Majówka w Bieszczadach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Majówka w Bieszczadach

Postprzez maslana » 16 mar 2011, o 22:57

Witam wszystkich forumowiczów ;)
Wraz ze znajomymi planujemy spędzić majowy weekend w Bieszczadach. Niestety będzie to nasza pierwsza wyprawa w te rejony ( do tej pory jeździliśmy w Tatry). Interesuje nas wędrówka z plecakiem, tj. 'od schroniska do schroniska'. Jesteśmy nastawieni na całodniowe wędrówki ;) Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zaplanowaniu 3-4 dniowej trasy.
Wiem, że wcześniej pojawiły się podobne wątki, ale zwykle były to wyprawy z jednego, stałego miejsca noclegowego,a my chcielibyśmy się przemieszczać , więc proszę Was również o uwzględnienie nazw konkretnych schronisk w Waszych propozycjach ;)
P.S- w którymś wątku wyczytałam ,że niekiedy w przypadku braku wolnych miejsc można się spotkać z odmową przenocowania 'na glebie', czy rzeczywiście należy się tego obawiać i wcześniej dokonać jakiś rezerwacji ?
maslana

Re: Majówka w Bieszczadach

Postprzez Barnaba » 16 mar 2011, o 23:57

Odmowa? Chyba w Tatrach :) Jakem Barnej, jeszcze się nie spotkałem z odmową gościny- choćby i był to prywatny dom. Zawsze się znajduje jakieś siano, czy suche pod dachem. A w schronisku to już całkiem bez problemu. Było, że "starej" kolibie kimałem pod drzwiami od kibla. Obudziłem się tuż po pierwszym potrzebującym. Lekko nie było, ale nocleg był.

W kwestii trasy i jej wariantów biesy nie są szałowe. Weź na mapie zaznacz schroniska (niewiele ich) i trasa od - do sama się ułoży. Jak chcesz widokowo- bierz pasma połonin, jak chcesz spokojnie- wybieraj zalesione szlaki graniczne, albo takie gdzie jest "mniej węzłów". I po problemie.

Generalnie wszystkie schroniska są godne polecenia. W rejonie Wetliny, uderzyłbym na północ i kimał u Lutka, oraz w rejonie caryńskiej miałbym dylemat: testować nową kolibe, czy iść na stare Rawki.
W kolibie gospodarze są przefantastyczni, ale budynek jakiś taki.... (kwestia gustu), a pod rawkami- stara buda, ale obsługa często przypadkowa. Ustzyki Górne to juz całkiem inna bajka. Ostatnio jak miałem kimać- to kimałem na przystanku PKS i obudziła mnie Lucyna.

Długi weekend to czas "szturmu". Jeśli liczysz na spokój.... ciężko bedzie Tobie znaleźć za pierwszym wyjazdem.

Pozdrawiam, i czekam na relacje z wypadu
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Re: Majówka w Bieszczadach

Postprzez lidkru » 22 mar 2011, o 09:42

polecam stronę
http://5schronisk.bieszczady.pl/

Jak planowaliśmy po dłuuugiej przerwie wyjazd "schroniskowy" w Biesy, mocno sugerowałam się ichnimi podpowiedziami. Potem, czyt. w trakcie wędrówki , losy naszych noclegów potoczyły się róznie :D , ale od czegoś trzeba zacząć. Ja , już tradycyjnie chyba, polecam bacówkę w Jaworzcu. Na 99 % nawet w czasie majówki znajdziecie tam miejsce, jak nie w łóżku, to przy kominku z całą pewnością. A potem to już samo poleci, np Do Chatki na Połoninie Wetlińskiej. A gospodarze też podpowiedzą, są zwykle na bieżąco, gdzie tłok, a gdzie spokój
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi