wystarczy!
Dawno "wystarczało" i dlatego sporą tego wątku część już "uszambiono"...
Zawziętość "kseno-duetu" w ich "krucjacie" okazała się jednak większa niż nakazywał by rozsądek, że o innych cechach nie wspomnę...
Dlatego prosiłem Adminów, by zrobili... jedno z dwojga - patrz wyżej.
W każdym razie ja, nie zaczepiony więcej się w tym wątku nie odezwę.
Natomiast, nauczony przez życie, że tej akurat adwersarce nie wolno pozwolić się "rozwinąć", bo zamiast przysłowiowych białych skrzydeł wyrastają jej od razu rogi... puste w środku, nie odpuszczą żadnej zaczepki.
Zygmunt Skibicki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Offtop