Lustrzanka dla początkującego

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Re: Lustrzanka dla początkującego

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 08:25

PaweleS napisał(a):Nie mogę się oprzeć ,że Nikon ma jakby zimniejsze kolory.
.

a jaki problem zmienić ustawienia fabryczne w aparacie jeśli coś nam nie pasuje?Już nie wspominając o późniejszej obróbce :shock:
Stabilizacja w obiektywach - VR, OS czym się różni od stabilizacji matrycy można poczytać, nie sądzę, żeby przy tanich puszkach , a o takich rozmawiamy była zauważalna różnica w działaniu takiej czy innej opcji.
Uszczelnienie korpusu-powiem Ci, że mój d50 nieuszczelniony nijak się super zachowuję w ciężkich warunkach-deszcz, śnieg, mgły. Nie jest mi go w chwili obecnej za bardzo szkoda, więc na extremalną pogodę i warunki jest zabierany i rewelacja.
Współpraca z manualami?chodzi Ci o pomiar światła?d50 nie ma, nie płaczę z tego powodu, manualnie ustawiam i mam , wymaga to raptem kilku zdjęć zrobionych w celu odpowiedniego ustawienia czasu.

Edit:
Robert ma rację-jak kupisz lustrzankę to dopiero się zaczną zakupy nigdy nie mające końca :mrgreen:
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez PaweleS » 14 kwi 2009, o 08:46

Krysiu!!!!!
Ale ja przecież mówię,że D50 to świetny aparat.Tak samo jak D70s i D80 etc.
Canony z niższej cenowej półki mi się nie podobają ze względu na sam wyglą,trzymanie etc.
Ale to też świetne aparaty.
Pentaxa mam dlatego chwalę :)
Ale idąc do sklepu czy też kupując z rynku wtórnego i tak się skazujemy na jakiś wybór.
I to musi być NASZ wybór.Nasze pieniądze,nasze zdjęcia etc.
I tyle.
A z tymi obiektywami to dla amatora tak nie do końca.
Jak często zmieniacie obiektywy?Ile ich bierzecie w plener,na jakieś wypady tudzież wycieczki?
Sam ostatnio miałem ze sobą 4.I używałem głównie kita 18-55.W ostatnim dniu podłączyłem 55-200.Wymiana obiektywów łączy się później z paprochami na matrycy.
Tak wiem ,można ją wyczyścić albo potem w programie graficznym usunąć te wszystkie ślady na zdjęciach.Ale czasem brakuje na to po prostu czasu.Lepiej robić zdjęcia.
Jestem amatorem.Zaraz po zakupie miałem duże parcie na szkła i na inne akcesoria.
Ale potem zadałem pytanie :po co?
Czy dla moich amatorskich potrzeb nie wystarczy mi to co mam.(jeśli już nie za dużo tego).
Owszem przydałoby się parę drobiazgów:spacerzooma,lepszej lampy błyskowej etc.
Ale czy to tylko nie jest w moim przypadku chęć posiadania???
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 14 kwi 2009, o 08:50

@Misieg

...a nie mówiłem :mrgreen:

Następnych trzystu stron wątku czytać nie musisz - popatrz na dostępne obiektywy, cenę, a potem rzuć monetą;)

Pozdrawiam:)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 08:53

PaweleS napisał(a):Ale czy to tylko nie jest w moim przypadku chęć posiadania???

nie;-))
chęć robienia zdjęć;-))
Ja też jestem amatorem, a końca zakupów nawet tylko planów nie widać;-))teraz dla odmiany bym chciała szkiełko do ptaków. Ktoś się zapyta-a ile ty razy na te ptaki pójdziesz? A może niewiele, ale mi frajdę sprawia samo robienie zdjęć. Wszystko się przydaje, a że żadziej używane niż inne?ale używane;-)A może to właśnie pozwoli mi zrobić zdjęcie życia?więc ja lubię mieć różne rzeczy, tylko trochę za mało pieniążków na nie :mrgreen:

vm-ja uważam, że masz rację;-)) nie ma znaczenia co kupisz tak naprawdę. Nie zauważysz różnicy, a jak kiedyś zaczniesz zauważać to co Ci będzie przeszkadzało to sobie kupisz coś innego już w pełni świadomie i pod swoje konkretne potrzeby
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 14 kwi 2009, o 09:04

Krycha...jako amator, jak piszesz, wytłumacz mi co to dla Ciebie jest to "zdjęcie życia".

Zdjęcie "życi" to chyba rozumiem...choć z tego co mi wiadomo, to Ty jakiś certyfikat na kościelne portrety zrobiłaś, a nie erotyki;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 09:07

Zdjęcie życia to takie, z którego będę tak zadowolona, że nic bym już w nim nie zmieniła i które da mi taką satysfakcję jak... albo i lepszą. Zdjęcie życia to coś jak miłość życia-zdarza się raz i nie każdemu i żadko
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez vm2301 » 14 kwi 2009, o 09:12

Czyli patrzysz na zdjęcia pod kątem tego co zmienić, jak ulepszyć...bardzo amatorskie podejście;)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 09:15

Raczej ambitne podejście;-)) jestem koziorożcem i wszystko co robię chcę robić jak najlepiej niestety :mrgreen:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez PaweleS » 14 kwi 2009, o 09:23

krysia napisał(a):Raczej ambitne podejście;-)) jestem koziorożcem i wszystko co robię chcę robić jak najlepiej niestety :mrgreen:

A dlaczego akurat "niestety"? :o

A jak zrobisz je niebawem to potem co? :lol:
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 09:49

będę z siebie tak zadowolona, że już do końca życie mi wystarczy :mrgreen:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografia