Lama

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Lama

Postprzez otrok » 6 paź 2011, o 20:46

Skąd mi ten Zbigniew? Przecież wiem, że Zygmunt, pewnie dlatego, że gadałem przed chwila ze Zbyszkiem. Przepraszam :)
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 6 paź 2011, o 20:55

Nic nie szkodzi.
Nawet na moim własnym forum ludzie się tak mylą.
Widocznie "to imię tak ma" i... tyle.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez Zygmunt Skibicki » 7 paź 2011, o 08:43

Wracając do zagadki...
Chyba trzeba nieco ułatwić...
Bym sugerował zwrócić baczniejszą uwagę na kursywę pod tytułem i lekturę książki "Groch i kapusta" Elżbiety Dzikowskiej.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Piotr_S » 8 paź 2011, o 09:56

Zygmunt Skibicki napisał(a):Wracając do zagadki...

Pojęcia nie mam, ale strzelać można :) Na chłopski rozum powinien być to Lutek, jakbyś nie napisał że facet, to bym powiedział, że pewnie E. Dzikowska (T.Halik to raczej tam wówczas nie był), czyli obstawiam, że na zdjęciu jest Zygmunt Skibicki.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 8 paź 2011, o 10:06

Piotr_S napisał(a):Pojęcia nie mam, ale strzelać można /-/ obstawiam, że na zdjęciu jest Zygmunt Skibicki.

Przecież opisałem ze szczegółami nawet, że te zdjęcia zrobiłem sam "z ręki" idąc szlakiem...
Jak się strzela w lesie, to albo się coś upoluje, albo kiedyś jakąś piłę tartaczną... rozwali. :lol:
A wywiad Elżbiety Dzikowskiej z Lutkiem Pińczukiem naprawdę warto przeczytać uważnie i to nie tylko ze względu na ww. zagadkę.
Powiem nawet, że lepiej ten wywiad dobrze i ze szczegółami pamiętać zanim się z Lutkiem usiądzie przy jednym stole. Ktokolwiek próbował, ten wie...
Zygmunt Skibicki

Postprzez lucyna » 8 paź 2011, o 11:11

Hmm zastanówcie się proszę czy Wy czasami nie wchodzicie zbyt daleko w prywatne życie Człowieka, który czasami czyta to forum.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 8 paź 2011, o 14:00

Zygmunt Skibicki napisał(a):Przecież opisałem ze szczegółami nawet, że te zdjęcia zrobiłem sam "z ręki" idąc szlakiem...

No ale nie jest napisane, że to akurat to zdjęcie, które trafiło potem na okładkę ;) Mogłeś później robić jeszcze do woli. Czyli rozwaliłem piłę tartaczną, ale przynajmniej już wiadomo.
Piotr_S
Administrator

Postprzez Zygmunt Skibicki » 8 paź 2011, o 15:16

Zazwyczaj najpierw się zastanawiam, a dopiero później mówię czy piszę.
A w rzeczonej sprawie:
Po pierwsze - wcale jeszcze nie ustalono tu należycie, kto jest bohaterem zagadki? Ba, nie padło tu nawet jego imię. Złamię nieco ustalone zasady i poinformuję, że na tej fotce wcale nie jest Lutek.
Po drugie - nikt jeszcze nie nawiązał tu do jakichkolwiek prywatnych spraw kogokolwiek, a jedynego tu wymienianego, Lutka w szczególności, które to sprawy nie były by opublikowane i to wielokrotnie, a lektura tych publikacji jest dostępna każdemu. Na przykład: książka Elżbiety Dzikowskiej "Groch i kapusta" nadal jest dostępna na półkach księgarskich, a i w bibliotekach też... zapewne.
Po trzecie - jakby co, to sam osobiście załatwię ewentualne pretensje Lutka, choć jak go znam, nawet go to nie "obejdzie".
Po czwarte - ewentualne pretensje rzeczywistego bohatera zagadki też biorę na siebie.
Po piąte i nie ostatnie - zdjęcie to zrobiłem osobiście w miejscu jak najbardziej publicznym, więc pretensje o jego publikację proszę słać na... Berdyczów!

Piotr_S napisał(a):No ale nie jest napisane, że to akurat to zdjęcie, które trafiło potem na okładkę

Wręcz przeciwnie:
Zygmunt Skibicki napisał(a):To są właśnie te slajdy, których robienie opisałem w opowiadaniu "Lama".

A wystarczy porównać zamieszczone tu obydwa slajdy z fotografiami na okładce - toczka w toczkę!
Różnice są jedynie w kadrowaniu.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 paź 2011, o 08:30

Gdzieś mi się zapodziała nader adekwatna tu fraza: "- w przeciwieństwie!"
No, to zróbmy kolejną zagadkę typu "jolka": gdzie w powyższym poście należało by tę frazę wstawić?
Zygmunt Skibicki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 paź 2011, o 11:19

Aha...!
Nagroda w tej drugiej, bezterminowej zagadce... sama się odezwie... :lol: !
Zygmunt Skibicki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw