Lustrzanka dla początkującego

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Re: Lustrzanka dla początkującego

Postprzez PaweleS » 15 wrz 2011, o 05:47

Zapraszam na forum pentaxa: pentax.org.pl
Ile za niego dałeś?
Mogłem go kupić bodajże za około 700 zł. używany oczywiście.
Nie kupiłem a teraz żałuję.Co prawda wolałbym Sigmę 10-20 ale to już nie ta cena.
A kasy jakoś tak nie za wiele.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez fruga » 28 lip 2012, o 20:38

Hej, ja kupiłam właśnie sobie Canona 1000D, zdjęcia przepiękne warto był zainwestować w lustrzankę
Ostatnio edytowano 31 lip 2012, o 10:25 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: post reklamowy
fruga

Postprzez pozantauri » 6 sie 2012, o 12:25

Wszyscy teraz zachwalają lustrzanki niestety cena średniej klasy takiego urządzenia jest dość wysoka nie mówiąc już nic o obiektywach. Może mi ktoś doradzić jaki sprzęd do 1500 zł najbardziej opłaca się kupić.
pozantauri

Postprzez PaweleS » 26 wrz 2012, o 06:35

Za 1500 zł można kupić fajną używaną lustrzankę,każdego systemu.Proponowałbym "pogrzebanie" na forach internetowych konkretnych marek.Jakoś tak większe zaufanie mam do takich zakupów od ludzi ,którzy pasjonują się fotografią i czasem po prostu pozbywają się sprzętu który jest w bardzo dobrym stanie,z małym przebiegiem,zamieniając go na nowszy model.
tu jeden link z forum pentaxa tak na szybko znaleziony,osoby sprzedającej jednak nie znam:
http://pentax.org.pl/ads_item.php?id=15137

Są jeszcze fora innych firm.

Warto poszukać opinii w necie,na forach ,w końcu 1500 zł na ulicy nie leży a i dobrze coś kupić i być z tego zadowolonym

Z drugiej strony hybryda to też fajny wybór.Zależy co chcemy fotografować,czego oczekujemy od aparatu etc etc.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez DługiMarek » 27 wrz 2012, o 14:47

Witam !
Małe wtrącenie a'propos porównania Pentaxa i Nikona-Pentax ma stabilizację w body,Nikon w obiektywach,tak więc obiektywy do Pentaxa pomimo że jest ich mniej są ....tańsze :D od obiektywów do Nikona.Poza tym -zawsze można założyć przez adapter obiektywy M42(stare z np.Zenitha).
Zdjęcia powstają w...głowie fotografa-należy być w odpowiednim miejscu i czasie-a aparat? -zwykłym cyfrakiem też można robić ładne foty.
Pozdrawiam
Marek
DługiMarek
Stonka bieszczadzka

Postprzez dremka » 10 lut 2013, o 12:29

Ja posiadam lustrzankę Nikona - już od 5 lat i jestem z niej bardzo zadowolona ;) Zdjęcia nadal są ostre i praktycznie tak samo ładne jak na początku. Ma sporo ciekawych funkcji,.
Należy też pamiętać o tym, że wszystko zależy nie od lustrzanki ale od fotografa. Ktoś utalentowany potrafi zrobić świetne foty zwykłym aparatem ;)
dremka
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 12 lut 2013, o 20:53

Co to są ,, ciekawe funkcje,,? najważniejsze są nastawy ręczne, musimy cały czas panować nad ekspozycją.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez joanna89 » 7 mar 2013, o 13:49

@dremka
Zdjęcia nie są za ciemne?
Ja używam SONY ALFA 330, uchylny ekran LCD ułatwia robienie zdjęć makro, 10.2 megapikseli. Super sprzęt dla początkujących i nie tylko.
joanna89
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 10 mar 2013, o 09:42

joanna89 napisał(a):@dremka
Ja używam SONY ALFA 330, uchylny ekran LCD ułatwia robienie zdjęć makro, 10.2 megapikseli. Super sprzęt dla początkujących i nie tylko.

Miałem to w rękach, na szczęście nie moje - proponuję poczytać - http://foto.recenzja.pl/Sony_Alpha_A330-rec-2017/
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez astroman79 » 3 gru 2014, o 10:33

Ja mam Canon - polecam tę lustrznakę :D
astroman79
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografia