Lucyna Żołnierz Wyklety

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Re: Żubryd Żołnierz Wyklęty

Postprzez IraS » 15 lis 2009, o 20:42

Lucyna miała już na początku istnienia tego forum ostrzeżenia co do namiętnego reklamowania forum na którym pisuje. Napisanie kilku zdań w jakimś temacie i stwierdzenie ze więcej na www.ble ble itp jest zwykłym spamowaniem. Czasami przymykałem na to oko ale ileż można ? Tak na szybko tylko: www.bieszczadzkieforum.pl/search.php?st ... |gorska|pl)&terms=any Niestety spamu nie będziemy tolerować bo za chwile całe forum będzie zasypane linkami bo skoro ktoś może to i ja. Prosty przykład sam często wklejam różne newsy ze swojego serwisu mógłbym wkleić tylko zajawkę i podać link do całości.

Z czysto funkcjonalnego powodu wklejenie konkretnego linka do danego tematu ułatwia odnajdywanie treści i zwyczajnie oszczędza czas.

Najbardziej funkcjonalne jest rozwinięcie tematu a nie odsyłanie na inną stronę bo w przypadku gdy dana strona przestanie funkcjonować to cały temat traci sens.
IraS
Administrator

Postprzez Nic To. » 15 lis 2009, o 21:01

Ja jestem prosty chłopak, nie rozumiem nieraz waszych gierek. Nie wiem czy to "namiętne reklamowanie", czy raczej podawanie źródeł informacji, która funkcjonuje w jakimś miejscu i nigdzie indziej, bo dajmy na to osoba pisząca nie spędza całego życia na działalności internetowej i nie będzie się wywewnętrzniać gdzie bądź. Użycie sformułowania "namiętne reklamowanie" zakłada konkurencję, co jest dla mnie nieco absurdalne, bo każde forum ma swoją specyfikę i wchodzimy w dziwne zakresy typu porównywanie ciężarówki z motocyklem albo łyżki z tłuczkiem do mięsa. Każde jest po co innego, choć nieraz zastosowanie się przenika.
Rozumiem, że krew nie woda, ale taki dramatyzm działań jest jednak trochę przykry.

Chyba, że to opowieść szkatułkowa...a pod jednym dnem drugie dno.
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.
Nic To.
Stonka bieszczadzka

Postprzez vm2301 » 15 lis 2009, o 22:36

Irku drogi,

Lucyna nie nawoływała do przeniesienia dyskusji stąd na tamto forum, nie zakładałaby przecież po to wątku.

W poście zachęcała koleżankę, by coś tu skrobnęła, podała link do turystykigórskiej, by można było na zdjęcia popatrzeć.

Rozumiem, że gdy ktoś wrzuca link, to często tekst ten, np. prasowy, po jakimś czasie znika. Ale Lucyna nie mogła przenieść czyichś zdjęć do tego wątku. Zachęciła ją do napisania czegoś, a link służył tym, co by chcieli na zdjęcia teraz popatrzeć.

Mogłeś zwrócić uwagę, zaproponować lub poprawić wyraźnie znacząc swoja ingerencję. Np. czerwonym kolorem jak to już było to tu czynione. Adnotacja odpowiednia byłaby zresztą wskazówka dla innych, nowych userów.

Tłumaczenie, że cierpliwość Ci się do Lucyny skończyła jakoś do mnie nie przemawia, w każdym razie nie usprawiedliwia wprowadzania poprawek cichaczem, bez śladu...a nawet w wątpliwość poddaje naruszenie jakichkolwiek regulaminów, sugerując raczej, że doszło do naruszenia Twojego spokoju ducha;)

Robiąc takie ciche korekty wrażenie tworzysz, żeś pan i władca, któremu wszystko wolno, a cenzura jest podstawą tego forum.

Nie raz i nie dwa spierałem się z Lucyną, nie raz zarzucałem jej to i owo, również w kwestii pseudoreklamowania tego i owego, ale w tym przypadku myślę, że miała rację się obruszając.
Chcesz mieć tu tętniące życiem forum, to i cierpliwości do różnorodnej ludności trza nabyć i zasad się trzymać, sprawiedliwych zasad...

Pozdrawiam:)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Lucyna Żołnierz Wyklety

Postprzez IraS » 15 lis 2009, o 22:44

Przenoszę tu dyskusję z historii Bieszczadów
IraS
Administrator

Re: Lucyna Żołnierz Wyklety

Postprzez IraS » 15 lis 2009, o 23:18

Rozumiem, że gdy ktoś wrzuca link, to często tekst ten, np. prasowy, po jakimś czasie znika. Ale Lucyna nie mogła przenieść czyichś zdjęć do tego wątku. Zachęciła ją do napisania czegoś, a link służył tym, co by chcieli na zdjęcia teraz popatrzeć.

Wiesz gdyby to było sporadyczne to nie widzę w tym nic złego ale Lucyna linkami szastała a raczej jednym linkiem nazbyt często. Nie widzę nic złego w tym że ktoś czasami poda link do innego nawet konkurencyjnego forum ale nie w co "trzecim poście".

Mogłeś zwrócić uwagę, zaproponować lub poprawić wyraźnie znacząc swoja ingerencję. Np. czerwonym kolorem jak to już było to tu czynione. Adnotacja odpowiednia byłaby zresztą wskazówka dla innych, nowych userów.

Robiłem już to wiele razy ale jak "kulą w płot" ile razy można upominać ? jeżeli upominasz w końcu trzeba zareagować co powoduje przykre konsekwencję. Zrobiłem to dyskretnie co wywołało większą burzę niż bym to zrobił oficjalnie np banując użytkownika. Lucyna sama poprosiła o usunięcie jej z forum więc nie miałem innego wyjścia.

Chcesz mieć tu tętniące życiem forum, to i cierpliwości do różnorodnej ludności trza nabyć i zasad się trzymać, sprawiedliwych zasad...

No to skoro uważasz że nachalne reklamowanie bo to jest reklamowanie innego podobnie tematycznego forum to niesprawiedliwość to może przetestuj to na innym forum (nie turystyka górska) w sposób jaki robiła to Lucyna. I zobacz czy jest to normą i w imię zasad.

Nie przekonałeś mnie wrzucisz link do ciekawego tematu na forum.bieszczady.info ok ale jak będziesz to robił przy każdej okazji to dla mnie spam.
IraS
Administrator

Postprzez jaNO » 16 lis 2009, o 09:04

Szanowny Pani Adminie
Chyba Was oboje poniosły niezdrowe emocje.
Wnioskuję o przywrócenie Lucyny prośbą, groźbą lub kulturom osobistom.
Nie ma co ukrywać , że forum zdecydowanie zyskiwało na wpisach Lucyny.
Myślę, że marzeniem każdego admina powinno być posiadanie takich 100 Lucyn aktywnych.
Pozdrawiam i czekam.
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez IraS » 16 lis 2009, o 09:20

Nie zbanowałem Lucyny by ją przywracać, zostało usunięte jej konto na wyraźną, podwójną jej prośbę. Więc jak mogę wbrew jej woli ją przywracać ? Zawsze może tu wrócić nikt jej tego nie zabrania. Moją rolą jest moderowanie forum i to zrobiłem, zostały usunięte aktywne linki które zbyt często się powtarzały. A że ktoś poczuł się aż tak dotknięty, że opuścił "piaskownice" to już jego sprawa.
To, że forum zyskiwało dzięki Lucynie nie znaczy, że ma być inaczej traktowana i może mieć gdzieś ostrzeżenia i zasady tego forum.
IraS
Administrator

Postprzez eldoopa » 17 lis 2009, o 18:54

Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

To tak z wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Panie admin! jakie pan masz szczęście, że tutaj tacy spokojni forumowicze, bo mnie się siekiera w portkach materializuje.

Nie wiem dlaczego polskie fora cierpią na jakiś dziwny kompleks, ilości postów, wklejanych linków... reklamy innych stron.
Szczególnie dziwne sytuacje pojawiają się własnie na forach bieszczadzkich, ja się muszę przyznać, z całą moją wyobraźnią - ja tego nie rozumuje.
Gdy wchodzę na anglojęzyczne fora, nie boję się zakładać nowych tematów, zadawać nawet głupich - w opinii innych - pytań; wiem, że nikt nie będzie ingerował w moje posty, nie zwyzywa mnie od bałwanów, no chyba że aktywny forumowicz z kraju Lecha. Wierzcie mi, często są to fora o dużo bardziej kontrowersyjnej tematyce niż Bieszczady.
eldoopa
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez IraS » 17 lis 2009, o 21:35

Czegoś nie rozumie jak na innym forum Lucyna została zbanowana i wyproszona to wszyscy się cieszyli. Tutaj nikt jej nie zbanował, odeszła na własne życzenie bo usunięto jej linki które namiętnie wkleja to zawiązał się chyba jakiś komitet obronny.

Formułkę z wikipedii można sobie interpretować na różne sposoby. Jak już pisałem linki niekomercyjne nie są tu zabronione ale usilne wklejanie przy każdej okazji odnośnika do jednej strony traktuje jako spam. Na szczęście administratorzy ustalają jakie zasady panują na założonych przez nich forach i nie wszystkie muszą być takie jak anglojęzyczne.

Wyobrażasz sobie, że panuje tu wolna amerykanka nagle 3000 bieszczadzkich gestorów wkleja tu linki do swoich obiektów zachwalając je i przemycają je przy każdej nadarzającej się okazji. Tak samo wszyscy inni właściciele swoich stron piszą posty pod kątem tego by do treści pasowało wkleić link. Zauważ, że administratorzy tego forum mają swoje serwisy mogli by je też i tutaj zawzięcie promować przy każdej okazji (w sumie adminom wszystko wolno ;) ) a tego nie robią.

Ja ze swojej strony kończę już dyskusję w tym temacie.

Pozdrawiam
IraS
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Offtop