małe dzieci na szlakach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: małe dzieci na szlakach

Postprzez krzyś » 22 sie 2011, o 20:57

A to na Hali Rycerzowej
Obrazek
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Elka » 6 wrz 2011, o 11:12

Oj, chyba autor/-ka watku nie znalazla zbytniego poparcia wsrod forumowiczow ;) Az zamilkla. Boze, zestresowalismy czlowieka :mrgreen: .
Elka
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez majster_taternik » 26 paź 2012, o 09:21

No właśnie... Sami rodzice wiedzą, czy i w jakim wieku ich dzieci nadają się w góry... Znam przykład mojej znajomej, która z córką od najmłodszych lat jeździ w góry, a młody tak gania po szlakach, że aż byłoby jej nie zabrać w góry;-) Wiadomo, że jak dziecko się zmęczy albo marudzi, to gorzej wchodzi się na szczyt, ale nie przesadzajmy...
Tak swoją drogą, myślę, że trochę powiązany jest sposób życia rodziców z sposobem aktywności ich dzieci. Jeśli rodzice są aktywni i do takiego trybu życia przyzwyczaili dzieci, to one świetnie poradzą sobie w górach. A jeśli rodzice są typami leniuchów, to pewnie i dzieci będą się czuły lepiej nad morzem;-)
majster_taternik
Stonka bieszczadzka

Postprzez klarissimo » 2 lis 2012, o 01:07

Moim zdaniem w góry można zabrac nawet bardzo małe dziecko, jeśli tylko zapewni mu się bezpieczeńśtwo oraz odpowiednie warunki podróżowania :) Z kolei moi znajomi, mieszczuchy z krwi i kości, zostali niemal wychowani w bieszczadach, bo on 3-4 roku życia byli zabierani przez swoich rodziców w góry - potem jak już z nimi jeździeliśmy, to okazywało się, że oni już wszędzie byli, a wiele tras przeszli na własnych nogach, a nie w koszyczku niesionym przez kochających rodziców :):)
klarissimo
Stonka bieszczadzka

Postprzez pawelp29 » 7 cze 2013, o 12:36

Dokładnie, trzeba dzieci uczyć od najmłodszych lat aktywnego wypoczynku a nie wycieczek do Mac'a. Ostatnio widziałem jak Panie przedszkolanki prowadziły grupę Maluchów do mac'a i aż mnie ściska - gdzie one mają rozum?
A propo's gór to jak najbardziej - brać, uczyć kultury na szlakach i obcowania z dziką przyrodą!
pawelp29
Stonka bieszczadzka

Postprzez Przelotowy » 7 cze 2013, o 21:57

Tak jakoś mi się zdaje, że ład przestrzenny przekłada się na ład wewnętrzny człowieka. Góry są jednym z najlepszych miejsc, bo naturalnym, takiego właśnie ładu. Nie wiem czy kilkumiesięczne ale paroletnie dzieci koniecznie powinny poznawać las, góry i Mazury i wszystko co dobre z natury.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez pawelp29 » 10 cze 2013, o 07:52

Ale można przecież wybierać łatwe szlaki, spokojne miejsca gdzie można urządzić np. piknik. Chyba lepiej pójść z dziećmi na łono natury niż w mieście do salonu gier czy mac'a:)
pawelp29
Stonka bieszczadzka

Postprzez włóczykij » 11 cze 2013, o 17:27

dokładnie :) a Bieszczady to - wg mnie akuratne "pagórki" aby dzieciaki - juz kilkuletnie, oswajać z wysiłkiem fizycznym i przyrodą. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku.
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez pawelp29 » 17 cze 2013, o 12:48

A orientujecie się ile kosztują domki dla rodzinki 2:2 (małe dzieciaki 3 i 5 lat) nad Soliną?? jaka cena za dobę tak orientacyjnie?
pawelp29
Stonka bieszczadzka

Postprzez łazik » 17 cze 2013, o 18:19

Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi