małe dzieci na szlakach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: małe dzieci na szlakach

Postprzez tadeusz195 » 28 lip 2011, o 00:23

Mój syn bywał ze mną w górach już w wieku 2 lat. Oczywiście nie ciągałem go na jakieś ekstremalne wycieczki, ale takie spokojne spacery po niewielkich pagórkach(głownie pogórze) już ze mną odbywał (w większości na barkach hehe). W wieku 5 lat zdobył ze mną już wszystkie "połoninne" szczyty, oczywiście gdzie można było legalnie wyjść. Do tego najciekawsze miejsca i szczyty w BN. W wieku 20 lat miał już uprawnienia przewodnickie. A teraz penetruje z wielkim zapałem cały łuk Karpat. Myślę, że rozsądne, spokojne pokazywanie piękna gór młodemu człowiekowi zawsze zaowocuje umiłowaniem ich przez niego.
tadeusz195
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez hadamlicz1 » 28 lip 2011, o 01:26

Cz te dzieci wyglądają na zmuszane ?
Nie!
Śpią w namiotach po dwoje, tylko to 6-m. spało z nami. Czasem zasypiały przy ognisku ,po oglądaniu B-go nieba.
Kąpią ,bawią, myją się w rzece i jakoś żyją.
Trójka starszych często idzie sporo przed nami ,Bo się nie mogą doczekać widoków . Teraz to dzieci ciągną nas w góry. zdarzały się ze wyjeżdżaliśmy w nocy w dzień po szlaku ,powrót w nocy .Tylko dla togo że wybrały sobie taką nagrodę.
Byście widzieli jak się zachowują
oglądając zdjęcia i filmy z naszych wypraw. Niema mowy by nie pamiętały . w przyszłym roku pojedziemy już z szóstką i też pod namioty!

Obrazek
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1

Postprzez lidkru » 28 lip 2011, o 05:07

hadamlicz, to wszystkie Twoje pociechy/? No to faktycznie logistyka przedsięwzięcia musi być nieżle przemyślana, włącznie z transportem:) A generalnie to gratuluję super rodzinki :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Agnieszka » 28 lip 2011, o 06:23

Chylę czoła :shock: :D
I gratuluję cudnej gromadki :D
Agnieszka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 28 lip 2011, o 10:59

No super gromadka!!! To jest właśnie odpowiedź na zarzuty niektórych... Życze Ci @hadamlicz1, żeby pokochały góry tak jak Wy!!!
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez hadamlicz1 » 28 lip 2011, o 15:20

Dziękuję za dobre słowa!

Nasze obozowisko . Siedmioro dzieciaków + troje dorosłych

Obrazek

Nocne czuwanie przy ognisku.

Obrazek

Dziecko w żółtej koszulce niespełna 4 letnie przeszło na swych małych nóżkach z Mucznego do Wołosatego.
Ten dzielny chwat w koszulce w paski przeszedł przez połowę Bukowego Berda i wszedł na Tarnicę.

Obrazek

W drodze na Tarnicę. Tak, damy radę...!

Obrazek

Braterskie wsparcie... bezcenne !

Obrazek

Grunt to trzymać się razem!

Obrazek

Bieszczadzkie anioły trzy.

Obrazek

A niech sobie inni jadą nad morze leżeć tyłkiem do słońca wystawionym . Pozdrawiam.
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1

Postprzez lidkru » 28 lip 2011, o 15:39

:D
fantastyczne
powiem tylko tyle, ze albo jesteście bardzo zorganizowanym, albo wyluzowanymi rodzicami, albo żyjecie w ciągłym napieciu i trosce o zdrowy zywot całej gromadki. Ja do tej pory przed rodzinnym wyjazdem na dłuzej niż 3 dni dostaję histerycznych drgawek, czy wszystko zabrane, czy wszystkie sytuacje przewidywalne i nieprzewidywalne przewidziałam, etcetera :lol: a mam tylko 2 córki, i do tego wyzsze ode mnie :mrgreen: Chciałabym Was kiedyś spotkac gdzieś na szlaku :D - stawiam czekoladę wszystkim 8-)

no i walnij w wolnej chwili jakąś relację z Waszego wędrowania, a nie tylko tak strzeliłeś paroma zdjęciami jako dowodami :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 lip 2011, o 17:05

pelen szacun dla hadamlicz1. Po prostu- gdyby wszyscy rodzice tak wychowywali swoje dzieci w poszanowaniu dla siebie nawzajem i dla otaczajacego swiata, to ten lez padół zupełnie inaczej by wygladal. Aż mi sie w oku łajza zakręciła....
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez ella73 » 28 lip 2011, o 23:12

Rezygnując ze swoich pasji bo pojawiły się dzieci wyrządzamy im krzywdę. Od najmłodszych lat bowiem uczymy je, że życie toczy się do ich pojawienia, potem na kilka, kilkanaście, albo na stałe pojawia się pustka.
My puki siły i finanse pozwolą będziemy sobie z mężem robili samodzielne wypady bez dzieci, bo to też zdrowiu i relacji pomoże :). Ale nie wszyscy mogą sobie na to z różnych względów pozwolić. We wspólny wakacyjny tobołek można więc zapakować coś dla każdego ;)...
ella73
Stonka bieszczadzka

Postprzez Elka » 29 lip 2011, o 12:02

hadamlicz1 napisał(a): Kąpią, bawią, myją się w rzece i jakoś żyją.

:mrgreen: Dokładnie.
Elka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi