Mapa z trasami i czasem przejść

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: Mapa z trasami i czasem przejść

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 08:50

otrok napisał(a):a może cie polecić mapę, gdzie obok czasów przejść, były odległości? (widziałem gdzieś kiedyś coś takiego)

ten temat jest mi dobrze znany z map czeskich. tam podaje sie na mapach odległości w km i czasem w godz. ale nie pamiętam tego z map bieszczadzkich.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 29 kwi 2011, o 09:00

jerzumarian napisał(a):
otrok napisał(a):a może cie polecić mapę, gdzie obok czasów przejść, były odległości? (widziałem gdzieś kiedyś coś takiego)

ten temat jest mi dobrze znany z map czeskich. tam podaje sie na mapach odległości w km i czasem w godz. ale nie pamiętam tego z map bieszczadzkich.

Takich informacji nie ma na naszych mapach. Ja w pracy posługuję się oczywiście czasami przejść ale sporadycznie też korzystam z informatora turystycznego "Województwo Podkarpackie zaprasza". To jedyna znana mi publikacja zawierająca kilometrarz szlaków
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 09:07

jest taka zasada ze w górach kapuścianych (m.in w Bieszczadach) stosuje sie przelicznik 3km/h przy podejsciach, i 5km/h przy zejsciach i na "prostych" choć te mapy robione przez praktyków daja tę przewagę, że można realnie planować wędrowanie. bo jak sobie policzysz czasy przejść to nie skończysz nieprzygotowany glęboko,w nocy
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 29 kwi 2011, o 09:17

co do długości przejść - GSB jest dość dobrze opisany w sieci jeśli idzie o kilometrarz. Zawsze można pokusić się także o pobranie map elektronicznych i obliczenie samemu długości przejścia :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 29 kwi 2011, o 09:24

jerzumarian napisał(a):choć te mapy robione przez praktyków daja tę przewagę, że można realnie planować wędrowanie. bo jak sobie policzysz czasy przejść to nie skończysz nieprzygotowany glęboko,w nocy

Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne, choć nie niemożliwe. Po pierwsze czasy na różnych mapach są do siebie dość zbliżone (zakładam że po części jedni zrzynają od drugich - bo wspomniani nie-praktycy z głowy tych czasów raczej nie strzelają). Po drugie czasy podawane na mapach, są to czasy w warunkach letnich (i o tym należy pamiętać) i są na ogół mocno zawyżone (na moje oko 20-30%), stąd ktoś nawet chodzący bardzo wolno powinien mniej więcej się w nich zmieścić.
Piotr_S
Administrator

Postprzez otrok » 29 kwi 2011, o 09:27

Dziękuję, czyli to nie takie proste z tym kilometrażem, ale zauważyłem, że na szlakach zaczynają się pojawiać odległości, więc może wyjdzie jakaś nowa mapa z kilometrami.
Jestem właśnie na stronie Ruthenusa; oprócz wspomnianych Bieszczadów, jest jeszcze mapa: "BIESZCZADY WYSOKIE, BIESZCZADZKI PARK NARODOWY" kreślona przez Wojciecha Krukara, w skali 1:40 000. Poza tym zamówiłem sobie jeszcze "BIESZCZADY WSCHODNIE" ;)
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 29 kwi 2011, o 10:15

w tych "Bieszczadach wysokich " to faktycznie jest tylko BdPN, nawet "Sinych Wirów" już nie ma
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Runo » 29 kwi 2011, o 13:08

Wielkie dzięki wszystkim,którzy udzielają mi swoich rad. Napewno z nich skorzystam, a dzięki Wam lepiej przygotujemy się do wakacji.Pozdrawiam
Runo

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 13:41

Piotr_S napisał(a):Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne, choć nie niemożliwe. Po pierwsze czasy na różnych mapach są do siebie dość zbliżone (zakładam że po części jedni zrzynają od drugich - bo wspomniani nie-praktycy z głowy tych czasów raczej nie strzelają). Po drugie czasy podawane na mapach, są to czasy w warunkach letnich (i o tym należy pamiętać) i są na ogół mocno zawyżone (na moje oko 20-30%), stąd ktoś nawet chodzący bardzo wolno powinien mniej więcej się w nich zmieścić.

jest jeszcze taka sprawa ,jak rogacze. na tabliczkach podaje sie czasy przejsc i to co na nich widnieje jest dość praktyczne. ja chodząc aktualnie po górkach, rzadko kiedy na to zwracam uwage, ale np ostatnio pokazywałem bieszczady kumplowi i ten konotował wszelkie takie szczególy, żeby na przyjazd z rodznka mieć jak znalazl. wyszło mu, że chodząc szlakami i robiąc odpoczynki na wiatach i na trasie co mniej wiecej 1.5 godz chodzilismy wg wskazań rogaczy. więc to jest dość miarodajne żródło. a tempo jakim ja sie poruszam po górach jest takie. ze np jesienią trase z komańczy do cisnej przez chryszczatą czerwonym głownym, zrobilem w 6,5 godz, a ze wskazań mapy było chyba 8 albo 8.5 godz.
Ostatnio edytowano 29 kwi 2011, o 15:07 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawa cytowania
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 13:42

troche mi cytat zle sie wkleił
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona