Lustrzanka dla początkującego

Fotografia górska: techniki, sprzęt. Zdjęcia w niniejszym dziale zamieszczamy wyłącznie w celu wymiany doświadczeń, testów, itp.

Re: Lustrzanka dla początkującego

Postprzez vm2301 » 14 kwi 2009, o 09:57

Dla mnie zdjęcia mają pomóc powspominać, są pseudo-dokumentacją pobytu, wyjazdu...i każde z nich jest zdjęciem życia...w danej chwili;)
A ..."jakość", "warsztatowa poprawność", to techniczne sprawy, które jakoś są...chyba nawet nie drugorzędne.

Zdjęcia mają pokazywać miejsce, które odwiedzałem, wydarzenie, które miało miejsce, więc nie marzę by cokolwiek w nich zmieniać...bo po co? Cieszy mnie to, że "tam byłem", a nie martwi to, że mogłem lepiej dobrać przysłonę, czy inną preselekcję.

Inaczej mówiąc, biorę ze sobą aparat, by robić zdjęcia miejscom, do których jeżdżę, a nie jeżdżę gdzieś tam, by robić zdjęcia.

Pozdrawiam:)

EDIT:

By łatwiej robić zdjęcia drobnym roślinkom, bez konieczności tarzania się w błotku kup to:

http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/d5 ... na,1290038
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 10:14

A ja nie-mi radość sprawia samo robienie zdjęć. Nie ważne co i gdzie, ważne, żeby to w dobry sposób pokazać i wielokrotnie jest to mega wyzwanie. Do zdjęć żadko potem wracam dlatego zacznę drukować te, które mi się podobają, bo jednak to jest co innego niż wersja elektroniczna.
Odwrotnością miłości nie jest nienawiść
lecz obojętność,
Jeśli nienawidzisz to znaczy,że nadal coś czujesz...
„Lepiej mieć trudny charakter, niż nie mieć go w ogóle”
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Michał » 14 kwi 2009, o 15:05

Kobito
krysia napisał(a):A ja nie-mi radość sprawia samo robienie zdjęć. Nie ważne co i gdzie, ważne, żeby to w dobry sposób pokazać i wielokrotnie jest to mega wyzwanie. Do zdjęć żadko potem wracam dlatego zacznę drukować te, które mi się podobają, bo jednak to jest co innego niż wersja elektroniczna.

Z Tobą wszystko OK?!
Może jednak nie chlej tyle - żadko - rzadko. Wydruk to dla Ciebie nie jest wersja elektroniczna?
I co to wszystko ma do lustrzanki?
Jebiesz takimi postami w każdym wątku i przebijasz niejaką WPP!

Zdrowia
Michał
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 15:28

Ano to, że rozmawiamy o lustrzankach cyfrowych jak jeszcze się nie połapałeś :mrgreen: :lol:
tam wyobraź sobie nie ma filmu, a powstaje plik elektroniczny i mogę go oglądać na ekranie komputera lub rzucić na papier w formie wydruku, który no wybacz ale jest zapisaną kartką papieru kolorowymi pikselami, jeśli dla Ciebie to jest wersja elektroniczna...no cóż :mrgreen:
Michał napisał(a):Wydruk to dla Ciebie nie jest wersja elektroniczna?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no nie jest naprawdę, bo jak ma być odbitka wersją elektroniczną?
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Michał » 14 kwi 2009, o 16:05

Nooo
krysia napisał(a):Ano to, że rozmawiamy o lustrzankach cyfrowych jak jeszcze się nie połapałeś :mrgreen: :lol:
tam wyobraź sobie nie ma filmu, a powstaje plik elektroniczny i mogę go oglądać na ekranie komputera lub rzucić na papier w formie wydruku, który no wybacz ale jest zapisaną kartką papieru kolorowymi pikselami, jeśli dla Ciebie to jest wersja elektroniczna...no cóż :mrgreen:
Michał napisał(a):Wydruk to dla Ciebie nie jest wersja elektroniczna?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no nie jest naprawdę, bo jak ma być odbitka wersją elektroniczną?

Z niecierpliwością czekam na inne Twoje wyjaśnienia.
Lustrzankę cyfrową widzisz jeno przez dno butelki?
Wyobrażam sobie, że to Ty nie masz filmu - bo Ci się zerwał.

Pluj jeszcze takimi debilowatyymi postami - jakoś wypada sie pokazać.
Żenada!!!
Michał

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 16:34

Jakie wyjaśnienia?to TY uważasz, że wersja PAPIEROWA zdjęcia czyli odbitka jest wersją elektroniczną nie ja, więc komu się film zerwał? :shock: :mrgreen: :lol:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Michał » 14 kwi 2009, o 16:57

Litości Babo
krysia napisał(a):Jakie wyjaśnienia?to TY uważasz, że wersja PAPIEROWA zdjęcia czyli odbitka jest wersją elektroniczną nie ja, więc komu się film zerwał? :shock: :mrgreen: :lol:

Zaraz zarobimy na karniaki.
Łopatologicznie.
Cokolwiek cyfrowe - zapis cyfrowy - przetworzenie cyfrowe (np. obróbka programem - wysłanie do drukarki) - przetworzy zapis CYFROWY na papierze lub jakimkolwiek innym nośniku (cyfrowo!!!).
Cokolwiek niecyfrowe - zapis na kliszy - wywołanie chemiczne - chemiczny zapis na odpowiednim papierze. Fotografia.
Po chemicznym zapisie na papierze - możliwość przejścia do zapisu cyfrowego - skan - i dalej elektronika.
Ale to dubel.
Jasne!!!

Odbitka to kopia zapisu - cyfrowego lub chemicznego.

Jasne!!!

Lustrzanka cyfrowa - to co?
Film?

Bździj dalej! Lecz bez mego udziału.

Cieplutkie pozdrowionka
Michał

Postprzez anna » 14 kwi 2009, o 17:28

bmiller dobrze prawi - puszki są dobre i canona i nikona (pentaxa nie miałam), ale ważne są obiektywy; kitem niewiele zdziałasz, wcześniej czy pózniej będą Ci potrzebne nowe szkła, a one kosztują; Sigmy dobrze chodzą z nikonami i można je zlowić jeszcze w stosunkowo rozsądnej cenie; co do kupna body, weż je do ręki - u mnie właśnie to zadecydowało, canon mi zupełnie nie leżał, za to nikon jak najbardziej przykleił sie do łapy; jest nieco cięższy ale i stabilnieszy; nie patrz na bajery, lepiej je odpuścić dla dobrego szkła; powodzenia :)
anna

Postprzez krysia » 14 kwi 2009, o 17:54

Michał napisał(a):Litości Babo

Cokolwiek cyfrowe - zapis cyfrowy - przetworzenie cyfrowe (np. obróbka programem - wysłanie do drukarki) - przetworzy zapis CYFROWY na papierze lub jakimkolwiek innym nośniku (cyfrowo!!!).
Cokolwiek niecyfrowe - zapis na kliszy - wywołanie chemiczne - chemiczny zapis na odpowiednim papierze. Fotografia.

Litości panie Michale :mrgreen:
nie wiem gdzie Ty mieszkasz, ale u mnie jak idziesz do labu nawet z filmem (nie udawaj, że nie wiesz , że jest to potoczna nazwa negatywu) to z niego dostajesz dokładnie taką samą odbiteczkę jak z przyniesionej dyskieteczki, bo wrzucane jest to na cyfrowy kombajn jakkolwiek się ta maszyna nazywa. Bez znaczenia co im dasz plik czy kliszę-otrzymasz taką samą wersję finalną na tym samym papierze z tej samej jednej maszyny.
Technika kochaniutki
pozdrawiam ciepluteńko :mrgreen:
lecz obojętność,
krysia
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Michał » 14 kwi 2009, o 19:35

Krsia
Miejższe litość nad samą sobą
krysia napisał(a):nie wiem gdzie Ty mieszkasz, ale u mnie jak idziesz do labu nawet z filmem (nie udawaj, że nie wiesz , że jest to potoczna nazwa negatywu) to z niego dostajesz dokładnie taką samą odbiteczkę jak z przyniesionej dyskieteczki, bo wrzucane jest to na cyfrowy kombajn jakkolwiek się ta maszyna nazywa. Bez znaczenia co im dasz plik czy kliszę-otrzymasz taką samą wersję finalną na tym samym papierze z tej samej jednej maszyny.
Technika kochaniutki
pozdrawiam ciepluteńko :mrgreen:

OK - nie rozróżniasz technik - to babskie. Ale na litość Księzniczki Bieszczadzkiej nie wpisuj się w schemat moich debilnych studentów.
Po raz ostatni - tak - idziesz do labu z filmem - i tam wywołują go chemicznie - masz odbitki. Z filmu.
Idziesz z płytką (na dyskietkę to se możesz :-) ) i tam nie wywołują, tylko przenoszą automatycznie zapis cyfrowy!!! Kopię cyfry!!

P.s.
Jeżeli nie wiesz gdzie mieszkam - znaczy, że nie oglądzasz tego co pod avatrem. Jako nieliczny mam podane - OPOLE.
A Ty skąd?
P.s. 2
Jak dostanę bana to Cię odszukamm w tym pipiduwku i skroję Ci ten śliczny tyłek :-)

Basta
Michał

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fotografia