małe dzieci na szlakach

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: małe dzieci na szlakach

Postprzez łazik » 12 gru 2013, o 01:08

nie znam,się,jednak dlaczego uważasz,że zabieranie dzieci na szlak to przesada?Chciałbym otrzymać odpowiedź.
I jak i gdzie dziecko ma zdobyć doświadczenie?
Mój chrześniak depcze po górach od piątego roku życia i daje radę lepiej niż niejeden nastolatek.
Uważam,że jeżeli dorośli,tzn.rodzice,rodzina najbliższa itp.umie takiego szkraba wprowadzać na górskie szlaki to dlaczego ma nie chodzić.Może jakiś limit wiekowy wprowadzimy?
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Maciejka1 » 16 gru 2013, o 15:44

Dla mnie to nie jest przesada, to kwestia tego jak iszlak sięwybiera, oraz od dzieci, czy są"posłuszne", a nie rozbrykane jak niektóe, bo na szlaku uważać trzeba ;)
Maciejka1
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 21 gru 2013, o 12:19

A gdzie uczyc kultury wędrowania? W centrach handlowych???? a może w pasażach??? a może między blokami na osiedlach??? Dzieciaki niech sobie brykają, rodzice sa od tego,zeby owych dzieci pilnować i je dyscyplinować, ale postawa z której przebija zakaz wjazdu w góry dla dzieci to jakas patologia. Jeśli chce połazić tam gdzie nie ma dzieci, gdzie wogóle nie ma ludzi to ide w rejony gdzie mam pewność spokoju i tyle. Ale daleki jestem od myslenia,że jak na szlak to tylko z dziećmi cichymi jak szelest liści i grzecznymi jak aniołki. A te rozbrykane i żwawe to co? Mają być zamkniete w zoo? a może na smyczy je wyprowadzac z mieszkania i sprzątac po nich kupy z trawników?
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Kira » 3 sty 2014, o 09:25

Moim zdaniem nie jest ważne czy dziecko jest rozbrykane czy nie, ważne jest by rodzice byli czujni i umieli wzbudzić w dziecku określone reakcje..
Kira
Stonka bieszczadzka

Postprzez kafel » 1 lip 2015, o 10:31

Sam chodzę od dziecka, a syn gdy nie miał jeszcze roku zaliczył namiot: góry w wieku około 5 lat: wiem, że dziś czasy, że wszyscy szybko się męczą, ale to nie moja bajka, i uczę /już dorosłego gówniarza :)/ tego samego: z powodzeniem - na piachu nad wodą umarlibyśmy z nudów.
kafel
Niedzielny turysta bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi