Ku przestrodze – zanim coś tu napiszesz, przeczytaj !!!

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Ku przestrodze – zanim coś tu napiszesz, przeczytaj !!!

Postprzez IraS » 6 gru 2009, o 22:50

Pamiętaj, Internet nie jest anonimowy,

wystawiając nieprawdziwą opinię, oczerniając kogoś, pomawiając czy choćby ubliżając publicznie, narażony jesteś na konsekwencje,

administratorzy forum, serwisów internetowych mogą być zwolnieni z zachowania tajemnicy służbowej i na wezwanie prokuratury muszą udostępnić wszystkie dane potrzebne do identyfikacji autora wypowiedzi,

administratorzy forum nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi ponosi ją osoba wypowiadająca się.
Załączniki
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3330
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Ku przestrodze – zanim coś tu napiszesz, przeczytaj !!!

Postprzez Piotr_S » 11 mar 2010, o 20:15

W związku z licznymi anonimowymi pomówieniami, rozgrywkami pomiędzy konkurencyjnymi obiektami, itp. postanowiliśmy wprowadzić ograniczenia dla opiniowania obiektów noclegowych na naszym forum. Wszystkie dotychczasowe opinie negatywne były anonimowe, nierzadko pisane z IP wskazującego na konkretne miejscowości w Bieszczadach, a co za tym idzie mało wiarygodne.

Opinie o obiektach noclegowych, mogą być zamieszczane przez użytkowników posiadających minimum 30 postów na forum.

Pamiętaj:

Pomawianie przedsiębiorców na forach internetowych to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Przedsiębiorcy nie ograniczają się do tradycyjnych metod reklamowania swoich usług lub towarów. Coraz popularniejszy staje się tzw. marketing szeptany, który polega na rozpowszechnianiu informacji za pośrednictwem stron internetowych czy portali społecznościowych. Jeżeli wiadomości są nieprawdziwe i zamieszczane w celu zdyskredytowania konkurencji, pomawiany przedsiębiorca może wnieść powództwo do sądu lub zgłosić ten fakt policji.

Firmę, która została niesłusznie oceniona, chroni zarówno prawo cywilne, jak i kodeks karny. Tego typu działanie możemy bowiem zaliczyć do czynów nieuczciwej konkurencji, o którym mowa w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. z 2003 r. poz. 153, nr 1503).

- Jedną z postaci czynu nieuczciwej konkurencji jest rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o swoim lub innym przedsiębiorcy, w celu przysporzenia korzyści lub wyrządzenia szkody - tłumaczy Mikołaj Hermann, prawnik z Kancelarii Jatczak i Wspólnicy.

Jak tłumaczy, informacje te mogą dotyczyć w szczególności osób kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarów, świadczonych usług, stosowanych cen czy sytuacji gospodarczej albo prawnej.

Jeżeli firma padła ofiarą tego typu czarnego marketingu, może złożyć powództwo do sądu powszechnego.

- Pokrzywdzony może żądać zaniechania niedozwolonych działań, usunięcia ich skutków, złożenia oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie, naprawienia wyrządzonej szkody czy zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej lub ochroną dziedzictwa narodowego - tłumaczy Mikołaj Hermann.

Pomawianie na forach internetowych może zostać zakwalifikowane także jako przestępstwo, o którym mowa w art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Osoba, która za pomocą środków masowego komunikowania pomawia inną osobę, instytucję, osobę prawną o takie postępowanie, które może poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania, popełnia przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Avatar użytkownika
Piotr_S
Administrator
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:33


Powrót do Noclegi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 0 gości


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.