Maguryczny 2016

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

Re: Maguryczny 2016

Postprzez krzyś » 17 paź 2016, o 19:01

Przelotowy napisał(a): Przyjedziemy w dużej grupie
Obawiam się, że "wiadomość" będzie za mała... :roll:
Przelotowy napisał(a):będę kluczył za grzybami w lasach Magurycznego
... gdybyśmy wiedzieli, to byśmy Wam nieco zasadzili... :lol:
Przelotowy napisał(a):co robić gdy za oknem psia pogoda?
... ja się z taką w Bieszczadach nie spotkałem ;)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez creamcheese » 21 paź 2016, o 09:14

Zbiórka koło cerkwi w Smolniku wykonana została terminowo, bez obsuwów.
Uczestnicy stawili się w nadkomplecie, bo poza zapowiadanymi i figurującymi na fotce, pojawił się Wojtek (spodziewany) z Karolem (niespodziewanym).
Niestety nie doszli z nami do szczytu z powodu innych nie cierpiących zwłoki zakątków Bieszczadów godnych odwiedzenia. Niezaprzeczalnym wkładem Wojtka było wyprowadzenie nas w pole. Czyli pilotowanie nas do miejsca skąd Maguryczne miało być ciekawiej, weselej i milej dostępne.
Ciekawiej było, a jakże...po kilkudziesięciominutowym błądzeniu drogami, ścieżkami i bezdrożami...doszliśmy w pobliże cerkwi w Smolniku. Stąd już bez większych przeszkód, w większości chaszczując doszliśmy szczęśliwie do szczytu.
Tamże konsumpcja dóbr wszelakich, pozostawienie przez krutula informacji dla przelotowego...i hajda na dół.
Dziwne, ale droga powrotna była jakby mniej zarośnięta i mniej błotnista. Jakby bardziej oczywista. Pewnie dlatego, że bez gps-a.

W Smolniku pożegnaliśmy bladego a sami, po krótkiej sesji piwnej pod sklepem, pojechaliśmy do kresowiaka na tradycyjny krzysiowy bigos.

Z godzin grubo popołudniowych wyłania mi się obraz samotnych szpałów kolejki bieszczadzkiej.

Obudziłem się rano w niedzielę.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krzyś » 21 paź 2016, o 12:43

@Creamcheese ujął to krótko, zwięźle i ... trafnie. :) Kto nie był ten trąba i tyle... ;)

Pełna relacja z fotkami już wkrótce (jak będzie trochę czasu...)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez krzyś » 22 paź 2016, o 18:07

A było to tak:

Na miejsce zbiórki wszyscy zjawili się punktualnie. :o

Obrazek

Wojtek zaproponował byśmy przestawili samochody bliżej podjazdu pod schronisko i stamtąd poszli na Maguryczny.

Obrazek

Następnie wskazała nam drogę, po czym… zniknął po kilkuset metrach, udając się z Karolem na zwiedzane innych bieszczadzkich atrakcji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Koncepcja oczywiście okazała się mało słuszna, gdyż po przejściu niewielkiej odległości znaleźliśmy się na dużej polanie/łące … tuż nad cerkwią. :P

Obrazek

Obrazek

Przeszliśmy zatem w kierunku jedynie słusznym, szukając ścieżki pod górkę. Po drodze zastanawialiśmy się nad wystającymi słupkami jakiejś byłej budowli (triangul, a może ów paśnik wspomniany przez Przelotowego). :?:

Obrazek

Po drodze znalezisko!!! Sądziliśmy, że to łuska jakiegoś pocisku artyleryjskiego co najmnie z II woj. Blady jednak orzekł (jako fachowiec), że to fragment filtra do starego Jelcza… :lol:

Obrazek

Potem już wszystko poszło z górki, a raczej pod górkę i na sam szczyt Magurycznego. Trochę chaszczowania, okrążania, trawersowania i … jest!!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zatem wspólna fotka i … program oficjalny… :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas wracać. Krótka narada i … w dół..

Obrazek
Obrazek

Po drodze napotykamy ogromny kopiec mrówek. SKANDAL! – żadnych grzybów!!! :!: :!: :!:

Obrazek

Wychodzimy w końcu na łąkę bliższą cerkwi.

Obrazek

Przez chwilę rozkoszujemy się pięknymi barwami jesieni. Tym bardziej, że wyszło słoneczko. 8-)

Obrazek

Na przeciwległym zboczu urządzili sobie off road, czy rozjeżdżanie bieszczadzkich bezdroży (wrrr…) :mrgreen:

Obrazek

Kiedy z Lidką idziemy po samochody – reszta melinuje się pod sklepem kontynuując „program oficjalny”. :roll:

Obrazek

Niektórzy się mocno zmęczyli… ;)
Obrazek

A Kresowiaków wiadomo – bigos i „zagrycha” (czy jakoś tak…). 8-)

Obrazek
Obrazek

Niektórym smakowało…
Obrazek
Obrazek

Potem śpiewy, śpiewy, śpiewy…

Obrazek
Obrazek

Gitara przechodzi z rąk do rąk…

Obrazek

Śpiewy, śpiewy i … tańce

Obrazek

….
creamcheese napisał(a):Obudziłem się rano w niedzielę.

Ja się też obudziłem w niedzielę… :oops:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 24 paź 2016, o 15:41

to ja, skoro juz odespałam, to sie odniosę do w/w relacji

zastanawialiśmy się nad wystającymi słupkami jakiejś byłej budowli (triangul, a może ów paśnik wspomniany przez Przelotowego). :?:

przecież zgodnie doszliśmy do wniosku, że to czarci krąg :roll: :twisted: :twisted:

Obrazek

Krótka narada

KRÓTKA?????????????? :lol: :lol:
W tzw. mędzyczasie zawiązał się komitet o bardzo długiej i skomplikowanej nazwie, w skrócie obwołany Trójką Klasową, który sam sobie wymyślił bardzo słuszne zadanie: skombinować dofinansowanie na kolejne "ZeszłoroczneGrzybki". Skład wspomnianego komitetu proszony jest o podanie choćby nazwy :mrgreen:
A od kolegi gugla taką niespodziankę dziś dostałam :-)

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... haS05jbUNn
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 24 paź 2016, o 19:03

No super niespodzianka!!:
404. Wystąpił błąd.

Nie można znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez krzyś » 24 paź 2016, o 19:21

creamcheese napisał(a):No super niespodzianka!!:
404. Wystąpił błąd.

Nie można znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. To wszystko, co wiemy.

Mam to samo mimo logowania :cry:

Aleś się "odniosła"..... :roll:
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 25 paź 2016, o 06:09

e tam, marudzicie, :roll: coś tam poprawiłam, coś kliknęłam, prosze sprawdzić teraz :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 25 paź 2016, o 06:51

lidkru napisał(a):e tam, marudzicie, :roll: coś tam poprawiłam, coś kliknęłam, prosze sprawdzić teraz :)
No, teraz to jest :)
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez kresowiak » 25 paź 2016, o 08:45

U mnie odpalilo. Obejrzalem ! Jest OK.
Bedac przy glosie chcialbym podziekowac wszystkim " zdobywcom" Magurycznego , oraz wszystkim konsumentom bigosu za wspaniala atmosfere spotkania na Krywem,
za swietne przyjecie w Zoltym Domku .
Jesli chodzi o tzw. Trojke Klasowa , to zawiazala sie " Grupa Inicjatywna d/s organizacji przyszlorocznego wyjscia p/n "Zeszlorocznegrzybki 2017-z geriatria bez szlaku"
pod egida i z dofinansowaniem UE, na rzecz aktywnego wypoczynku osob 50+ (z malymi wyjatkami). Pozdrawiam serdecznie z Kresow.
kresowiak
Niedzielny turysta bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zloty i spotkania