Lajtowy weekend w Bieszczadach?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Lajtowy weekend w Bieszczadach?

Postprzez Dzikie Dzieci » 30 wrz 2012, o 12:38

Jeśli nocleg w Nasicznem, to tylko ...czekaj, muszę klęknąć...u Państwa Polakiewiczów, w Gościńcu Pod Jaskiniami. My też tam za parę dni jedziemy, bo nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy gdzie indziej.
Dzikie Dzieci
Stonka bieszczadzka

Postprzez bax » 30 wrz 2012, o 20:18

Zgadza się, właśnie tam będziemy. Jeżeli będziecie tam 7-8 października, to się spotkamy :) może jakieś piwko? :)
bax
Stonka bieszczadzka

Postprzez łukasz1 » 30 wrz 2012, o 22:14

bax napisał(a):Wow. Dzięki wielkie za zainteresowanie i odpowiedzi :)

Na podstawie tego co tutaj uzyskałem dokonałem modyfikacji i zacząłem rezerwować miejsca. Okazało się, że w Kolibie miejsc nie ma. Musimy więc jednego dnia przejść z Brzegów do Nasicznego. Z tobołami może być ciężko, ale sądzę, że damy radę...

No, w każdym razie został nam w zwiazku z tym jeden dzień więcej...chyba spokojnie sobie na drugi dzień zrobimy zakupy, wleziemy na Dwernik Kamień, pospacerujemy po ciężkim dniu wcześniejszym. Akurat tym razem chodzi o to, żeby się przesadnie nie przeforsować.

W kolibie brak miejsca w październiku? Albo wyjątkowy pech, albo chciałeś pokój dwuosobowy ;) Z brzegów do nasicznego masz jakieś 5-6 km po płaskim własciwie czy chyba nawet lekko z górki wiec bez tragedii, a poza tym macie realna szanse na złapanie stopa. Po drodze rzućcie sobie okiem na kaskady na Nasicznianskim. Nie jest to może nic zapierającego dech w piersiach, ale po drodze na pewno warto. Przynajmniej dla mnie było to fajnym "smaczkiem", urozmaiceniem wędrówki. Jeśli pójdziecie na dwernik kamień to rozważyłbym również przedłużenie trasy do wodospadu na Hylatym. Można zrobić fajne kółeczko trasami przyrodniczymi, które są bardzo dobrze oznakowane i macie tez możliwość poczytania sobie tablic informacyjnych o tym co widzicie jeśli macie ochotę. Nie zapamiętuje dokładnie czasów takich przejść, ale jest to trasa co najwyżej średniego kalibru i jako całość niezbyt trudna .
łukasz1
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 2 paź 2012, o 16:17

Hmmm - ja nigdy nie rezerwuję miejsc w schroniskach:) Większa frajda - a ktoś zawsze Cię przygarnie:) Trzeba liczyć się z niewygodami, ale za to w dzień jest czas na sjestę na szlaku:D
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez bax » 4 paź 2012, o 19:33

Tak, chodziło o pokój dwuosobowy ;) dlaczego zależy mi na względnych wygodach pisałem na początku. Były miejsca w 6-osobowym. BTW, strasznie niemiły recepcjonista.

Od jutra rano w Wetlinie. Jeszcze raz dzięki za rady i pozdro!
bax
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 5 paź 2012, o 05:28

no to udanego pobytu ;-)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 5 paź 2012, o 09:15

W Kolibie niemiły recepcjonista? aż dziw mnie bierze - wakacyjna ekipa do rany przyłóż była.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez majster_taternik » 31 paź 2012, o 10:33

Też byłam w Rancho, bardzo fajnie;);) Hmm, dobrze wiedzieć, że noclegi można zarezerwować tak na ostatnią chwilę, może też bym wybrał się kiedyś na jesieni w Bieszczady;)
majster_taternik
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi